Medicína

Príspevok v téme: Medicína
Nataly23

Dobrý deň, som v druhom ročníku bakalárskeho štúdia na univerzite, študujem jazyky, no v tomto období sa ku mne vrátila moja tajná detská túžba, z čias, kedy som nepoznala strasti, ktoré náročné štúdium obnáša. Ale aj napriek tomu, neviem sa zbaviť myšlienky, stať sa lekárkou, pravdepodobne je neskoro, som predsa druháčka na vysokej škole, ale aj tak, namiesto toho, aby som sa učiť na ťažké skúšky na svojej škole, ja si pozerám skriptá z histologie, medicínskej chémie a podobne. Nechápem to, v prvom ročníku mi to ani nenapadlo, no teraz je všetko inak. Nechápem sama sebe. :D Ale tá túžba po poznaní sa nedá len tak zahasiť.
Podľa Vás je ešte šanca skúsiť to, možno som len zbytočný odvážlivec a naozaj nechcem stratiť roky strávené na tejto vysokej škole, takže bakalársky stupeň rozhodne chcem dokončiť, ale možno o rok a pol, by som skúsila príjmačky na lekársku fakultu, som z gymnázia, takže ako také poznatky z chémie a biologie mám, samozrejme,všetko ostatné, čoho nie je málo, by som sa musela doučiť. Navyše mám trošičku výhodu neskoršieho dátumu narodenia, takže by som stále mala približne toľko rokov, čo väčšina prvákov.
Prosím Vás, je niekto taký alebo poznáte niekoho, kto študoval inú školu a potom presedlal na medicínu? Alebo resp. prosím, povedzte mi triezvym rozumom, čo to vôbec má zmysel nad tým čo i len premýšľať.
Vopred dakujem za akékoľvek názory, skúsenosti, či poznatky. Prajem krásny deň. :)

5.5 elsa

Lombardo tam som to videla čo si mi tam poslal :D pôrodná asistentka a ešte niečo tam bolo že sa dá aj to je na lfuk nie? :D a s tým súhlasím, že V.L,Z.L. sa študuje denne to je tam jasne napísané......

tasty

3. stupeň dokotrandského štúdia (PhD.) iného odboru ako všeobecné lekárstvo sa nerovná lekárovi (MUDr.)

bodka, nie je čo riešiť :D

kabel

elsa, ale na to, aby si mohla studovat tie "ine zamerania", musis mat najprv skoncene to vseobecne lekarstvo :-DDDDD

lombardo1981

To, že sa na LF vyučujú aj iné odbory ako je všeobecné či zubné lekárstvo nič nemení na fakte, že sa tieto dva odbory dajú študovať iba vo forme denného štúdia. Ak by sa študovalo aj externe, tak je to tam uvedené.
V podstate je irelevantné, kde si to videla. Na všetkých LF sa VL a ZL vyučuje výlučne v dennej forme.

5.5 elsa

tasty áno, vidím to tam,všeobec.lekárstvo,zubné sa nedá,ale ten 3.stupeň sa dá niektoré zamerania,asi tak?

tasty

5.5 elsa

úplne zle píšeš

lekárstvo a zubárstvo (teda doktorské štúdium) sa externe nedá študovať

doktorandské štúdium je tretí stupeň štúdia, ktoré je možné študovať takmer vo všetkých odboroch

ukončením doktorandského štúdia na inom študijnom programe ako všeobecné lekárstvo, sa určite lekárom nestaneš, iba dostaneš titul doktor filozofie (PhD.), ale to neznamená, že si lekár

5.5 elsa

elis_ka 11 o to ide že budúci lekári z nich určite nebudú :D,držím palce aby si bola veľmi doktorka,nielen priemerná :)

5.5 elsa

lombardo neviem odkiaľ máš toto ty, lebo ja čo som videla je iné,ale v podstate mi to je úplne jedno o takéto niečo som sa nikdy nezaujímala ani nezaujímam,len vidíš že predsa sa dá aj externe niečo na tej medicíne študovať :) okrem toho vzdelávanie je celoživotné nielen na tých pár rokov ako si predstavujú :)