Priateľ & (ne)písanie si

Príspevok v téme: Priateľ & (ne)písanie si
Malina000

na úvod: s priateľom sme spolu vyše 4 mesiacov, už by sa to hádam dalo nazvať aj "vážnejším vzťahom", predstavil ma celej svojej rodine, v dohľadnej dobe ho aj ja chcem priviesť domov... (obaja máme už pár rokov po dvadsiatke a nikoho sme ešte doteraz rodine nepredstavovali :)). nie sme však z 1 mesta, vídame sa vždy len cez víkendy. príde mi preto normálne cez týždeň udržiavať aspoň písomný kontakt - nehovorím, že si potrebujem každý deň vypisovať celé hodiny, viem, že pre toto muži nemajú veľmi pochopenie - a ja tiež nie... stačila by mi trebárs aj krátka správička, aby som aspoň vedela, že žije. a teda, potešil by ma aj prejav záujmu, či žijem ja :-D zo začiatku to aj tak bolo, že vždy aspoň raz za deň nejaká interakcia prebehla, úplne spontánne - niekedy písal prvý on, inokedy ja. a teraz? keď napíšem prvá, tak odpíše (aspoň VÄČŠINOU), keď nie, tak... sa aj 3 dni neozve. aj teraz, tento víkend sme sa dokonca ani nevideli a písali sme si naposledy v piatok poobede. je toto normálne a mám to proste neriešiť, alebo mu mám povedať, že mi to chýba, keď ani nenapíše, ani nie sme spolu... zas ho nechcem uháňať a robiť mu výčitky, že prečo mi častejšie nepíše :D ale nechce sa mi ani vkuse mu vypisovať ako prvá... možno to prehnane analyzujem, ale zaujímal by ma názor ostatných, najmä mužov...

DontWorry

Ja si myslim, ze aj ked je clovek neviem ako zaneprazdneny, tak aspon vecer napisanie jednej takej smsky stoji dve-tri minuty zivota. Hoci pocas toho ako ide spat, tak snad si spomenie, ci?
Ja som to zazila tiez, nie som zaujata voci takemu chovaniu, lebo je pravda, ze existuju aj taki ludia, co nemaju potrebu sa ozvat, ale na druhej strane nie je pre mna argument, ze mam toho vela preto sa ti neozvem aj tri dni...za tri dni sa presne ta chvilka co som pisala vyssie akoze nenajde? Blud.
A dalsi problem je tvoj, ze mu to nepovies. Ak ti to prekaza tak chod s pravdou von, ze ti to chyba...Bud sa to napravi alebo nie. Ale nebude ta to naplnat pocitom stastia, bude sa to len stupnovat si myslim...pokial nemavnes rukou a nezvyknes si...

Malina000

kkaffik, vďaka, myslím, že také niečo som potrebovala počuť... ono rozum mi celý čas hovoril, že keď je všetko ostatné ok, tak robiť teraz koniec sveta z toho, že nepíše tak často, ako by som si JA predstavovala, je hlúposť (ako píšeš, detinské). lenže srdce si občas myslí svoje a bezdôvodne panikári :-)

btw. už sa ozval... tak som mu aj tamto povedala, bez výčitiek, len tak, že by som ocenila, keby to bolo častejšie... zdá sa, že si to zobral k srdcu, tak uvidíme :D

hana7469

ahoj,
ja mam tiez vztah na dialku..
a ten moj sa mi tiez teraz neozval zo dva dni.. ale ja som taka,ze sa urco neozvem,ked si to poviem,a je aj pravda to,ze si ma strasne lahko ziskal,pred tym mi dost ublizil ale srdcu nerozkazes.
znama mi povedala ze chlap je proste taky,ze si nemam z toho nic robit,ak sa neozve
dokonca jednej znamej sa na zaciatku vztahu chlap neozval dva tyzdne,a potom jej zavolal ze,dlho sme sa nepoculi nie?

a tiez to mam tak,ze ak sme spolu,tak je ako vymeneny,uplne uzasny..

ako dlho sa poznate ?

kafe

Malina, v tomto som ako tvoj priateľ. Ja proste virtuálny kontakt vôbec nemusím, radšej si vychutnám realitu a na priateľa pekne myslím. A ozývať sa, keď nemám prečo.. proste keci o počasí a ako sa mám neznášam. Keby bolo po mojom, tak sa cez týždeň nekontaktujeme vobec, maximálne tak jedna SMS-ka denne a vidíme sa len o víkendoch. LENŽE. Po mojom neni :) lebo priateľovi zas chýba presne to, čo tebe, a tak si píšeme po večeroch. Zas taká strašná obeta z mojej strany to neni, nechce sa mi síce, ale nejak to prežijem. A viem, že priateľa to teší, prečo by som nemohla pre neho takú prkotinu urobiť.

Normálne mu povedz čo ti chýba, to predsa neni žiadne uháňanie. A ako si spomínala, keď sa neozve sám, napíš mu a nerieš kto komu píše prvý. Mi to príde detinské. Podľa mňa je chlapec fakt dosť zaneprázdnený a musíš trochu pochopiť aj ty jeho. Pre chlapa láska neni stredobodom jeho života, ale jeho súčasťou. Keď sa o tom porozprávate, uvidíš potom. Na niečom rozumnom sa dohodnete.

Malina000

Žužova a ni-ka, na vás zareagujem naraz, keďže sa tie vaše príspevky dopĺňajú

takto, že by ma úprimne neľúbil, to sa mi veľmi nezdá, skôr je len možno jeho jazyk lásky iný ako môj :) totiž, keď sme spolu, tak sa ide rozkrájať, modré z neba by mi zniesol, je ku mne pozornejší než ja sama ku sebe :-) a naozaj už spravil aj pár úplných šialeností, že za moje pohodlie zaplatil svojím veľkým nepohodlím (nechce sa mi to rozpisovať do detailu :-)). a aj keď nie sme spolu, tak viem, že na mňa myslel napr. podľa toho, že trebárs pripravoval veci na môj príchod (keď som mala prísť na víkend k nemu), všetko mal premyslené do detailu, a keď som mala narodeniny, tak to už ani nehovorím, ako dlho dopredu to musel plánovať, čo všetko pripravil... takže naozaj sa zatiaľ nemienim obzerať inde

a čo sa týka tej komunikácie, tak fakt je, že veľa problémov sme zatiaľ riešiť nemuseli, tak v tom nemáme takú prax - hoci raz mi on hovoril, že podľa neho vedieme málo vážnejších rozhovorov, s čím som súhlasila, tak sme ich odvtedy pár mali. no a teraz sa mu samozrejme chystám povedať, že mi toto vadí, lenže čakám, kedy sa ozve - povedala som si, že tentoraz mu prvá nenapíšem ani za svet, aby som videla, ako dlho mu to potrvá, kým sa preberie zo snov (zatiaľ to trvá 70 hodín od poslednej správy :-D). už som to tak chcela spraviť minulý týždeň, ale po 2 dňoch som to nevydržala a spýtala som sa ho, ako sa má, lebo predtým písal, že na neho niečo lezie, tak som mala výčitky, že možno je chorý a ja sa zatiaľ doma rozčuľujem, že mi nepíše. takže kým sa ráči ozvať, chcela som využiť čas na to, aby som zistila, čo si o tom myslia iní ľudia a či náhodou neriešim blbosti... a že mu mám skrátka normálne písať, keď sa neozve sám, a nezamýšľať sa nad tým, kto komu píše prvý...

a inak, ďakujem všetkým za názory...

Malina000

kukuku, no presne to sa i mne zdalo, že by mohol byť taký typ, že mu to skrátka nenapadne, že by sa mohol aj ozvať... vlastne som si teraz spomenula, že už som bola svedkom toho, ako mu najprv jeho mama vyčítala, prečo nepríde pozrieť domov alebo aspoň sám od seba nezavolá, a inokedy mu zasa brat na skype hovoril, že by sa mohol občas aj sám ozvať :-D (pritom to, že svoju rodinu má priateľ veľmi rád, to viem nabetón, ale... skrátka sa im neozve :-D ). a viem aj, že sa dokáže tak pohrúžiť do práce (má toho dosť - 2 práce + škola týkajúca sa úplne iného odboru). lenže mne ten kontakt ozaj chýba, tak nech si pre mňa za mňa nastaví pripomienku na mobile, keď mu to samému nenapadne, že by mi mohol napísať...

Delete: s tými očakávaniami, to je pravda... snažím sa pripomínať si to, nemožno predsa očakávať, že sa bude niekto správať určitým spôsobom, a že ak sa správa inak, hneď to znamená to a to.
hmm, ale že to berie tak, že ma má istú, to mi už tiež napadlo...

ni-ka

suhlasim s tym co pislala Zuzova:-) do bodky:-)
a v prvom rade ries seba, ci si takto spokojna, ci si to takto chcela...ak nie, tak sa s nim porozpravaj a ak nepride k naprave (zeby sa uvedomil ze potrebujes viac kontaktu) tak sa poobzeraj inde...naco taky vztah, ked nie si stastna?radsej byt sama ako v nenaplnenom vztahu...
a mimochodom, ja ked som bola s partnerom (manzelom) na zaciatku vztahu tak sme si pisali denne stale a vecer mi este aj hodinu volal...sme uz 9 rokov manzelia a vola a pise mi este stale z prace maily, lebo nevydrzime byt bez seba ani tych 8 hodin co je v praci...:-)takze nic take ako ze casom vztah vychladne neexistuje...ani to ze uz ta ma istu...ak ta niekto naozaj miluje chce byt s tebou stale...

Žužova

By ma zaujímalo ako ste sa dali dokopy ked neviete doteraz vobec komunikovať.Tým nemyslím písanie ale celkovo..nevieš mu povedať čo ti vadí ? Ved komunikácia je pravidlom. A k veci teda..podla mna ked už teraz sa nezaujíma čo robíš ako si sa mala tak ťa nelubi uprimne. Ja neviem ale podla mna ked su dvaja nazačiatku vzťahu chchu o sebe vedieť všetko,chýbajú si a tak.. aspoň základná komunikácia,aký si mala dnes deň,čo si robila,čo nové ? jeho to očividne vobec nezaujíma..ja by som takého chlapa nechcela. Podla mna sním strácaš čas,prepáč..

Delete

Neriešte takéto banality. Očakávania sú sviňa a človek nemôže neočakávať, no na druhej strane je každý iný. Neviem ale podľa mňa má istotu, že ťa už má a nesnaží sa. P vzťah sa treba starať a veľa chlapov to nevie alebo sú na to príliš lenivý...

Poradiť ti neviem ale toto sa stáva. A či je to ,,normálne,, je každého pohľad na danú situáciu.

kukuku

poviem ti riesim uplne rovnaku situaciu!

a uz som mu to hovorila vela krat, ale prisla som na to ze on je taky typ, nepotrebuje ten kontakt tak casto ale to neznamena ze mu nechybam..proste tak to ma, ked ma nieco nove ozve sa ale ked nie tak nie, a ano ani mna sa nespyta vzdy ako sa mas, co ja ocakavam

vobec nic v neporiadku na tom nemusi byt..musis ho len prijat takeho aky je