Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Spolubyvajúca, mám strach

Príspevok v téme: Spolubyvajúca, mám strach
Dhzhlog1653

ahojte, pracujem v zahraničí, v anglicku, nedávno som sa presťahovala do iného mesta, práca super, asi dva týždne som bývala sama, mala prísť nová kolegyňa Slovenka, tak som sa tešila, no uz pri prvom stretnutí som vedela ze toto nebude "klapať".. Zlatá baba ale príliš bláznivá som si myslela.. Pomohla som jej, ukázala som jej vsetko vysvetlila, ona bola velmi vďačná za vsetko, po anglicky nevie skoro vobec, celkom sme sa skamaratili, stale sme sa smiali, ako by bola moja mladšia sestra, aj ked mame obidve 23 rokov, ktorá nevie alebo nechápe vsetko co je správne a treba jej to vysvetlit.. Ďalšia vec ktorú som vedela skoro od začiatku bolo ze to nemá v hlave v poriadku, proste ze je tak trochu mimo, ale nevedela som do akej miery a akým spôsobom.. Ale neprekážalo mi to.. Myslela som si ze príčina je ze jej mama zomrela aj brat, doteraz neviem co sa stalo nikdy som sa jej na to nepytala.. Pred par dnami ju nasťahovali ku mne, aj som bola celkom rada, vedela som ze aj tak nebude vela doma, kedže od začiatku si začala s našim šéfom, ja som s nim velmi za dobre, ale on dobre tiež vie ze s ňou nie je vsetko v poriadku.. Poprosil ma nech ju kontrolujem kedže on sa v práci velmi nezdrziava.. charakterizovala by som ju ako aj ked má 23rokov sprava sa ako keby ma 13-14, kazdy den sa opije, party, potom robí veci ktoré ako zadaná by robit nemala, ja sa ju snažím kludnit na druhy den to naozaj vazne ľutuje hovori ze uz piť nebude ale opakuje sa to kazdy den, na druhej strane proste vidím ze je strasne zaľúbena, vsetko by spravila pre ňho ona vazne place v robote ze neni s nim stale o ňom rozpráva, má velmi dobre srdce, teší sa strasne úprimne z maličkostí, aj pre mna spravi hocičo, je strasne ľahko manipulovateľná, ona je ako malé dieta.. V sobotu sme išli vo štvorici na diskotéku.. Vsetci sme sa poriadne opili, šéf ju poobede doniesol domov.. Boli pohádaní trochu lebo nechcela ostať s nim z dôvodu ze sa uňho boji, lebo vidí tiene na stenách, hovoril mi ze ráno totálny záchvat strachu mala ze niekto je v byte, u nas doma ona začala mat také prepínačky, nevedela najst tricko, totálny krik, zrazu chcela iné, nevedela ho najst, nakoniec bolo v mojej skrini, nepamätala si ze ho tam dávala, vrieskala, ja som sa jej vazne bála, ale tvárila som sa ze vazne nic, poschodie je celé z dreva chcela spat pri zapálených svieckach, hovorila som jej ze idem prec nech sa zamkne ona ze jasne, došla som domov dvere otvorené, ona si spí, vecer začala byt uplne čudná, ale tak ze som uz skoro začala plakať, volala ma ze nech idem s nou spat do izby, a ja ze jasné hned( ale vazne som si myslela ze utečencem z toho bytu) a ona ze neverím ti, ja ze počkaj hned, ona uplne nervózna a smutná ze ty si Klamárka pod sem, a sme sa dotahovali potom jej zácal zvoniť telefón nejaký kamarát, dala to na reproduktor a obidvaja uplne nezmysli splietali chvíľami ako keby inou rečou rozpravali alebo co.. Je mi jasne ze v minulosti brala nejaké tvrdé drogy, typu LSD, tvrdila ze tie tiene vidí preto ze v sobotu si dala kokaín, co neni možné, 100% viem ze teraz nic neberie, vazne sa bojím dnešnej noci, ze mi niečo spravi, prosim vas poraďte mi ako sa mam správať k takémuto človeku!

_meno

Ahoj Dhzhlog1653

Z toho co pises, ked ona uz vidi Tiene, nie je si vedoma svojho tela pocas celych 24hodin v ramci dna, hovori inou recou (starohebrejcina, giberish sa to vola - je to rec diabla a demonov).

V prvom rade treba pochopit ze Boh stvoril diabla aj demonov ako spatnu vazbu nasich cinost. Ako pises : robi veci, co by zadana robit nemala, pije bez dna, droguje bez dna, nevie si najst veci, zmocnuje sa jej obrovsky hnev ktory predtým v nej nebol ...

Tych demonov ktorym je otvorena su tu preto, aby porozumele svojmu smerovaniu - ako nici seba, teba, priatela, vztahy, sef atd atd atd ale ako pises na druhy den sekundu lutuje a potom hodiny zle robi ... Prosto demonov spoznas tak, ze sa deju veci, ktorých ludska dusa nie je zdrojom. Preto sme to oznacili ako nadprirodzene, aby sme to vedeli odlisit od mensieho hneva a nenavisti.

Ja osobne by som jej vysvetlil svet a jeho zakonitosti, ale to som ja, rad vysvetlujem kazdemu aby ludia zili v laske a spokojnosti. Ono iba Boh z nej moze odnat zlych duchov, v pripade ze mu to ona dovoli a poprosi ho o to.

Je to princip spatnej vazby, svedomia. Idem sa raz opit je mi zle ok citim to nebuduce pijem menej. Ale nie ja nepocuvam rozbit idem vsetko a citim sa velmi zle a uz mi aj ludia vravia ze som somar nacisto. Ale ja nie, nepocuvam seba, nepocuvam ludi, moj hnev je nezastavitelni a rozbijat idem dalej - Boh povola vyssie bytosti aby ju naspat usmernili. Ja osobne keby mam opakovane skusenosti s démonmi by som bol zo svojej bezmocnosti krotke jahna.

Z toho co ale pises vyzera ze si celkom dobry clovek Dhzhlog1653, mozno preto Boh poslal toto dievca k tebe, aby si jej pomohla :) :) Boh spaja prilezitost s pripravenostou.

Je v podstate jedno ci spatna vazba je na urovni fyzickej (ty jej radis, teba nepocuva, ludi nepocuva) alebo uz duchovnej (demony, ovládanie jej tela, pocuvanie hlasov)..... riesenie je laska.

Ona tu lasku hlada, ako pises nevie preco pije, nevie preco chodi za kolegami....ona nevie ale zle robi..je si akoby nevedoma toho, ze zle robi :) :)

Urcite jej to vysvetli, ukaz jej ze by si rada travila spolocne chvilu spolu, aj v praci ze by si bola rada ked bude rada...Ukaz jej svoj zamer, ze chces aby bola rada. Kludne aj jej sa spytaj ako sa citi ked robi zle a ako sa citi ked robi dobre ... prebud v nej pocity, nadej, lasku, porozumenie, pokoru .

Pretoze zlo ju dostalo tam kde je (kludne ako pises to moze byt rodina, o ktorej nechce hovorit a zomrela) prichadzas ty ako dobro pomoct jej ist naspat na cestu stastia kde chcu vsetci aby bola :)
je dolezite odpustit tim co nam robili zle, odpustame im za cinnosti ktore vykonali a nam za zranenie ktore nam sposobili a ktore nam sposobuje nenavist voci nim.

Vela stastia, radosti a pochopenia Dhzhlog1653, keby nieco kludne napis :)

Gbhfnkgb5675

Tak on ju domov neposle urcite, ona robí velmi dobre, a on je tiež zaľúbený... Netrpí žiadnym sebapoškodzovaním.. Na FB nemá žiadne fotky z minulosti, len tie z obdobia tu, z čoho mam este väčší strach, nic neviem pozreť.. bohužiaľ pre mna neni možné, zháňať si iné ubytovanie, a sem ist nevie ist nikto, neni miesto.. Ona od 18 rokov je v zahraničí, nehovorila o rodine nikdy.. pozrela som jej veci, lieky nemá žiadne.. Ani žiadny divný zlozvyk, okrem toho ze na seba stale strieka parfum... Nemyslim si ze ma niekedy oklamala, je vazne strasne úprimná, koná pudovo, ja sa jej možem spytat na hocičo ona mi odpovie na vsetko, také veci mi hovori, co by Som ja nepovedala asi nikomu.. Ja som rozmýšľala ze sa jej opýtam na tú rodinu co sa stalo, ale nechcem v nej vyvolať nejaké zlé spomienky... Nechcem nech chytí nejaký záchvat..

MultiLevel

A este jedna vec....naco si ju tam ten sef nechava, ked sam vidi aka je? Porozpravaj sa s nim, a pokial moze, nech ju posle spat na Slovensko...

MultiLevel

Toto dievca by sa cim skor malo vratit na SR, mala by si jej rodinu oboznamit o tom, co sa s nou deje. Okej, mama a brat zomreli, ale urcite ma este otca, babku, tetu, sesternicu, kohokolvek, kto sa moze o nu postarat. Skus na nich vypatrat kontakt, vies minimalne ako sa vola ona, tak mozes hladat cez FB a podobne....
Kym je v UK, kto s nou bude po vysetreniach chodit? Ty nie...Takze treba zalarmovat rodinu a nech uz ti robia co mozu. Mozno ti bude klamat, ale popytaj sa odkial je, ako zila, ako umrela jej mama a brat, skus o nej zistit o najviac. Opytaj sa na drogy, co uzivala v minulosti atd. Ak sa bojis, zavolaj niekoho spat k vam. Urcite mate nejakeho kolegu alebo koho, kto by k vam mohol prist prespat na par dni. Bolo by dobre, keby sa vyhybala alkoholu, hoc akym drogam...

LMarika

Od takeho cloveka len odist a cim skor. Ci veris, ci nie, najlepsie ti bude, ked budes byvat sama, aj keby to malo byt drahsie a aj za cenu toho, ze menej usetris, alebo aj nic neusetris, ale ten svaty pokoj zato stoji. Ja som mala raz spolubyvajucu, ktora podla mojho podozrenia trpela sebaposkodzovanim, ale nikdy o tom nehovorila. Mala rysave vlasy a vzdy, ked som isla na zachod, tak som uvidela plnu zachodovu misu jej vlasov. Ked som sa jej spytala, co to ma znamenat, ona len, ze jej padaju vlasy... To je ale absolutna loz! Vlasy padaju mne a nie jej, ale padaju asi tak, ze najdem nejake dva, tri moje vlasy na vankusi, nejake dva, tri vlasy na zemi, nejake dva, tri na podlahe v kupelni, nejaky jeden v umyvadle a nejaky tri vo vani po sprchovani... Ale toto? Aby naozaj, ale naozaj po kazdykrat, ked idem na zachod, som nasla plnu misu, asi tak za dve hrste rysavych vlasov a milostiva dama sa ani neunuvala si ich po sebe splachnut? Mali sme tam v pivnici spolocnu pracku pre cely cinziak. Ak sa niekedy stalo, ze som si chcela vyprat moje veci a pracka bola prave obsadena, nic som si z toho nerobila a skusila som sa tam ist pozriet o par hodn neskor. Nakoniec som nasla riesenie - raz za tyzden som si nastavila budik na siestu rano a veci som si vyprala - a to vzdy cez vikend, ked ludia nechodia do roboty a chcu si dlhsie pospat. Lenze ona si nic nenapanovala, len sa vratila z pivnice aj so spinavymi satami a hystericky zachvat chytila a rozplakala sa ako male decko placlive a hnevlive, ze preco zase ten Mohamed, co ma 10 deti, obsadil pracku a preco prave teraz v sobotu poobede, ked ma ona cas. Ale ved v sobotu poobede ma kazdy cas, no nie? Potom sa zatvorila na zachod a ked som tam neskor vosla ja, uz bola zase plna zachodova misa rysavych vlasov. Takito ludia si potrebuju nejakym sposobom ulavit, vsetko ich vystresuje a vynervuje az do krajnosti, dokonca este aj taka malickost, ze niekto prave obsadil pracku. A ten sposob, akym si chcu ulavit, je sebposkodzovanie - niekto si reze ziletkou do ruk a do noh, niekto si zase nad zachodovou misou div, ze vsetky vlasy nevysklbe. Chvlabohu, ze s nou uz nebyvam a byvat sama, to je na nezaplatenie. Naozaj :) Alebo - snad si raz najdes lasku - priatela, normalneho cloveka, ktory ta bude skutocne lubit a stat pri tebe v dobrom, aj zlom a s ktorym ako so spolubyvajucim nebudes mat problem.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Spolubyvajúca, mám strach - Fórum - ZDRAVIE.sk