Zmena študijneho programu na VŠ.. Čo robiť?

Príspevok v téme: Zmena študijneho programu na VŠ.. Čo robiť?
Lenusiik233

ahojte..ide o to ze som prvácka na odbore ktorý ma vôbec nebaví, som tam len pre to, lebo ma nevzali na ten ktorý som chcela ist, tak rodičia mi hovorili aby som nesedela zbytočne rok doma a šla to skúsiť, veď mozno sa do toho dostanem. No nestalo sa tak, celý ten odbor je o matematike, ktorú neviem, nebaví ma nad tým ani sedieť, môžem sa ucit na jeden zápocet aj týzden aj tak ho napísem na pár smiešnych bodov. Uz som si viac krat poplakala, ale prisla som na to ze to nestojí za to sa takto trápiť.
Preto chcem tento rok skúsiť znova. Veď mozno budem mat stastie a zoberú ma na ten môj vysnívaný odbor :)
ale s tým ze ten 3. rok bakalára si musím hradiť školné sama, bere sa to ako prekročenie štandart. dlzky studia.

Poradte, čo by ste robili ? Sama neviem, či sa na toto čo aktuálne studujem vykaslat a dúfat ze ma príjmu..s tym ze riskujem ze zostanem bez výsky..alebo sa trápiť ?

dakujem :)

Lenusiik233

strednú mám Obchodnú akadémiu, teraz som prváčka na odbore ekonómia, čize tej matiky tam je naozaj dosť
išla som tam len preto, lebo som si to davala ako druhú skolu a chcela som to vyskúsať..ale tá matika mi robí naozaj problémy, a v druhý rocník celý nadvazuje na prvácku matematiku a ten kto nespraví skusky z matiky v pravaku si nemôze zapísat predmety v druhaku..celé je to komplikované
Ja rozmýslam tak, ze teraz spravím len skusky aby ma pustili do letného semestra, aby som bola ako študent, chodiť tam nebudem, zatial môžem pol roka brigádovať a pritom mam este vsetky zlavy a dam si prihlasky na iné skoly
a zo skoly ma vyhodia az na konci letného semestra.
Načo tam mam chodiť ked viem ze tú prácu v buducn. nechcem vykonávat?
a keby mi aj nevysla tá vysnívaná vyska..myslím ze ako uctovnicka by som sa uz niekde uchytila

ewelin2828

Ahoj, ja na tvojom mieste by som normálne pokračovala na tej VŠ, kde si začala študovať a zároveň by som si dala prihlášku na tú VŠ, o ktorej snívaš. Ak ťa zoberú, od budúceho školského roka nastúpiš tam a ak ťa opäť nevezmú, tak budeš pokračovať na súčasnej VŠ. Túto VŠ nenechávaj, pokiaľ nemáš istotu, že si prijatá niekam inam ;) Tá matika ťa potrápi len v prvom a možno v druhom ročníku, potom už budeš mať pokoj. Teda ak neštuduješ matematiku ako hlavný predmet :D
Čo sa týka školného, tak naň si vieš zarobiť cez letnú brigádu, teda za dva leta určite a možno sa ti to podarí aj počas jednych letných prázdnin :)
Inak ak chceš mať VŠ, tak naozaj túto terajšiu zatiaľ študuj, ale zase dnes už VŠ nie je to, čo kedysi. Síce neviem akú máš strednú, ale dnes je vo väčšine prípadov výhodnejšie mať v rukách remeslo ako titul z humanitných vied, bohužiaľ.