Buduca Rodina

Príspevok v téme: Buduca Rodina
polna ziara

Ahojte viem,ze ludia maju vaznejsie problemi dlho som rozmyslala ci sem napisem no moj problem ma velmi trapi a chcem sa poradit.Mam priatela s ktorym sme spolu 5 rok a planujeme aj spolocnu buducnost.S priatelom sa mame velmi radi velmi si rozumieme a mame toho vela spolocneho.No problem je z jeho rodinou.Jeho rodicia moji buduci svokrovci su velmi fajn dobre si spolu rozumieme prijali ma medzi seba.No problem je tak trosku s ostatnými clenmi rodiny jeho babka,sesternice atd... oni byvaju na dedine,ktora je dost daleko a priatel tam zvykne chodievat cez leto pocas jeho dovolenky.Ako svoju buducu zenu ma tam priatel chcel zobrat,ze si urobime romanticky vylet trosku si tam oddýchneme maju tam aj rozne kulturne pamiatky tak,ze sa tam trosku poprechádzame atd...No ked sa pytal jeho rodiny a povedal im,ze si ma chce priviest,aby som aj ich lepsie spoznala a oni mna povedali mu,ze nie a to sa zopakovalo tak 2roky posebe.Mna to velmi boli a aj sa ma to velmi dotyka pretoze viem od priatela,ze jeho bratranci si tam mozu kedykolvek priviest svoje buduce zeny a jeho sesternice zase svojich budúcich muzov,len mna ked si chce priviest povedia,ze nie.Vela krat som sa priatela spytala,ze ci maju nieco proti mne a priatel mi vravi,ze vôbec nie ze prave naopak hovoria o mne,ze som velmi mile a dobre dievca ze sa s priatelom k sebe velmi hodime atd...no ked si ma chce priviest tak proste povedia nie.Niesom urazliva no okrem toho,ze sa ma to velmi dotklo a boli ma to,tak ma to uz aj hneva,pretoze aj teraz cez sviatky tam priatel isiel aj zo svojim otcom a bratom cez sviatky na navstevu a priatel mi hovoril,ze sa na mna vsetci pytali aj jeho sesternica ze kedy bude svatba atd...opakujem niesom urazliva a ani citlivka no toto ma uz hneva zakazdym sa na mna vypituju no ked si ma chcel priatel priviest tam tak povedia nie ja som sa uz nahnevala a povedala som priatelovi,ze ked budeme spolu zit a oni budu chciet prist na navstevu tak ja z nasho bytu odidem a vratim sa az ked oni vsetci odidu.Viem,ze to vyznie velmi cudne,no uz ma to hneva ze sa takto voci mne chovaju a potom sa na mna vypituju a na dialku prejavuju zaujem priatel mi povedal,ze take veci nech ma ani len nenapadaju,ze on chce aby som bola doma,ked jeho rodina pride na navstevu,ze predsa budem jeho zena a patri sa to.Ja som priatelovi povedala,ze ano ma pravdu patri sa zostat pri navsteve no povedala som mu ze ja nemam rada falosnych ludi,ktori daju najprv jasne najavo svoj nezaujem a potom ked tam priatel ide tak zrazu maju velmi velky zaujem je to podla mna z ich strany dost velka falos.Neviem si to vysvetlit preco sa takto voci mne chovaju ked teda proti mne nic nemaju.Neviem co uz dalej a potrebovala by som rady ako sa mam ja chovat voci nim,a neviem co si mam o tom vsetkom mysliet.Dakujem.

polna ziara

Ano Dixin je to voci mne nefer nikomu som nikdy nic neurobila aby sa takto ku mne chovali a preto ma to velmi boli a uz aj najednej strane velmi hneva.

polna ziara

Nie nie nestalo sa tam nikdy nic ja som vzdy slusna k nej a aj k ostatnym clenom jeho rodiny.Videla ma naposledy minuli rok na Vianoce a odvtedy uz nie vzdy na Vianoce pride k nim domov aby tam nebola sama.Je to mama jeho mami a tak je kazdy rok u nich.Oni nic neustale to iste,ze oni voci mne myslim tu babku a ostatných ako je jeho krstna sesternice bratranci atd..ze oni voci mne nic nemaju a priatel mi povie ze vzdy povedia tak,ze babka je uz stara ze nevie co hovori co je dobra blbost pretoze nieje ani dementna,ani nesvojpravna a rozum ma dobry len akurát co ma trosku ju neposluchaju nohy tak ako kazdeho stareho cloveka.takze netusim.

dixit

mne tiež ako prvé napadlo, že ťa tam nechce zobrať on :-D ale ok, je možné aj to, že babka si postavila hlavu... mimochodom, ona ťa pozná? bo to by ešte bolo možné, že si jej nesadla - hoci je to úplne nefér a nazdávam sa, že tvoj drahý by jej mal vysvetliť, že ťa má skrátka rád a ona nech sa s tým pekne-krásne zmieri... a že buď tam bude chodiť aj s tebou, alebo vôbec nie. ja viem, že je to rodina a človek nechce robiť rozbroje, ale toto je naozaj hnusné voči tebe - ak je to teda tak, ako vravíš

Maoam

hm...a ta babka ta kedy osobne naposledy videla? stalo sa tam vtedy daco, co sa jej nejak nepozdavalo? aky mas vztah k ostatnym clenom rodiny? co na to vravia jeho rodicia napr.?

polna ziara

Vies Maoam ten dom je jej a priatel jej tam chodi pomahat rubat drevo a proste vsetko co ona potrebuje a nevladze si to urobit.Priatel tam chodieva aj s jeho rodicmi aj s bratom je to babkin dom takze priatel sa jej preto vzdy spyta ci tam mozem ja prist.ostatny clenovia byvaju v tej istej dedine ako ona a cez leto sa tam vzdy takto vsetci zidu.Okrem mna.:(

Maoam

zobrat sluchatko a s babkou telefonovat osobne

si dospela, mozem ti povedat, ze veeelmi casto je to tak, ze ked sa o tretej osobe, ktora NIE JE pritomna hovori, podavaju sa z drivej casti iba ciastocne pravdy, polopravdy, kuse informacie, informacie vytrhnute z kontextu, prekrutene fakty a 'pravdy' a bla bla bla, vyber si

ak mas s niekym problem - VZDY vol osobny kontakt, idealne medzi 4 ocami osobne, BEZ publika a na neutralnej pode

ak nie je mozne, skus aspon ten telefon s tym, ze ostan pokojna a vecna ale priama - babka moje nanajvys zlozit, ale proste nechaj si to NOU vysvetlit

ak ma odvahu, do telefonu ti osobne povie, ze NECHCE aby si prisla - co ale pochybujem, väcsinou maju ludia odvahu povedat to iba druhej-tretej-stvrtej osobe za chrbatom ukryti...

no a ked fakt bude mat odvahu ti do telefonu osobne povedat, ze ta tam nechce - nechaj si to vysvetlit - ze preco - aby si to pochopila - lebo z toho, co sa ti dostava do usi cez tretie osoby a stvrte osoby proste NEvies

vsak nech babka vysvetli

inak ona je tam akoze general rodiny, ci co?

koho ona schvali, ti sa smu zosobasit, koho babka neschvali, nie? ci ako?

polna ziara

Ahoj Maoam ja viem,ze z môjho opisu to tak vyzera,ze priatel je ten kto sa vyhovara no urcite viem,ze to tak nieje ked bol cez dovolenku tam a volal mi odtial sama som pocula,ze mu babka povedala nie to,ze ma ona tazku povahu a muchy a poriadne je vazne pravda.Mna skratka len boli to a uz aj hneva,ze sa takto voci mne chova a nerozumiem tomu,ze ked voci mne skutocne nic nema tak preco sa takto chova ja viem ze to mi tu nikto neporadi preco je to tak no ja som sa chcela len poradit ako sa mam voci nej a ostatnym chovat ja ked viem aky postoj ma voci mne ona.

Maoam

sorry, mne sa nezda ten tvoj priatel, pride mi to, ze on nechce, nie ti ostatni a vyhovara sa uz aj na vsetkych svätych, sorry ale z tvojho opisu to tak vypada

polna ziara

Ahoj Vianockao vies rozpravala som sa s nim o tom vela krat a on mi vzdy povedal,ze skratka jeho babka mu pokazde povie nie,lebo ze este neprisiel ten cas.No ja som s priatelom tento rok bude uz 5rok a myslim si,ze je to dost dlha doba na to aby ma lepsie spoznali a aj ja ich.Verim tomu naozaj,ze jeho babka je ta ktora hovori nie pretoze ma dost tazku povahu a ma aj ako sa hovori svoje muchy a to teda poriadne.Len skratka nerozumiem tomu,preco je len voci mne takato ked velmi dobre viem,ze priatelovi bratranci si tam hned od zaciatku priviedli svoje buduce zeny a predstavili ich a chodia tam pravidelne a kedykolvek len mna ked si tam chce priatel priviezt tak je neustale odmietany.A toto ma trapi a aj hneva pretoze nerozumiem tomu preco.