Medicína

Príspevok v téme: Medicína
Nataly23

Dobrý deň, som v druhom ročníku bakalárskeho štúdia na univerzite, študujem jazyky, no v tomto období sa ku mne vrátila moja tajná detská túžba, z čias, kedy som nepoznala strasti, ktoré náročné štúdium obnáša. Ale aj napriek tomu, neviem sa zbaviť myšlienky, stať sa lekárkou, pravdepodobne je neskoro, som predsa druháčka na vysokej škole, ale aj tak, namiesto toho, aby som sa učiť na ťažké skúšky na svojej škole, ja si pozerám skriptá z histologie, medicínskej chémie a podobne. Nechápem to, v prvom ročníku mi to ani nenapadlo, no teraz je všetko inak. Nechápem sama sebe. :D Ale tá túžba po poznaní sa nedá len tak zahasiť.
Podľa Vás je ešte šanca skúsiť to, možno som len zbytočný odvážlivec a naozaj nechcem stratiť roky strávené na tejto vysokej škole, takže bakalársky stupeň rozhodne chcem dokončiť, ale možno o rok a pol, by som skúsila príjmačky na lekársku fakultu, som z gymnázia, takže ako také poznatky z chémie a biologie mám, samozrejme,všetko ostatné, čoho nie je málo, by som sa musela doučiť. Navyše mám trošičku výhodu neskoršieho dátumu narodenia, takže by som stále mala približne toľko rokov, čo väčšina prvákov.
Prosím Vás, je niekto taký alebo poznáte niekoho, kto študoval inú školu a potom presedlal na medicínu? Alebo resp. prosím, povedzte mi triezvym rozumom, čo to vôbec má zmysel nad tým čo i len premýšľať.
Vopred dakujem za akékoľvek názory, skúsenosti, či poznatky. Prajem krásny deň. :)

JanSoltes

Addendum: teda napriklad PhD z chirurgie alebo anesteziologie je uzitocne pre vedecku drahu v danych odboroch nie pre klinicku... V klinickej praxi sa robia tzv atestacie z daneho odboru co su akesi specializacne skusky kt sa robia po nejakych 5 rokoch praxe v danom odbore a splneni podmienok...

JanSoltes

Ano som spokojny, klinicke predmety zacinaju v tretom rocniku, neviem ako to je v BA a MT. A som rad ze niekto napisal aj nieco pozitivne, kedze vacsinou sa stretavam iba s negativnymi ohlasmi ci uz z ludi kt maju len potrebu ohovarat alebo neuspeli... Pravda je taka, ze zatial som sa stretol iba s vysokou profesionalitou a spravodlivostou na tejto fakulte. Postupne sa rekonstruuju laboratoria atd atd takze aj z hladiska technickeho je to OK. A Elsa: MUDr sa studuje tzv spojeny prvy a druhy stupen cize ziadne Bc nemame... A treti stupen teda doktorandske studium znamena titul PhD. ... ano to sa externe da, ale PhD je titul pre vyucbu a vedecku drahu urceny.. teda clovek moze robit klinicku prax a popri tom nejake skusky + vyskum pocas PhD studia.. nato to je urcene. PhD sa da interne aj externe.

5.5 elsa

tasty a čo teraz s tým PhD môžeš robiť? keď nie doktorku tak čo s tým tak môžeš skúsiť aj tretí x vieš ako sa hovorí do tretice všetko dobre :D :D nikdy nevieš

Nataly23

Jan Soltes, LF UPJŠ však? :)
čítala som si zopár príspevkov o tejto škole aj na iných forach a všade vravia, že je to dobrá škola, chodí sa skôr na prax do nemocníc ako na UK. Ty si spokojný, že si šiel do KE? :)

5.5 elsa

JanSoltes takže aby som v tom mala prehľad externe len 3.stupeň áno?1,2 denne no vôbec ma tá škola nezaujíma,ale nevšimla som si ten 3.stupeň sa dá externe

5.5 elsa

lombardo aj keď 3.stupeň ale dá sa takže bez debaty...... budeš si musieť najprv urobiť denné štúdiá ak nemáš vedomosti tak tam nemáš čo hľadať :)

5.5 elsa

lombardo ja som ti len napísala to čo si mi ty poslal tie argumenty mi stačia že študovať sa na medicíne dá bez ohľadu na to aký je to odbor,lebo je to na medicíne :) tak budeš musieť urobiť prijímačky ak chceš byť doktor :):)