Kozmetička mi pri depilácii poškodila kožu

Príspevok v téme: Kozmetička mi pri depilácii poškodila kožu
snehulienka4

Ahojte, mám 17 a už asi 2 roky chodím ku kozmetičke na čistenia a depiláciu chĺpkou nad hornou perou. Dnes som tam bola znovu a všetko bolo v pohode, až kým som neprišla domov a nezistila, že nad perou mi ostali červené fľaky, ktoré štípu. Väčšinou s dep. nemám problém a začervenanie po chvíli ustúpi. Teraz tam mám fľaky, akokeby som mala spálenú pokožku. Je pravda, že mám citlivú pokožku, no toto sa mi nikdy nestalo. Prosím poraďte mi, čo s tým mám robiť. Bojím sa, že mi tak ostane jazva.

snehulienka4

Ďakujem. Nie, žiadne antibiotiká som nebrala, ale mamina vraví že by som to mohla mať od zimy, lebo kozmetičku mám cca 15 min od domu a mrzlo. Môže to byť príčina? Bepanten ani sudo nemám, ale mám krém Belobaza aje to na regeneráciu kože. Ešte som ho nepoužívala. Máte skúsenosti?

tasty

daj si bepanten alebo sudocrem na to. Náhodou si nebrala nejaké lieky predtým ako si išla na depiláciu, napr. antibiotiká, vtedy zvykne byť citlivejšia pokožka, náchylnejšia na podráždenie

Galapagos

Daj si bepanten nato ten ti pomoze a ked neustupi tak to mozes mat nejaku reakciu. Nikdy nevies ako tvoje telo zareaguje aj na to co uz nieco roky robis...