Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sama neviem...

Príspevok v téme: Sama neviem...
tuacitam

Tak ahojte,pisem uz viacerí krat,no vzdy v inom zmysle.Mam pocit,ze zivot ktory zijem som si nezariadila podla predstav.Zijem s priatelom u jeho rodicov.Samozrejme maju ine zvyky ,jedlo...aj komunikaciu.Tazka sa prisposobujem i ked som tu uz par rokov.My sme boli vychovavany s laskou.Samozrejme hadky boli,ale urcite nie ako v tomto mnozstve tu.Ja som clovek kludny davam slobodu zitia kazdemu,nestariem sa pokial ma niekto nepoprosi atd.Stve ma ze ,do mna sa staru...bolo aj tak ,ze moja svokra...co si obliekam..nech si ine obleciem ,daj si sveter daj si tam to.Toto si nedavaj a dodatok ,ze sa obliekam staroversky.Hej ,tak pri vareni nie je sanca varit bez kontroli a varit viem.Mam taku skolu.nic nove skusit navarit nemozem.Tolko je tu toho...blizky mi radia...taketo veci ignorovat,ked mne sa to uz fakt neda..aj s priatelom sa lubime,ale sa hadame...mam plnu hlavu tychto veci...citim sa ze stojim na jednom bode...taktiez mi svokra naznacuje ze si mam hladat ineho chlapa...v novinach olo ako si na Luciu prilakat chlapa tak mi to citala ze aha takto si najdi chlapa a vazne vravela...Fakt neviem,ako dalej

Zuzka.forum

dom ste vyplatili? ten v ktorom teraz bývate s jeho rodičmi? nechápem... lebo inak by som radila - odsťahovať sa a bývať vo vlastnom

tuacitam

Ahojte,minule som cakala ci niekto odpovie a az dnes si spomenula ,ze som sem pisala.Tak vopred dik za odpovede.Tak som sa asi zasekla.Asertivite sa snazim venovat ,ale niekedy je to skutocne tazke.Tolko krat povedane.Ved to uz kazdy pochopi co mi vadi.Ja som jej neraz vravela.Stale ideme von a stale mi vravi oblec sa teplejsie a som tak navrstvena.Vzdy jej poviem teta mne toto staci..niekedy ti ma chyti uz triaska.O tom vareni je pravda,ze uz bolo ako bielim jablcka,zemiaky ,mrkvu...hej ale to bola tetia mama.Povedala ze tam sa bude varit ,tak ako chcu...ked som len povedala,ze u nas krajame cesto inak..Tak teraz sa zvyknem stiahnut do izby..fakt jedine ma stve ta sloboda.V tom zmysle,ze sa ucit na vlastnych chybach..sama sa rozvyjat...mat take to svoje...ale to viem,ze uz nebude.Hovori sa cloveku denne prejde 25 000 myslienok mozgom.ALe ja ich mam aspoň 40 000.Priatel on aj povie,ale to je nic to je ,ako 50x a stale po prve.Viem,ze som stale neni vo svojom i ked za dom sme uz vyplatili...a min.mi povedala ,ze nemozem si nejak hovorit svoje ked tam este nic nemam.na jednej strane nechcem o tom druhym hovorit a na druhej mi ide roztrhnut rozum,pluca,srdce ...vsetko.neviem byt flegmatik.

alfonzo

"Proste si pre ňu konkurencia ukradla si jej predsa synčeka,'

toto ej zvarteny a hardcore extrem, ja zas nerad sa moc ukazujem u rodicov, lebo posobim az moc uspesne na vkus mojej rodiny.. a som radsej tam, kde ma povazuju za hlupeho :D

PS; suhlasim s jednym, toto je dobra sitaucia, kde mozes nacerpat neksutocnu masu energie a skusenosti, ako odpiknut ludi, ktori si o to vyslovene prosia a ziadaju.. zide sa ti to aj do prace.. ja som kolegu ktory ma otravoval a nevratil dlh tak zironizoval, ze sa odstahoval prec.. dobre mu tak, len ako mi teraz vrati dlhy, to neviem..

alfonzo

hentoho nazyvas priatel?

nic v zlom, beriem a obujem sa len do tohto, keby mne priatelka povie, ze hoci aj moja mama sa do nej stara, preverim to, nech som maximalne ferovy a potom, ked skutocne moja mama by provokovala, to by bol posledny den, kedy by si mohla pravom hovorit, moja mama.

k zvysku nemam energiu sa vyjadrit, to prenecham lepsim :D

MultiLevel

Poradim len - odstahovat sa....a aspon vies, aka nikdy nemas byt k svojej buducej neveste. Nemam rada tieto zeny, co tak strasne rady supluju vsetkym naokolo maminky. Toboz nie, ak je to svorka. Ja mam s tou mojou vyborny vztah, ale tiez zo zaciatku ku mne pristupovala ako k svojej dcere, co by bolo pekne, keby to nezachadzalo do extremov. Bez jej dozoru som nemohla struhat mrkvu, lebo co ak by som si ublizila, a co ak by som to zle postruhala.....no des. Ale ak je dotycna osoba aspon trosku inteligentna, treba sa porozpravat asertivne o tom, ako veci vidis ty. Ak to nepomoze, urobte vsetko preto, aby ste sa odstahovali...
A ked ti bude nabuduce hovorit nieco do oblecenia, usmej na nu a povedz milo (skutocne milo), ze si uz velke dievca a chces sa obliekat tak ako za ti paci. Ale ze jej dakujes za starostlivost. Ak tu zenu "neodrovna" ani tato reakcia, tak potom uz ozaj pomoze len odist prec

neries meno

Čo ti poviem... svokričky sú už raz také, ja mám doma to isté. Tiež bývame u manželových rodičov, s tým rozdielom, že kuchyňu máme hore na poschodí sami. No kým sme si ju zariadili, užila som si presne to, čo píšeš ty. Mala som chuť hneď sa zbaliť a odísť. A neber to osobne, čo ti naznačuje, aby si si hľadala iného. Proste si pre ňu konkurencia ukradla si jej predsa synčeka, ktorého už nemôže mať len pre seba a myslím, že by to povedala asi každej jednej frajerke, ktorú by mal. A priateľ na to nič? Nijak si ťa nezastane?
Tvl ja vážne nepoznám nikoho kto žije šťastne u svokrovcov resp. svokry... nie nadarmo sa hovorí, že mladý majú žiť sami. Nevesta pri svokre je asi najhoršia možná kombinácia. Hmmm a hovorím to nie len z vlastnej skúsenosti, ale z toho, čo všetko vidím okolo seba. Priateľ by si ťa mal zastať ak to nerobí, nestrácaj s ním čas.

kafe

dievča, máš/máte more možností:
1. odsťahovať sa.
2. naučiť sa asertivite: svokre pekne s úsmevom poďakovať za radu a dodať - ale oblečiem si čo chcem, som už predsa dospelá a svojprávna/navarím si tak ako to chutí nám dvom (s priateľom). Kým sa svokre nepostavíš, bude ti skákať po hlave a komandovať.
3. prehodnotiť vzťah s priateľom - si šťastná vo vzťahu? Viac ti berie alebo dáva? Máte nejaké plány do budúcna alebo chcete u svokrovcov "skysnúť" a vychovávať tam aj deti?

Zasekla si sa, nie si spokojná so sebou, s tým sko žiješ, kde žiješ... Tak buď si nájdeš pár vecí, ktoré ťa držia nad vodou - skvelý partner, vyhliadky do budúcna, aktivity mimo domu - a skúsiš byť šťastná aj napriek tomu kde žiješ. Alebo zmeníš prostredie, vzpružíš sa a začneš niekde inde, po svojom, v kľude a podľa svojich predstáv.
Aké sú tvoje predstavy? Dajú sa splniť s týmto partnerom? Bojíš sa veľkých zmien? Bojíš sa byť sama?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sama neviem... - Fórum - ZDRAVIE.sk