Do bytu si pozyva kamaratky - je to ok?

Príspevok v téme: Do bytu si pozyva kamaratky - je to ok?
Petra *

Ahojte..
mame s priatelom vztah na dialku, ja zijem momentalne tu na Svk on v zahranici..
Vidime sa tak priblizne kazdych 4-5 tyzdnov..on tam zije sam, ma svoj byt, apod.
Vadi mi ale to, ze unho casto byva nejaka kamaratka..za posledne obdobie to bola najprv spoluziacka na 2 tyzdne ktora si nevedela najst byvanie hned v tom meste, lebo tam prisla za pracou, potom dalsia kamoska z inej krajiny na tyzden len tak na vylet a tak dalsia na nejaky cas , uz ani neviem preco
ako ja ho nepodozrievam ani si nemyslim ze by sa nieco stalo, a nechcem byt ziarliva, velmi sa drzim aby som nedala najavo ze mi to vadi ale je mi jednoducho neprijemne ze pomaly kazdy tyzden tam uneho prebyva nejaka ina dievcina, on to tak neberie, proste to je normalne ze niekto unho len tak byva..a je to malicky bytik, jedna postel a karimatka..
ja neviem ci som nenormalna alebo je normalne ze mi to vadi..jasne ze mu nemozem nic povedat, musim sa s tym nejako vyrovnat,ale jednoducho ziarlim pri pomysleni ze ja s nim nemozem byt takto dlho ale on tam ma ine dievcata, aj ked len kamaratky..
Co si o tom myslite?

zuzi74

Tak ale na to, ze je na neho prilis naviazana mu dost rychlo uverila. Ina zenska by taku hysteriu vystruhala, ze az:-)
Podla mna je fajn, ze mu takto veri, aj ked mozno slepo veri ale veri a tym padom ma pokoj na dusi. To je dolezite, nie sa trapit.
Mozno je to naozaj jeden z tych cestnych muzov.

MultiLevel

Presne, suhlasim s tasty....absolutne ti k nicomu nepomahaju tieto konspiracne teorie o tom, co by bolo keby bolo a ako by to bolo...Bude moznost, chod za nim :)
A mas pocit, ze si na neho nejak moc naviazana? Zvolni teda....to dobre nie je. Mat lasku, mat vztah ani zdaleka neznamena, ze sa naviazes na niekoho. To potom nema nic spolocne s laskou, ide len o obycajnu tuzbu patrit niekomu, mat niekoho, byt s niekym. Bud stastna najprv sama o sebe, az potom mozes s niekym inym byt stastna.Prilisna naviazanost nici vztah, akykolvek

doubledog

tak to chlapov asi moc nepoznas :)
kazdy chlap vie klamat, az sa prasi, ked potrebuje.
tym ale nechcem povedat, ze ta naisto klame (skor myslim, ze nie, aj ked ruku do ohna by som za to nedal)

podla mna ries svoj hlavny problem.

tasty

vyriešiť problém sa dá asi jedine tak, že odídeš za ním a začneš s ním žiť v jednej domácnosti. Vtedy v skutočnosti zistíš, či je to partner pre Teba, vzťah založený na stretkách raz za čas, raz za dlhé obdobie sa nedá porovnať so vzťahom kde obaja žijú v jednej domácnosti, vtedy vyplávu všetky nejasnosti naporvch, žiadne iné riešenie ma nenapadá.

Petra *

a z coho to mam usudit?
mam si v hlave radsej udrziavat nicim nepodlozene podozrenia ze ma podvadza ak tomu nic nenasvedcuje?

vo vztahu musi byt dovera, inak sa nikam nedopracujeme..ja nemam dovod neverit mi..nie vsetci chlapci su hovada co klamu az sa im z nosa prasi, uz ho poznam nejaku dobu..to mam teraz neustale pochybovat? lebo co ked, co ked? vsak chlapi zvyknu klamat tak co ked aj on? co mam robit teda? :D prosim uz staci

ano som trochu nevyrovnana, a prilis upata nanho..mozno aj preto ze to je moj prvy vztah..ved preto tato tema

doubledog

to, co on s tymi babami robi, je tazko posudit.
kludne moze ist o nevinne poskytnutie ubytka.
z toho sa vôbec nic neda usudit.

ale z toho, akymi slovami ta ukecal, by som tipoval, ze na jeho spravani je nieco podozrive.
aj ked, otazka je, co vsetko si si domyslela, aby si potlacila svoje obavy.

btw. ty naozaj nevies, ci si nenormalna?
na to by som sa na tvojom mieste zameral, to je tvoja slabina.

MultiLevel

Nuz Peti, niekto ti napise, ze si hlupucka, mladucka a naivna ale odo mna mas jedno velke "supeeer" :) Mne si len potvrdila, ze je to ten priklad, kedy clovek dava ubytko bez toho, aby za to pytal prachy, ci nebodaj sex. A je fajn, ze prihliadas aj na jeho povahu, lebo coho je schopny jeden, nemusi aj druhy. Rozkom sa samozrejme nikdy nedaj opit, to je jasne. No coskoro budete spolu a uvidis, ake to bude. Mozes sa pokojne s tymi babami, co u neho spali pozoznamovat a uvidis, ako sa veci maju. Ak by medzi sebou nieco mali a si co i len trosku vnimava osoba na tieto veci, spoznas to....
Dokonca, a to samozrejme nechcem porovnavat s tvojim pribehom, ale co je oproti tomu, couchsurfing?? :D Pride k tebe uplne cudzia osoba, ktoru si v zivote nevidel (tych zopar riadkov co si s nou vymenis je nic), das jej kluce od bytu, ak mas cas, robis jej exkurzie po meste, atd atd...Uz vidim ako by niektori ludia z tejto diskusie ani taky couchsurfing nezniesli, lebo by za tym urcite musel byt aj sex! :) Nemyslim to na nikoho konkretneho, tak snad sa nikto konkretny na to ani neozve.
Minule leto som spala u kamosa, asi cca na tyzden. Zaroven so mnou prisli aj dve "couchsurferky" zo Spanielska. Videl ich len na obrazku, no v skutocnosti boli krasne zenske, nechal ich spat vo svojej vacsej posteli, on sa ulozil mimo izbu, dostali kluce od bytu, kazdy vecer ich bral do miestnych podnikov a podobne....keby mal tento chalan netolerantnu priatelku, tak ma asi velky pruser, ze? :D A ake by bolo dievca rado, keby mohlo dojst do Madridu a mat zdarma ubytko haha.

Petra *

No ludkovia, tak vam idem napisat ako to dopadlo..od vcera sme spolu tak sme sa rozpravali..

prvym poznatkom je pre mna vlastne to ze vzdy ked som takto s nim tak akosi sa mi uz nechce riesit dany problem/nevidim ho ako vazny, nemam na to chut, nevidim v tom vyznam, nezda sa mi to uz vobec ako problem
ked som od neho daleko tak stale nad cimsi dumem a trapi ma nieco, ale akonahle sme spolu tak vsetko to je prec a nevidim dovod niecvo riesit

ja viem to je ta zamilovanost, zaslepenost, bezhlavost :))..ale ja si myslim ze aj napriek tomu som schopna racionalne uvazovat a vidiet realne nas vztah..ja si ho nepriklaslujem, vidim ak ma nejake chyby..

a zase sa mi nechcelo ale povedala som si ze musim, lebo potom neskor ma to moze zase trapit..tak povedal viac-menej to co som cakala, aj ked aj nieco viac, celkom ma to vsak len utvrdilo v tom ze ze je to v poriadku a nemusim si robit starosti

tak teda povedal mi ze ak je raz vo vztahu tak by ma nikdy nepodviedol lebo ine dievcata ho ani nepritahuju..ak by sa to stalo tak sa so mnou rozide..
proste on to ma vraj tak ze raz ked ma niekoho rad, tak nemysli na ine dievca a moze byt v jeho byte ktokolvek, nic sa na tom nezmeni..a ze keby ma chcel podviest tak si nemusi vodit nikoho do bytu, ze to moze spravit hned aj zajtra, nema problem si niekoho najst na sex, preto by si urcite nikoho do bytu za tym ucelom nevolal

on byva inak v svetoznamom meste, kde by chcel ist asi kazdy..nie je to jeho rodne mesto, on sa sem pristahoval za pracou a nepozna tu takmer nikoho, nema tu velmi priatelov, skor len kolegov z prace..preto je rad ak k nemu niekto pride takto na navstevu a moze mu ukazat to mesto..
a okrem toho ak by ich k sebe nepozval, tak by tu ani vobec neprisli a nestretli sa, pretoze ubytovanie je tu drahe
ale povedal ze zase hocikoho by k sebe nepozval..ak by to bola byvala, niekto s kym nieco mal, alebo by vedel ze ta dotycna po nom ide, alebo by tam proste bolo nieco divne, nevhodne tak by ju nepozval..

ale s tymito tu to bolo ok, jedna je vraj dokonca velmi nabozensky zalozena, takze by ju take cosi ani nenapadlo

inak ta prva co prisla na vylet- nemal ju pozvat koli mne? ona je z inej krajiny, inak by sem neprisla ak nie on, ubytovanie je strasne drahe v tomto meste, a je to jeho kamaratka tak sa chceli stretnut..

pozrite, on mi nedal nijaky dovod na podozrenie, preco to mam robit? ja mu verim a tym to hasne, nebudem zbytocne rozmyslat a komplikovat si zivot, ved ho uz trochu poznam, a viem aky je

zopakujem len to ze mi zdoraznil ze on nepodvadza dievca vo vztahu, kedze ju ma rad a na ine nemysli, ak by to tak nebolo, tak jednoducho nie je vo vztahu

inak tieto veci ja uz ciastocne samozrejme viem..len v tejto suvislosti bolo dobre asi ze mi to zopakoval a zosumarizoval

takze ja mu nebudem zakazovat aby si tu niekoho pozyval..a som s tym zmierena, verim mu, koniec bodka

Lyseth

Novinkaq ale staci trosku podnapitosti z alkoholu a aj ten najvernejsi chlap vo svojej nadrzanosti zacne tvrdnut a castokrat podlahne zenskemu caru co mnohe zeny zneuzivaju ak zacnu na chlapa vybalovat zenske zbrane ako hlboky dekolt, odhalene nozky ci chrbatik, zacnu sa prehrabkavat vo vlasoch a v spojeni s alkoholom to robi s vami divy vsak? Ten alkohol spominam preto keby si taki dvaja na byt kupili flasu napr. dobreho vinka ci ineho moku len na posedenie.

Lulu2011

suhlasim s nazormi, ze ked niekoho milujem nebudem robit nieco, co druheho rani a vytaca ho, nie je nevyhnutne zachranovat mlade babenky na matraci, ale je dolezite, aby sa priatelka citila dobre a milovane, je to prioritach, ak je mu blizsia hocijaka cestovatelka ako ona, tak asi niekde bude problem