Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

INKONTINENCIA SYNA

Príspevok v téme: INKONTINENCIA SYNA
karin

Mam 16-rocneho syna, ktory pred casom zostal po autonehode a nervovej poruche trvale inkontinentny.V jeho pripade sa jedna o takzvanu reflexnu inkontinenciu, kedy sa u neho moc aj stolica uvolnuje reflexne ako u kojencov.Vsetky ostatne zivotne funkcie ma v poriadku a okrem tejto poruchy je to uplne zdravy mlady muz.Lekar nam predpisal plienkove nohavicky, ktore by mal stale nosit a ja som este cez internet kupila aj gumove plienkove nohavicky pre dospelych aby mal uplny pocit istoty.Problem je ale v tom ze on o nich nechce ani len pocut a stava sa mi ze si ich bez mojho vedomia da dole a potom ked sa mu stane "nehoda" tak sa vzdy rozplace.Poradte mi ako mu mam vysvetlit ze su tieto veci pre neho nutnost a ze bez nich nedokaze normalne existovat.Viem ze ho to vsetko velmi trapi a citi sa velmi trapne pred okolim, ale ja ako matka chcem pre neho len to najlepsie a bohuzial tieto plienkove nohavicky su pre neho nutnost.Ako mu mozem este viac pomoct aby sa s tym dokazal zmierit?

tulikokikokl

Dobrý deň, pán doktor. Prosím Vás o radu. Mam problém s unikom moču. Problém spočíva vtom že močenie mi nerobí problém cez deň ani v noci.V noci sa nebudím kvoli nutkaniu si odskočiť a cez deň tiež nemusím íst kazdú chvýlu na WC. Problém spočíva vtom že keď sa vymočím tak asi po 3-5minutach mi samovoľne unikne množstvo moču, aj keď som bol pred chvýlou na WC.Nemožem tomu nijak zabránit. Proste už len cítim ze mam mokre spodne prádlo. Mam 31rokov a moj problém trvá asi 1,5roka. Prosím vás možte mi povedať čo to može sposobovat? a dať radu ako mam dalej postupovať? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Cenki

Ahoj Karin.Neviem ako by si mu mohla vysvetlit ze je to pre neho takto najlepsie.Ale viem velmi dobre ako sa citi.Ja osobne mam uz 26 rokov,tiez musim mat stale plienkove nohavicky,nieje to prave najprijemnejsie,ale je to vzdy lepsie ako keby sa mi mala stat nejaka nehoda napr.na ulici,v elektricke a tak.No ma to aj svoje dobre stranky napr.v zime :) aspon neprechladnem tak skoro a je teplejsie :) ale to len tak na zasmiate.Mozno keby bol v kontakte s niekym kto ma podobny problem by to nebolo pre neho take tazke pochopit.Keby mal zaujem tak kludne sa moze na mna obratit.

ethel

aha,asi som si to zle prečítala..no pravdu povediac sa mu nedivím,puberta,vek...možno keby mu to povedala nejaká kamarátka,že je to v pohode...od mamy sa to zle počúva..

zlata

dennodenne trpezlivo vysvetlovat.pre neho je to urcite ponizujuce,je v takom veku ked si neuvedomuje ze mu chces dobre.ak by to trvalo dlhsie bez uspechu tak poziadajte o odbornu pomoc psychologa.neda sa nejako pomoct operacne plastikou zvieracov mechura a konecnika?este som sa s tymto nestretla.drzim palce

karin

Ale on musi mat nohavicky kvoli stolici.Urcite sa v nich neciti dobre ved ktory 16 rocny by sa citil dobre v plienkovych nohavickach?Ale nie je ina moznost iba ich nosit, a to 24 hodin denne.

ethel

možno sa zle cíti v tých nohavičkách..neskúšali ste sáčky?Nasadí sa niečo ako primeros a odteká to do sáčku,ktorý si môže pripevniť na pás a nevidno to,na wc potom už len vypustí..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.