Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak

Príspevok v téme: Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak
Linxz

Ahoj ,
Chodim s dievcatom 3roky lubime sa vsetko nam klape problem je ze ona a jej rodina su silno veriaci a stale to chcu aj odomna. Uz od zaciatku som sa snazil obcas v nedelu ist s nou do kostola vraj je rada ked som tam snou. Ja som niekedy tiez rad ked tam idem a pomodlim sa ale nechcem tam chodit nutene..Uz sme sa kvoli tomu vela krat pohadali priatelka robi na mna natlak zo zaciatku to tak nebolo potesila sa ked som obcas s nou isiel a mne to tiez fajn padlo ale teraz odomna caka ze tam budem chodit tak ako ona aj jej rodicia to cakaju proste chcu aby som bol ako oni silno veriaci ale mne to nejde hrozne ma to dusi nechcem tam chodit nutene ... Uz som jej to hovoril milion krat ale neda si to vysvetlit pozeraju na mna ako na hresnika lebo nechodim pravidelne dokostola a viem ze chcu aby som sa zmenil ale ja sa menit nechcem. Inak ich mam rad len neviem ci ma niekedy budu respektovat to aky som a ze nemusim byt kazdu nedelu v kostole... Obaja mame cez 20rokov planujeme buducnost nechcem sa s nou rozist ale niekedy si myslim ze by si mala najst niekoho podobne veriaceho ale bojim sa aby sa nesklamala a nenasla este niekoho horsieho... Ja ju mam uprimne rad len keby ma stale do niecoho nenuti...Nemali ste niekto taky problem?

Deria

Viera je kazdeho intimna vec. Na tuto temu som sa bavila s jednym knazom. On vie, ze ja nechodim do kostola, teda ani na jeho omse. Cez to vsetko to akceptuje. Este mi ani raz nepovedal, ze by som mala, aj ked sme sa uz parkrat videli, resp.bol u nas a ja raz na jeho omsi, lebo my sme tu v nasom meste jedini Slovaci, pokial viem a tak udrzujeme kontakt. Povedal mi, ze dolezite je to, co citim v srdci a ako konam, teda ci sa to paci Bohu.:)

tuateraz

VRAJ DO KOSTOLA VACSINOU CHODIEVAJU NAJVACSI HRIESNICI A TI CO NECHODIA SA SNAZIA ASPON KEDYKOLVEK KAJAT PRED BOHOM. AJ JA SOM VERIACI, ALE V KOSTOLE SOM NEBOL NINIMALNE ROK. BOH MA RAD VSETKYCH ROVNAKO, CI UZ CHODIS ALEBO VOBEC NECHODIS DO KOSTOLA

Deria

A moja suseda ani nehovorim, to je cosi nenormalne. Keby ste videli jej byt....samy oltar, vsade sväte sosky svätych, obrazy, no to som este v zivote nevidela. Priatelov ma len takych, ako je ona. Dokonca ta moja kamoska, ktora je tak silne veriaca povedala, ze to uz je trochu moc, ze to prehana.:) Ta suseda nie je schopna viest normalny zivot, pretoze ona sa uz nevie o nicom inom rozpravat, len o viere o Bohu a pod., otravuje s tym cele okolie, atd. Zacala pravdaze aj mna presviedcat o tom, ze by som mala chodit do kostola a pod. ale ja som s nou urobila rychly proces, slusne som jej povedala svoj nazor a ze si neprajem to dalej rozoberat a je pokoj. Obcas pride k nam ale neodpusti si semtam nejaky ruzenec, ci sv.obrazok, co mi musi darovat a ja to prijmem. Zacala mi vsak nosit od biblie po CD a neviem co, hned som jej to vratila s tym, ze to nebudem citat, ci pocuvat, ze je to skoda pre mna. A je pokoj! Chodi k nam ale len malo a na chvilu, lebo ona nikde, kde sa nemodli alebo nehovori o Bohu, nevydrzi dlhsie, nez 10 min. Je to ako choroba. Ona mi tvrdi, ze je stastna ale mne sa to tak nevidi, lebo je stale nekludna, chce robit na vsetky strany osvetu a nestiha a kazdu chvilu je chora. Myslim, ze ten fanatizmus ju nici. Muz sa s nou uz davno kvoli tomu rozisiel.

zewa

Nikdy to nepochopia. A ak aj tvoja priatelka je rovnaka ako rodicia, nebudes mat oporu ani v nej. Mozno je este velmi mlada, aby dokazala rodicom naznacit, ze jej nevadi, ze niesimaz tak veriaci. Vo vztahu maju byt dvaja stastni. Evidentne ty stastny niesi. Ani ona, lebo ta do niecoho nuti. Nuz a nemozes sa bat o jej buducnost a obetovat sa pre nu, len aby si nenasla niekoho, kto bude horsi. To uz je v jej kompetencii. Pokial ta nerespektuje a nepocuva, nerozumie, naco zostavat v takom vztahu, kde sa vam do vsetkeho este montuju aj jej rodicia?

Deria

Linxz, od tvojej priatelky nie je ani ohladuplne ani moc mudre, ked robi na teba natlak. A jej rodicia by uz vobec do toho nemali zasahovat. Moja najlepsia priatelka ako aj jej rodina su velmi veriaci a hranici to s fanatizmom, co som jej aj povedala. My sme mali na tuto temu uz viac debat a aj ked niektore skoncili hadkou, nikdy sme sa kvoli tomu nepohnevali. Ona s bibliou vstava aj liha, stale sa modli a chodi do kostola, uz viem, kedy jej nemam ani volat, lebo maju doma hodinu modlenia, atd. Na stastie sme prisli na to, ze uz nema zmysel o tom diskutovat a ze uz ani nebudeme, je to tak lepsie. Ja akceptujem ju a ona mna, pretoze nase dlhorocne priatelstvo nechceme stratit. Toto ak sa nestane u vas, nevidim to dobre.:(

Delete

Zažil som niečo podobné kde spolužiakova priateľka bola silne veriaca.

Robil všetko len kvôli nej, prekonvertoval dokonca na katolícku vieru, lebo katolík nebol...o dva roky sa im narodila dcérka. A o dva roky neskôr sa jeho už manželka udusila v spánku oxidom uhoľnatým, ktorý unikal z nového kotla. Mala 24 rokov.

To len tak...

dixit

ako som tak ešte nad tým rozmýšľala, dievča by si malo uvedomiť, že partnera treba ľúbiť takého, aký je, a nie snažiť sa ho nátlakom prerobiť na vlastný obraz... :/ toto by sa jej hodilo aj do budúcna, ak by ste aj vy dvaja spolu nezostali...

dixit

ooch, toto je jedna z vecí, v ktorých sa treba buď od začiatku zhodovať alebo sa zásobiť veľkou dávkou porozumenia a tolerancie na oboch stranách... oni ti na jednej strane chcú dobre, lebo veria, že toto je správna cesta, ale musíš im vysvetliť, že ťa nemôžu do ničoho nútiť, že ti to takto naopak akurát tak sprotivujú. a myslím, že jej rodičia by sa do teba starať nemali, nehovorím, že nemôžu povedať svoj názor, ale aby ťa ešte aj oni chceli meniť... aj ja som veriaca, ale nikdy by som si nedovolila na niekoho vyvíjať v tomto smere nátlak. normálne sa ich spýtaj, či ti chcú takto kresťanstvo úplne sprotiviť alebo čo...

Marsmeloun

a po dalšie inteligentný človek vie ... že aj neveriaci clovek môže byť dobrý ... mnohokrát lepší človek ako kresťan , ktorého vidis každu nedelu v kostole pred oltárom zbožne na kolienkach .... iba zakomplexovaný človek ktorý tuži niekoho ovládať sa bude takto správať a nutiť niekoho k viere .... a toto nutenie sa podla mna časom rozrastie aj na iné veci ... hnedako nebudeš konať podla jej vole bude zle ...