Dá sa vzťah ešte zachrániť?

Príspevok v téme: Dá sa vzťah ešte zachrániť?
luminátor

Potreboval by som sa poradiť. Mal som krásny 6-ročný vzťah, priateľku, s ktorou som bol naozaj šťastný, miloval som ju celým srdcom. Posledné 2 mesiace vzťahu to bolo veľmi ťažké, často sme sa pochytili na hlúpostiach, nechcela sa tak často kvôli tomu so mnou vídať, bývame cca 25 km od seba.. Prišiel jeden deň, kedy som mal stretávku zo strednej. Bola tam aj jedna spolužiačka, s ktorou som niekedy dávno na strednej niečo mal. Vtedy sme to ukončili otvoreným štýlom, že kto vie čo sa stane, že možno sa ešte uvidíme a dáme dokopy. Prišla teda tá stretávka, ona sa mi zverila, aké má ku mne city a tak... Mne to veľmi zaimponovalo, lebo z času na čas som si tak pomyslel, aké by to bolo s ňou keby...proste otázniky v hlave. Moja priateľka hneď na druhý deň odhalila, že sa niečo udialo, a to som jej ani nič nepovedal. Proste to cítila, ja zas nedokážem jej klamať, tak som jej povedal čo sa stalo. Rozišla sa so mnou v hneve a smútku z toho. Ja som bol z toho zdrvený a teda hneď som to skúsil s bývalou spolužiačkou, no s bývalou priateľkou sme ostali v kontakte. So spolužiačkou som si ale už po dvoch týždňoch uvedomil, že toto nemá význam, že toto nebude fungovať, že tá skutočná žena je moja bývalá priateľka. Každým dňom som si to uvedomoval viac a viac. No bývalej som strašne ublížil, už len tým že som sa dal dokopy s tou spolužiačkou, ale aj tým, že počas rozhovorov som jej hovoril čo sme robili a kde pôjdeme, lebo sama sa na to pýtala.... Dnes toho veľmi ľutujem, toho že som sa tak zachoval, že som jej tak ubližoval stále, jej srdce ochladlo, sama povedala. Mal som dosť pomotanú hlavu a konal som unáhlene. Bývalá priateľka o všetkom vie, že už s tou spolužiačkou niesom, aj o citoch z mojej strany ku nej. No všetko je len cez FB, nechce sa stretnúť osobne. Počas Vianoc som chcel ísť ja za ňou, volal som že prídem, no ona povedala že radšej nie, lebo má strach, že jej opäť ublížim, ale na druhej strane povedala, že keby som prišiel, už ma nepustí od seba preč. Neviem, čo robiť, či to risknúť, ísť za ňou a aspoň sa normálne porozprávať, alebo tomu ešte nechať čas, a až potom ísť za ňou. Myslím, že keby sme sa reálne stretli, pochopila by, že som sa uvedomil, kto je pre mňa ten dôležitý, koho ľúbim a s kým chcem byť, ale hlavne že sa chcem zmeniť.

agni

ahoj...hm nuz co ti poviem, bojuj!!! ked ti sama napisala, ze ked prides uz ta nepusti tak kurnik nevahaj!!!! bez za nou a zehli ako sa da ;) a vela stastia teda