Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vianocny dar

Príspevok v téme: Vianocny dar
ahink

Ahojte.
Dostala som od niekoho koho milujem vianocny dar..knihu. Podakovala som za nu ale netesila sa jej.
Asi som sa mohla pretvarovat a hrat hrozne stastnu jak sa tej knihe tesim ale ja sa nedokazem takto pretvarovat.
Proste ako sa mozem tesit niecomu co sa u nas v pivnici garazi a inde povaluje po zemi na desiatky poctov?? Otec jak drbnuty z 1 spolocnosti 10r objednava dokola nonstop knihy a u nas je to jak v knihkupectve. Nemame to uz kam davat a fakt to mame drbnute na zemi po pivniciach (lebo byt je uz tiez zapratany knihami tak preto tie pivnice) jak nieco bezcenne zbytocne.
A to minuly rok podostavala od znamych tiez same knihy k vianociam a docil ich mam drbnute tiez na zemi ani som ich este neotvorila necitala.
A od niekoho koho milujem bac..tiez kniha. Keby dostala blbu pohladnicu tak tej by sa fakt vacsmi potesila. Boze to je fakt taky problem pre niekoho kupit nieco mile pekne?? A pritom je tak inteligentny mudry a toto ho napadne? Vsak CD by bolo ovela hodnejsie ci daka satka parfem ci bizuteria kvoli cene.. Ale kniha? A jasne ze vycitil ze sa tej knihe netesim aj ked som sa za nu podakovala. A bola z toho hadka. Nazval ma nevdacnou zenskou a ze lutuje ze mi vobec nieco daval..
Ma to mrzi ach jaj. Ja mam vazne alergiu ku kniham nemozem ich ani citit a este jak ochorela tak sa neviem vobec sustredit na citanie. Ja prv rada citavala ale ja teraz citam citam zastavim sa lebo si vlastne uvedomim ze si nepamatam nic-co som dovtedy vobec citala. Uchodi mi pamat kade tade takze ma citanie skor znervoznuje netesi ma, nemam z knih vobec radost. A to este studujem na VS a uz len to ucenie a citanie z knih skrypt atd ma doslova vyciciava vycerpava vysiluje..cize som rada ak knihy vobec nevidim co uz mam na ne alergiu. A to sa doma o ne doslova vsade potkynam co ich novych nevybalenych knih mame ako blbi..
Mrzi ma ze som sa nedokazala tomu jeho \\\"daru\\\" tesit. Rada by sa ale neslo to. Keby som sa tak by vlastne klamala, bola by to pretvarka. A aj ked to nerobim tak som mala. Vyhla by sa hadke kvoli tej kravine co mi dal aj ked som ozaj vdacna ze mi fakt nieco vobec dal..hm. Ozaj drbnute vianoce nedivim sa ze tieto sviatky nemusim (a nepiste mi o com tieto sviatky vlastne su to ja predsa dobre viem ale ja som tradiciu zvyk obdaruvat sa pocas nich nevymyslela ten tu je uz cele veky tak klud..skor som len to sklamanie z tej knihy potrebovala dostat zo seba von).

makovytoto

ahink

lenze otazne je, preco kupil len tu knihu, kludne si ho mozes vychovat aj inak :D ale zalezi od povahy, predpokladam.. mna tiez bavi nakupovat darky a tak, ale... negativny vplyv mohlo mat u tvojho aj nieco ine, napr, stres atd.. nechcem ale rozpitvavat nieco.. zbytocne.. lenze nie kazde Vianoce mozzu byt 100% super duper.. skor sa spytam, co robil po cely rok?

pripadne - si prave ten typ cloveka, ktory sa da citat, a vie co chce? vedel co chces ?

lebo napriklad, pises ze ta bavi toto, ale garantujem ti, ze so mnou by si mala problem :D a viac ako 2 darceky, taku kreativitu nema ani (sem doplnte najkreativnejsieho umelca na svete), kedze.. bud by to bolo veeeelmi drahe (exoticka dovolenka na minimalne 2 tyzdne), alebo nezrealizovatelne (zabehnuta firma co mi prinasa rentu), alebo velmi tazko zrealizovatelne (cas, spolocny, a to je logicky drahe tiez), alebo neviem - nic z techniky (a nie, ani ferrari), nic z umenia, mozno keby tak, nejaky dom by sa zisiel. ale sme stale v rovine nezrealizovatelnych milionovych (na koruny) darcekov.

a aj keby trafis nieco male, lacne a kreativne, dokazal by som to neuveritelne ofrflat, az by z toho bol ROZVOD..

co ja viem, osobne mi chyba METLA, aby som vedel umyvat spolocne priestory, ale keby ju mam kde skaldovat, tak si ju kupim aj sam..

ahink

Neviem preco by tato tema mala byt vymyslena...a rokov mam az priilis))
A tak v tomto som vsak stale taka detska hrava a neviem co este. Mna praveze tak velmi bavi pre inych kupovat vyberat darceky...uz pocas roka pozorne pocuvam sledujem pozorne co kto hovori, co koho zaujme, nad cim sa nadchynaju, co sa im zapacilo ci o com sami nadsene hovoria chvalia atd, poznam ich zaluby zaujmy konicky atd takze vtedy sa aj lahko kupuje vybera.. Aj vcera som bola tak rada ked videla ako sa tesia uprimne darcekom a nehraju to..od deti az po dospelych. No zas chapem, mne je tazko sa trafit do vkusu, ulahodit mi

Žužova

Presne ako píšeš ,takto by to malo byť ,ludia by si mali všímať ,vnímať druhých,vnímať ich povahu,záujmi a podla toho sa potom zariadovať ...ako si napísala ,,striehuť" :D Takto by to malo byť a ked už naozaj si v uzkych a nevieš no taks a opýtať konkrétne čo by si ten druhý prial.. i ked malo kto to povie otvorene,potom nastava dilema :D to mi inak pripomína jeden vtip :D
Muž: "Zlatko, čo by si chcela na Vianoce?"
Žena: "Neviem...."
Muž: "Ale fakt, povedz!"
Žena: "Čo ja viem..."
Muž: "Veď niečo musíš chcieť!"
Žena: "Nevieeem!"
Na druhý deň cestou z roboty nájde muž kúsok hrdzavého plechu, schová si ho, zabalí a na Štedrý deň ho dá manželke pod stromček.
Žena ho rozbalí a hovorí: "To čo je, do riti?"
Muž: "Neviem."

:DDD Aj takto by sa to dalo možno riešiť :D .. Tak som si uvedomila ,ja sa vtom možno ozaj nejak ešte nevyznám kedže ja nakupujem darky len ozaj rodine najbližšej a frajerovi..a vždy to mam ustriehnuté ,viem kto čo chce ,potrebuje.. tam neni problém ,vždy sa trafím a aj oni sa trafia do mojich potrieb lebo sa poznáme a vieme.. Horši je to u vzdialenejších pribuzných,tam je to asi ozaj o dobrej intuícii alebo kupiť niečo všeobecne,čo sa zíde a i ked možno ani nepoteší ale hlavne neurazí :D

všetko do záleží od ludí,niekoho nepotešíš aj keby mu pod nohy hodíš 20balíkov, iného zase poteší uplne hocičo.. a dalšiemu je to jedno.Ako mojej babke, nepamatám si žeby som ju videla otvoriť niekedy nejaký darček..ona ho zoberie a odloží aby ju to čo najmenej zdržovalo v rozprávaní a v doležitom riešení života druhých ..:D :o)

makovytoto

inak moj nazor je taky, ze dnes to nei je nic ine ako honba za niecim.. ci uz materialnym, alebo zazitkom, a tak.. neodsudzujem to, vobec nie, skor som rad, ze ludi nieco bavi, je to lepsie, ako keby nie, ale napriklad.. ja osobne, nejak sa v tom uz stracam :D kedysi ma potesilo to, ze som si kuipl TV( kuipl som si ho len raz v zivote funguje, stacii mi), ale dnes uz na toto odmietam davat prachy :D (aspon viac zostane na darovanie inym). a zazitky.. aktualne su mi cennejsie, ALE, je tu jedno velke ALE.. tiez to musi byt nieco, co ma potesi, tj. bavi, nie len nahananie sa za destinaciami, len aby som ich mal.. a co zostalo? asi len lenoseie doma :D bud som maximalne presyteny zo zivota, alebo, a to skor, stracam zivotny zmysel :D mozno by to chcelo nove hobby, pracu, ktora bavi a nieco prinesie (uzivi)..

Maoam

:D veru, ma noveho priatela :D, vidno :D

bolo to v lete na jej narodeniny a patri to k nezabudnutelnym darcekom/zazitkom

Knihomol

ahink: Prepac, ale myslim, ze si blba. Poznam tvoju situaciu. Moj otec vedie vydavatelstvo, sme teda zaplaveni knihami, ale pre mna neexistuje krajsi dar ako knizka. Kniha je dar pre ludi vyssieho levelu. Ti sa nimi nikdy nepresytia, nikdy nepovedia "kedysi som cital(a) rada, ale uz sa mi to zunovalo..." Oblubene knihy budu hltat znova a znova, budu sa ponarat do tajomstiev tych novych, a sice mozno niekedy odlozia niektoru s tym, ze ma slaby dej alebo co, ich lasku ku kniham to nepoznaci.
Takze prepac, bud si hlupa, alebo si nikdy do vyssieho levelu nepatrila. Tam sa totiz naozaj hojne vyskytuje ci uz tato priam vasen pre knihy, alebo aj pre ich pisanie. Ale kto to druhe nezazil, nepochopi.

Maoam

Zuzova, jedna znama roky rokuce dostavala materialne dary (aj prachy). No a teraz tento rok dostala necakany darcek - pozorovanie hviezd :-).
Uplne ju to soklo, lebo necakala a bola sama prekvapena, co z toho mala :-).

Maoam

Zuzova, ja mam v okruhu par ludi, u tych sa trafim vzdy, nosia to velmi radi a neraz rovno po vybaleni navliekli alebo ked to bola cojaviem vetrovka, tak chodili v nej celu zimu :D, proste si videla, ze totalne sadlo vsetko od strihu, velkosti, farieb.
U dvoch ludi si trufam aj na kupu topanok (nie rodicia).
A vzdy sa trafim, ale tych ludi proste poznam a registrujem aj meniaci sa vkus, fazy roznych farieb (oblubenych, hoci maju aj stalice).
No a inak cely rok pozorne striehnem aj na nedbale naznaky ci zdanlive prerieknutia, co si kto zela, kto sa cim zaobera, potom vobec nie je problem vybrat, skor mam kazdorocne dilemu, ako sa vmestit do hranic...lebo by som mohla vybrat aj 100 veci. Vdacne objekty na darovanie su aj ludia, ktori sa niecomu specificky venuju, aj ludia, ktori maju niekolko hobby, ale väcsinou staci pozorovat a pocuvat alebo sa aj rovno spytat.
Kazdy jeden clovek ma nieco, co ho potesi. NIekto je zazitkovy typ (ti zbieraju zazitky, skusenosti, nemaju az tak radi materialne darceky-veci), iny je technicky typ, dalsi umelecky, no a casto sa stane, ze som sama prekvapena, co si ten clovek zela :D.

Žužova

Maoam ano ,toto inak chce odvahu ,kupiť niekomu nejake oblečko a len si tipnuť velkosť.. :D To je potom trošku trapas pod stromčekom. tiež som dostala pred 4-5 rokmi tričko od švagrinej ,ktoré mi bolo vtedy úzke tak som ho mala v skrini len tak ,čakalo na tu chvílu kedy donho schudnem a dnes ho mám spokojne na sebe:D Takže netreba hned zavrhnúť dárky ...ono raz tá správna chvíla pre ne možno nastane :D :D ale inak suhlas.. a možno je fajn ked už tak chcem kupiť oblečko tak nech si ho ten dotyčný vyberie vyskuša a ja ho zacvakám.. aj to je jedno z riešení :D

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vianocny dar - Fórum - ZDRAVIE.sk