Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sestra alkoholička?

Príspevok v téme: Sestra alkoholička?
ANQA40

Mám 27 ročnu sestru .Robi ako sestra v nemocnici je pod tlakom, vystresovaná. Už pred 2 rokmi sme si všimli , že si popíja víno,ze skyrva false dos krin atd. Ked som jej to povedala, že to nieje normalne tak stym prestala. Ja som bola pol roka v zahraničí , vrátila som sa domov a opet som našla v komore ukrytu prazdnu flasu od vína. Teraz ked odchadzala z domu mala inu motoriku, normalne som na nej videla, že je opitá , priatel mi tiež vravel, že nieje normalne ked skryva false a ešte k tomu ked si len tak sama vypije liter vína. Ako jej to mám povedat? mamke to povedat nechcem, ma tazku prácu, ma problemy s otocm, nechcem aby bespala ešte pre nu. Ale ja nechapme ze ekd nedajboze sestra je alkoholicka prečo pije? s frajerom je štastna,a vtedy pred dvomi rokmi problemy v práci nemala. Som na dne , zajtra su Vianoce, ale po nájdení flase by som najradsej ten den skrtla z kalendara:/ Mam chut sestre napisat smsku uz teraz ench vie, ale zase nevem ci ej to dobry napad, bude sa trapit , hambit, a ešte zajta su Vianoce.:/Som na dne , zajtra su Vianoce, ale po nájdení flase by som najradsej ten den skrtla z kalendara:/

MultiLevel

Co ty vies ake trapenie v sebe skryva.....jedine co vidis je svoje "trapenie", ako sa za nu hanbis, ake je to hnusne bla bla. Pritom ona tu je ta, ktora ma nejaky problem, kvoli ktoremu pije...Ziaden Stedry den z kalendara vymazavat nemusis, ty maximalne tak musis zvolit vhodny pristup ako na sestru. Sadnite si so sestrou a porozpravajte sa. Alkoholici si zvycajne nechcu pripustit, ze piju a to viac ako je normalne. Ak si da raz za cas sama vino, na tom by som nevidela nic zle, mam kamosky co si bezne otvoria same flasu vina a same ho aj vypiju. Pises vsak, ze sestra si flase skryva a to uz v pohode nie je.
Jedine ak sa s nou porozpravas a poskytnes jej pomoc, zistis co je ozaj vo veci...moze ta vsak odmietnut a tvrdit si, ze nerobi nic zle. V tom pripade ju nechaj tak....kym sama neuzna, ze ma problem, nepohnes s nou

Nina.

A šak ju nechaj nech si dá :D
Možno to znie kruto, ale naozaj sa nič nezmení kým ona sama nebude chcieť... ked to má v génoch tak to dva krát tak ťažko. Ale zase ak si občas sama vypije nevidela by som to tak tragicky. Ja tiež niekedy aj sama vypijem flašu vína za večer, ale vydržím úplne v pohode aj nepiť. Už sa stalo, že som večer sama vypila flašu a potom aj mesiac - dva nemala ani kvapku. Alkoholikom sa nestane nikto zo dňa na deň.

ANQA40

tento problem sme riešili aj pred tromi rokmi a povedala mi nato nic ze ona len tak z chuti popija ze niekedy sme kazdy wikend popijali teraz ja nechcem a nechce aby som nanu bola zla tak ardsej si da potajme

_meno

Ahoj ANQA40

Pekne Vianoce aj Vam :)

Clovek (lebo je tu 7 miliard klonov) ktory v sebe citi smutok, bolest, utrpenie, beznadej.... jeho obsah sa da prirovnat k Ciernej miestnosti.

Toto pochopis velmi ryhlo abstraktne a velmi rychlo prakticky :
Vnutro tvojej sestri je miestnost plna tmy. Chce ist k dobru, ale nevie AKO, tak pije. A v miestnosti je este tmavsie. A tak znovu viac pije a znovu to robi miestnost len tmavsou.

(myslim ze tvoja sestra nepije z roztopasnosti ako otrhnuta z retaze, myslim ze v sebe neciti radost .. skor smutok) Podobne ako ked by si jej nadavala, kricila, obvinovala rovnako naplnis jej tmavu miestnost este vacsou tmou.

Ako pise zewa : \"Co tak sa s nou porozpravat? Mozno vobec nieje taka stastna.\" Treba si uvedomit, aky hrozostrasny a nebezpecny jej pripada svet (empatia, vcitenie sa). Rozhodne spociatku moze byt ticha, placha, zatajovat svoje rany, utrpenia, potlacat svoju nadaj, radost, svoje tuzby a vasne.

Vasen je energia zivota. V milujúcom prostredi sa kazdy clovek otvori a realizuje naplno.

To je podla mna stastna cesta pre Vas obe aj celu rodinku (aj cele ludstvo :)

Mam taky pocit ze tu k niekomu zavita laska na Vianoce ;)

NO2

Ja silno pochybujem, že sa niekto môže vyliečiť zo závislosti na alkohole, ak má v sebe taký podrbaný gén na chlastanie.
Príde o všetko...

B.Z

Tak zajtrajšok vyškrtni z kalendára.Tvoja opitá sestra si to ani nevšimne.

Ale teraz vážne.Do zajtra s tým asi nič nespraviš.Jedine vyliať všetok alkohol do záchoda.Dlhodobobejšie vyriešenie problému by bola protialkoholická liečba, ale pokiaľ je svojprávna, nasilu ju tam dostať nemôžeš.

Takéto situácie su žiaľ bezvychodiskové a nevyriešiteľné pokiaľ dotyčný nemá vôľu sa zmeniť.Držim palce

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sestra alkoholička? - Fórum - ZDRAVIE.sk