Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak

Príspevok v téme: Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak
Linxz

Ahoj ,
Chodim s dievcatom 3roky lubime sa vsetko nam klape problem je ze ona a jej rodina su silno veriaci a stale to chcu aj odomna. Uz od zaciatku som sa snazil obcas v nedelu ist s nou do kostola vraj je rada ked som tam snou. Ja som niekedy tiez rad ked tam idem a pomodlim sa ale nechcem tam chodit nutene..Uz sme sa kvoli tomu vela krat pohadali priatelka robi na mna natlak zo zaciatku to tak nebolo potesila sa ked som obcas s nou isiel a mne to tiez fajn padlo ale teraz odomna caka ze tam budem chodit tak ako ona aj jej rodicia to cakaju proste chcu aby som bol ako oni silno veriaci ale mne to nejde hrozne ma to dusi nechcem tam chodit nutene ... Uz som jej to hovoril milion krat ale neda si to vysvetlit pozeraju na mna ako na hresnika lebo nechodim pravidelne dokostola a viem ze chcu aby som sa zmenil ale ja sa menit nechcem. Inak ich mam rad len neviem ci ma niekedy budu respektovat to aky som a ze nemusim byt kazdu nedelu v kostole... Obaja mame cez 20rokov planujeme buducnost nechcem sa s nou rozist ale niekedy si myslim ze by si mala najst niekoho podobne veriaceho ale bojim sa aby sa nesklamala a nenasla este niekoho horsieho... Ja ju mam uprimne rad len keby ma stale do niecoho nenuti...Nemali ste niekto taky problem?

karolinka122

uz som davnejsie konstatovala, ze toto je spravny clovek na spravnom mieste konecne,ma triezve nazory, len aby " niekomu" nevadilo ze smelo poukazuje na chory system tohto sveta a neriadi sa starym znamym dobrym pravidlom, pekne tichucko si suchat nozkami a hlavne vsetko ututlat...

RNG

Dalsi clovek ktory vidi jasne konspiracie na svete, sluzace malej casti elity na to aby bohatli coraz viac na ukor ostatnych vo svete a udrzali si svoju poziciu.
Samozrejme uz vidim reakcie ateistov...

RNG

Aj ked je to vlastne forum na zdravie a asi mi to administrator vymaze, predsa len sem uvediem nazory sucasneho papeza na dianie vo svete, lebo to sa tyka celehop lustva, ekonomickeho a politiockeho diania a teda aj zdravotnictva vcitane.

"Veľmi vážne a dôležité vyjadrenie pápeža Františka!!!

Čítajte a šírte všetkými možnými spôsobmi pomedzi svojich známych a priateľov!!!
Dôležité vyjadrenie pápeža.

Pápež František sa vo svojom najnovšom interview pustil do veľkej kritiky súčasného globálneho ekonomického systému! Podľa jeho slov sa súčasný globálny ekonomický systém blíži ku kolapsu! Ekonomika postavená na uctievaní peňazí, na vojnách, nerovnostiach a nezamestnanosti mládeže nemôže prežiť! Ako sám povedal: "My udržujeme po celé generácie systém, ktorý nie je dobrý!"

Ďalej kritizoval veľkú nezamestnanosť, najmä mladých ľudí. Pápež povedal: "Miera nezamestnanosti je pre mňa veľmi znepokojujúca, v niektorých krajinách dosahuje viac ako 50 percent. Niekto mi hovoril, že 75 miliónov mladých Európanov vo veku do 25 rokov sú nezamestnaní. To je zverstvo!" Svätý otec taktiež veľmi ostro skritizoval vplyv vojen a armád na globálnu ekonomiku. Doslova povedal: " My ničíme celé generácie, aby sme udržali ekonomický systém, ktorý aby prežil, musí viesť vojny a je tomu tak odjakživa. A vzhľadom k tomu, že sa nám nedarí rozpútať tretiu svetovú vojnu, tak vedieme regionálne vojny. Predávame a vyrábame zbrane a podporujeme tým modlársku ekonomiku - ekonomiku, ktorá obetuje svojich mužov a kŕmi t& ;yac ute;m ideály peňazí!"

Pápež má jednu obrovskú pravdu a nebál sa ju otvorene povedať aj do sveta! Celý tento zločinecký systém založený na nekonečnej spotrebe, vojnách, biznise, zisku a zvrátenostiach je chorý! Kde sú nejaké zábrany? A existujú ešte vôbec nejaké tie zábrany? Celý súčasný systém je založený na permanentnom zadlžovaní a nekonečnom ekonomickom raste, čo ale nie je absolútne reálne! Ako môže existovať nekonečný rast? Veď v zdravej ekonomike by sa predsa mali striedať jednotlivé fázy ekonomického cyklu (expanzia, vrchol, recesia, dno). Ako môže niekto očakávať, že bude mať nekonečný rast? Áno "nekonečný" rast je "reálny", ale jedine vtedy, ak je umelo udržovaný akýmkoľvek sp ôsobom (samozrejme, že aj vtedy je len kvázi nekonečný)! Dá sa to zabezpečiť jedine na úkor iných! A presne to je to, čo dnes robia západné štáty a hlavne USA! Neustále vedú vojny a napádajú druhé krajiny a tak si umelo udržujú rast HDP v kladných číslach. Aj keď im ekonomika začne upadať, vždy si ju takýmto spôsobom naštartujú. No posledný rok sa karta akosi obrátila a Spojeným štátom sa už dlhšiu dobu nedarí začať žiadny vojenský konflikt. Najskôr stroskotali v Sýrii, teraz na Ukrajine! Keď sa im nepodarilo vyvolať nový konflikt, vrátili sa späť k myšlienke vojnového konfliktu v Sýrii a aj naďalej sa ho uprene nepriamo snažia udržiavať pri živote. Aj preto USA neustále v yzbrojujú teroristov v Sýrii. "Zlé jazyky" hovoria, že aj za súčasnou inváziou teroristickej organizácie ISIL v Iraku stojí USA spolu s Katarom a Saudskou Arábiou. Veď kto posiela zbrane a finančnú "pomoc" sýrskym "povstalcom" a teroristom z ISIL? Nie sú to práve USA s NATO a spolu s ich zločineckými spojencami Katarom, Saudskou Arábiou a Tureckom? No ako vidno ani toto vyzbrojovanie teroristov nepomohlo ekonomike Spojených štátov, pretože tá sa v prvom kvartáli tohto roku prepadla o 1% HDP, niektorí dokonca tvrdia, že to sú až -2% HDP! Pokiaľ nepríde veľká vojna, ekonomika USA neporastie! O zadlžení Spojených štátov nehovoriac. Ich celkový dlh činí 59,4 bilióna dolárov! Sú uprostred najväčšej dlhovej bubliny v& amp;sc aron;etkých čias! O tom, či je to vôbec splatiteľné, netreba ani diskutovať. Tento dlh nebude nikdy nikým splatený a už vonkoncom nie, keď bude Americká ekonomika v recesii!

Okrem vojen, na ktoré Svätý Otec František poukazoval, priniesol so sebou a rozvinul u ľudí súčasný systém chamtivosť, nevraživosť, nenávisť a vidinu zisku nadovšetko! Skoro nikto už dnes neberie ohľad na obyčajných ľudí, na ich potreby, dôstojnosť života. Z medziľudských vzťahov sa vytratila ľudskosť, láska, etika a morálka. Tie boli nahradené chamtivosťou, nevraživosťou, nenávisťou a zvrátenosťami. Všetko toto ale niekomu vyhovuje. Aj preto sa "ten niekto" snaží všemožne udržať súčasný zločinný systém nad vodou. Všetko to má slúžiť len jedinému cieľu - totálnej kontrole pár zločincov nad ľuďmi! Veď sa len zamyslime, čo je hlavným cieľom súčasného systému? Neustále zaťažovať ľud& iacu te; prácou a starosťami, manipulovať, ovládať a permanentne zabávať spoločnosť, degenerovať jej etiku a morálku, rozoštvávať ľudí proti sebe a tak pomaly rozkladať spoločnosť ako takú. Treba ľudí natoľko zaťažiť, znechutiť a zdegenerovať, aby nemali čas a chuť sa zapodievať dôležitými otázkami týkajúcimi sa ich života, aby nemali čas venovať sa verejnému životu, dohliadať na chod štátu, Únie alebo nebodaj odhaľovať špinavosti a podvody súčasných politických zločincov! Pretože biznis je nadovšetko, základné ľudské hodnoty ako život, zdravie a láska tu pomaly prestávajú hrať rolu.

Pravda je bohužiaľ taká, ako ju popísal aj sám pápež František. Súčasný západný svet sa pomaly nielen ekonomicky, ale aj morálne rozpadá a je pár pomätencami ťahaný do úplného bahna. Toto všetko sa ale dá ešte stále zastaviť. Ešte je čas sa vzoprieť, pochopiť, čo si na nás obyčajných ľudí nachystali západné "elity" a konečne sa postaviť týmto zločincom! Len my to môžeme dokázať, len masa ľudí dokáže aj z nemožného urobiť možné! Preto nenechajme sa už viac manipulovať, ovládať, okrádať, zbedačovať a zotročovať! Dajme tým zločincom konečne to, čo im zaslúžene patrí!"

RNG

Bezak bol populista a robil vsetko aby bol popularny. Sposobil cirkvi ako organizacii plno problemov a preto ho zosadili. Nestitil sa ani lzi, aby si vybudoval popularitu medzi ludmi. A dal do ruk zbrane mnohym nepriatelom cirkvi a celkove viery, ateistom.
Krestanska cirkev ke 2000 rokov stara organizacia, kde su urcite pravidla a centralna moc v rukach hlavy=papeza alebo patriarchu. Tj nejedna sa o ziadnu demokraciu ani nic podobne a komu sa to nepaci, nech sa tam netlaci.

karolinka122

a vysvetli tvojej priatelke a jej primitivnej rodinke, ze Boh je nekonecna laska, boh nesudi, netresta nikoho za nic a pod vymysly, takze vobec sa na teba nebude hnevat, ked nepojdes do kostola. Nie je to nijaky zlostny ujo, co hrozi z neba prstom . Boh je v kazdom z nas, my sme Boh. Vzdy z nabozenstiev vznikali len vojny, v stredoveku upalovali na hranici mlade dievcata nevinne za bosoractvo, mudrych ludi za vedecke objavy , za vsetko a skryvali sa za Boha....Nahonobili obrovske majetky, kradnu /co je s Bezakom? akosi ho umlcali, jediny konecne prehovoril pravdu.../. A takato organizacia ma byt moj sprostredkovatel s Bohom? to teda nie!!

karolinka122

tatekto rodiny su hrozne,nezavidim ti ani trochu, take zaostale.... Jednoducho im nevysvetlis, ze vieru clovek nosi v srdci a nepotrebuje k tomu chodit do kostola a pocuvat nejakeho sprostredkovatela slov bozich. Kazdy mame svoje srdce, dusu a mame pocuvat tu. To je stara skola, neprerobis ich. Poznam kopec ludi, co tam sedia pravidelne a su spine prvotriedne a chodia tam len preto, aby tam boli, aby sa ukazali, aby nebolo ohovoreni, ze neboli a len co vyjdu z kostola uz siria len zlo z tych svojich papul a kydaju na inych. Rob, ako uznas za vhodne, ak ta tam ma tahat nasilu, nema to vyznam a ak to nechape, nech si najde "poriadnejsieho" krestana..... Vobec sa tym netrap, urcite si fajn chalanisko a dievcat este stretnes, preboha 20 rokov, zivot pred sebou...

Zuzka.forum

Lynxz - prikláňam sa k amiiiie - odpoveď na jej otázku by mohla poriešiť všeličo...
Saxana, fúha, to je ozaj absolútna bezohľadnosť takto sa vám miešať do života a vašej viery/neviery, nábož.fanatizmus je zdá sa neliečiteľná choroba. :(

Saxana123456

Ahoj, môžem ti z vlastnej skúsenosti povedať, že to bude len horšie, pokiaľ nezmeníš svoje myslenie a úplne sa neprispôsobíš. NIKDY ti nedajú pokoj, nikdy nebudeš ty a tvoja rodina taký dobrý ako oni. Môžeš byť slušný pracovitý človek, ktorého celá široká-ďaleká rodina žije v harmonických vzťahoch, nebudeš skrátka dokonalý a vždy ti budú chcieť LEN dobre.
Som ateistka 12 rokov vydatá za muža, ktorý ide 2 x za rok do kostola a jeho mama je fanatická katolíčka. Na každej stene v dome majú niekoľko náboženských symbolov a majú aj \\\\\\\"umelecké diela\\\\\\\" v podobe fosforového Ježiška v kuželi plnom umelých kvetov, Ježiška v hodinách, kríže blikajúce všetkými farbami a podobné iné skvosty. Normálne sa s ňou porozprávať nedá, len čo Pán Boh, to Pán Boh a pán farár povedali...
Veľa krát sme jej slušne hovorili, že my si veríme po svojom a že sme slušní ľudia, bla bla, že si za tým stojím. Nepochopila. Tak som im raz poslala SMS, že ich prosím, aby mi dali pokoj so svojim náboženským fanatizmom. Dôsledok toho bol, že svokra mala kvôli mne pol roka kašeľ a je to už niekoľko rokov, furt mi to vyhadzuje na oči. Takže sú ľudia, ktorí to nepochopia, po dobrom, ani po zlom. Fanatickosť u nej vekom stúpa a už pár krát učila prežehnávať našu ani nie trokročnú dcérku. Najbližie teda nasadím diplomaciu a opäť budem hádzať hrach na stenu.
Ona si vzala za povinnosť, že musí z našej dcéry vychovať katolíčku, keď už ja som také chúďatko bez viery aj so svojimi rodičmi.
Ja už takto ďalej žiť nevládzem, keď tam idem, musím sa len priblblo usmievať a prikyvovať na všetko.
Ešte som zabudla napísať, že keď sme sa zasnúbilli, nadšene sme to oznámili rodičom a svokra bez nášho vedomia hneď utekala za farárom, či sa môžeme vziať v kostole. A on jej vraj povedal, že to nie je právoplatný cirkevný sobáš. Asi mesiac nám hocikedy v strede normálnej debaty trieskala telefónom, že ona na takú svadbu nepôjde a že to nebude normálna svadba, keď bude bez omše a podobné perly. A aj po rokoch, dosť často mi vstupuje do svedomia, že môžeme byť radi, že nám jeho rodičia dovolili vziať sa. To ja celkom nechápem, či sa mám smiať alebo plakať, lebo obaja sme boli po VŠ a mali sme prácu....

bemartinka

to nevydržíš hodinu v kostole? pred počítačom isto vydržíš aj niekoľko hodín.. tá chvíľka ťa nezabije.. A priateľka by bola spokojná

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak - Fórum - ZDRAVIE.sk