Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak

Príspevok v téme: Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak
Linxz

Ahoj ,
Chodim s dievcatom 3roky lubime sa vsetko nam klape problem je ze ona a jej rodina su silno veriaci a stale to chcu aj odomna. Uz od zaciatku som sa snazil obcas v nedelu ist s nou do kostola vraj je rada ked som tam snou. Ja som niekedy tiez rad ked tam idem a pomodlim sa ale nechcem tam chodit nutene..Uz sme sa kvoli tomu vela krat pohadali priatelka robi na mna natlak zo zaciatku to tak nebolo potesila sa ked som obcas s nou isiel a mne to tiez fajn padlo ale teraz odomna caka ze tam budem chodit tak ako ona aj jej rodicia to cakaju proste chcu aby som bol ako oni silno veriaci ale mne to nejde hrozne ma to dusi nechcem tam chodit nutene ... Uz som jej to hovoril milion krat ale neda si to vysvetlit pozeraju na mna ako na hresnika lebo nechodim pravidelne dokostola a viem ze chcu aby som sa zmenil ale ja sa menit nechcem. Inak ich mam rad len neviem ci ma niekedy budu respektovat to aky som a ze nemusim byt kazdu nedelu v kostole... Obaja mame cez 20rokov planujeme buducnost nechcem sa s nou rozist ale niekedy si myslim ze by si mala najst niekoho podobne veriaceho ale bojim sa aby sa nesklamala a nenasla este niekoho horsieho... Ja ju mam uprimne rad len keby ma stale do niecoho nenuti...Nemali ste niekto taky problem?

chretienne

_meno má pravdu, nik z nás, čo sme na zemi sme nevideli Boha. To však neznamená, že Boh žije uzavretý vo svojom svete a človeku sa neprihovára. Ak nás má rád a chce, aby sme prišli raz k Nemu do neba, nemá inú možnosť než zjaviť samého seba. On to robil a robí stále. Ako inak by sme sa dozvedeli, že existuje a čo máme robiť, aby sme s Ním boli naveky šťastní?
Biblia hovorí o skúsenosti ľudí s Bohom, o tom, ako sa zjavil v našich ľudských dejinách. A Boh si praje, aby kresťania - teda tí, čo v Neho veria, hovorili o Ňom iným. Veď sám ústami svojho Syna Ježiša povedal: choďte do celého sveta, učte všetky národy. Takže ak existuje Boh a máme k dispozícii božie slovo, je dobré ak ho ďalej odovzdávame. Na tom nie je nič fanatické. Treba však pritom rešpektovať slobodnú vôľu iného človeka, zvlášť ak je to neveriaci. Ponúknuť mu vieru, ale či ju prijme, sa daný človek rozhoduje sám.

Po smrti bude každý súdený podľa miery poznania, aké mal o Bohu. Je veľmi zjednodušené povedať, že neveriaci pôjdu do pekla! Veriaci, ktorý veril v Boha, ale nekonal tak, ako to od Neho Boh chcel, bude na tom horšie, ako neveriaci. Neveriaci by však mal konať podľa prirodzeného zákona, ktorý Boh vpísal do srdca každého človeka, a teda aj jemu - čiže podľa svedomia. Zároveň ak ho Boh osloví, nemal by tvrdošijne odmietať. Ale zostáva vo všetkom slobodný.

Každý veriaci je pozvaný budovať osobný vzťah s Bohom, nezastaviť sa len pri príkazoch a zákazoch. Nezostať pri formalizme, ten Boha neteší, lebo On chce naše srdce. Ak sa bude snažiť prežívať každý deň s Bohom, vtedy už slávenie sv. omše v nedeľu a prikázaný sviatok nebude brať ako povinnosť pod ťarchou ťažkého hriechu, ale ako dobrodenie, cez ktoré ho chce Boh požehnať. Pochopí, že tým, že ide do kostola, nerobí službu Bohu, ale naopak Boh robí veľkú službu jemu. A Boh neustále pozýva a prosí, aby sme prijali jeho dary..

karolínka: áno, Boh je v každom človeku, ale nikto z nás nie je Boh. Boh je bez hriechu a my sme hriešni

_meno

ach jaj :)

... pretu tu 1 strana fanatickych ludi presadzuje nasilu knihy ako Koran, Bibliu a vlastne kadejake pravdy knihy hnutia hocico stvorene clovekom

a druha strana fanatických ludi presadzuje nasilu utok na tieto knihy (resp. hlavne ludi co nasilu presadzuju tieto knihy .. kniha sama o sebe nikdy nic nespravila, je totizto neziva ...)

obe strany nepochopili zivot, preto robite zle (resp. pretoze ste nepoculi ani nevideli Boha, mate 0 duchovných skusenosti ... preto sirite knihy co hovoria o Bohu .. dava Vam to akoze silu, ze "ja sirim Boha, najvacsiu moc tohto sveta bojte sa ma" hh je to sranda.. ludia normalne rozkazuju platene Zem a Vesmíru co vsetko stvoril "znic tohto cloveka" :D :D :D :D :D .

(je len fakt komedia vediet medzi sebou ako sa bijete a potom sa stazujete na svoj zdravotny, psychicky, ekonomicky, rodinny stav ...... komedia citat tuto forum ako televizne noviny znovu a znovu a znovu a znovu a dookola a dookola a dookola to iste to iste to iste)

vela lasky zdravia pochopenia a úsmevov a aj snehu Vam prajem :)

0vecka

kazdy uprimne veriaci musi predsa ostatnych nutit aby uverili.. saq on veri ze oni ak neuveria pojdu na veky do pekla....

nejaka

Ja som veriaca, sice len na poly, a mám priatela ktory neveri ani trocha ale v zivote by som ho nenutila aby co i len nakukol do kostola. Pretoze do viery musí človek chciet ist a nie tam byt nuteni. Tvoja priatelka bola asi vychovavana: každá nedela a sviatky-chod do kostola! A teraz to tak ona chce. Ale nie je to spravne. Aj papež tuším hovoří, že nech nie su ludia nuteni alebo tak. Proste je to tvoje rozhodnutie. Je lepsie neist do kostila ako tam byt nasilu.

Adam1980

Ovecka nemusí byť fanatička (asi nevieš ako to chodí na dedinách...) chce mu dobre ale ide nato zle toto sa nedá nakázať, môže sa zaň modliť...

Ludia čo nechodia do kostola sú často krát lepší ako tí čo chodia ale nechcem odrádzať od kostola je to len plus ak pôjdeš ale keby do kostola chodili tí čo sú dobrý boli by možno ešte lepší :-) Linxz je možno tento "prípad" ale pre toto ju nechať je blbosť...

0vecka

2 Adam1980 to co popisujes ty je imho fanaticka... taky ktory nutia svoju vieru inym su imho nieco medzi silnymi veriacimi a fanatikmi

Adam1980

Tak silno veriaci si vtedy ak chodíš pravidelne na každý deň sviatočný? Mýliš sa, je to dobré že sa chodí ale to neznamená, že si silno veriaci... písal že sa ľúbite neviem ako presne si to myslel ale ak máte spolu sex tak o nej sa nedá povedať že je silno veriaca :-) a ak budeš chodiť do kostola a vážne rozmýšľať nad kázňou tak to bude pre teba len plus, dosť často mi kázeň pomôže vyriešiť problémy. Ak ju máš naozaj rád...

0vecka

to ze tento system nieje idealny vie kazdy debil, ale ponuknut zmysluplnu alternativu nevie nikto... nechapem co je na papezovi take vynimocne ked to povie?? ale neponukne zmysluplne riesenie