Medicína

Príspevok v téme: Medicína
Nataly23

Dobrý deň, som v druhom ročníku bakalárskeho štúdia na univerzite, študujem jazyky, no v tomto období sa ku mne vrátila moja tajná detská túžba, z čias, kedy som nepoznala strasti, ktoré náročné štúdium obnáša. Ale aj napriek tomu, neviem sa zbaviť myšlienky, stať sa lekárkou, pravdepodobne je neskoro, som predsa druháčka na vysokej škole, ale aj tak, namiesto toho, aby som sa učiť na ťažké skúšky na svojej škole, ja si pozerám skriptá z histologie, medicínskej chémie a podobne. Nechápem to, v prvom ročníku mi to ani nenapadlo, no teraz je všetko inak. Nechápem sama sebe. :D Ale tá túžba po poznaní sa nedá len tak zahasiť.
Podľa Vás je ešte šanca skúsiť to, možno som len zbytočný odvážlivec a naozaj nechcem stratiť roky strávené na tejto vysokej škole, takže bakalársky stupeň rozhodne chcem dokončiť, ale možno o rok a pol, by som skúsila príjmačky na lekársku fakultu, som z gymnázia, takže ako také poznatky z chémie a biologie mám, samozrejme,všetko ostatné, čoho nie je málo, by som sa musela doučiť. Navyše mám trošičku výhodu neskoršieho dátumu narodenia, takže by som stále mala približne toľko rokov, čo väčšina prvákov.
Prosím Vás, je niekto taký alebo poznáte niekoho, kto študoval inú školu a potom presedlal na medicínu? Alebo resp. prosím, povedzte mi triezvym rozumom, čo to vôbec má zmysel nad tým čo i len premýšľať.
Vopred dakujem za akékoľvek názory, skúsenosti, či poznatky. Prajem krásny deň. :)

elis_ka11

ODBORY: vseobecne a zubne lekarstvo sa urcite externe studovat nedaju, a vobec neviem ako by to bolo mozne, ked nemozeme chybat ani na jednom cviku, a ak chybas, preto ze si chora a lezis v nemocnici, musis si to vsetko na konci semestra pekne nahradit! Pokial viem, daju sa studovat odbory ako biomedicinska fyzika a podobne externe, ale z nich buduci lekari urcite nebudu :-)

5.5 elsa

elis_ka 11 ako to môžeš tvrdiť?otvor si stránku lekárska fakulta a ihneď tam máš napísané ktoré sa dajú študovať externe dokonca 3.stupeň,mesto martin vš portál tak tam je toho viac na externé štúdium potom to tak aj vyzerá tí lekári podaktorí, aby ja som hovorila doktorke čo má robiť tak to už je niečo,lekárka vyštudovaná pre deti robí doktorku pre dospelých v danej problematike sa vôbec nevyzná a takých je viac,dnes nájsť kompetentného doktora, pedantného je ako hľadať ihlu v kope sena aj v neštátnych klinikách,tak si radšej vyberte denné štúdium ,lebo tu sa jedná o život človeka,doktor nemá právo na omyl,lebo na to doplatí pacient svojim životom ,ktorý sa už nedá vrátiť a lekárka pôjde pred súd,učiť sa musíš celý život nielen na škole to je celoživotné vzdelávanie,nové lieky,nové spôsoby liečby atď.,veľmi zodpovedná práca,ktorú by mali vykonávať zodpovední ľudia a nie priemer ......

elis_ka11

medicina sa urcite neda studovat externe. Co sa tyka semestra, nie je to az take strasne, ze sa musis stale ucit, da sa aj vypnut ist sa zabavit, nakupovat :-) ked pride zapocet chvilku si nad tym posedis a tak. Cez skuskove je to trochu horsie, ucis sa v kuse 2 tyzdne na jednu skusku alebo aj dlhsie a to davas zo seba maximum...no ked tie skusky porobis, nakopne ta to znovu dalej :-)

5.5 elsa

A ja,neviem nemám o také niečo záujem,ale keď som tam pozerala boli tam niektoré zamerania napr.anesteziológ a iné externá forma je to sranda :D :D :D vidíš kto nás vlastne lieči

5.5 elsa

Nataly 23 zo stresom sa vyrovnať nedá ten jednoducho je,ak teda pôjdeš externe ja som si robila externe nie lf a no učila som sa do rána 2 hodiny aj cez deň no dosť toho bolo,ale zasa ak ťa to zaujíma dá sa to zvládnuť :)držím palce

Nataly23

Baby, ďakujem Vám veľmi pekne za rady, naozaj mi dodávate odvahu ísť si za snom.
Mohla by som sa ešte spýtať, ak si to ešte prečítate, ako sa vyrovnávate so stresom, ktorého určite na medicínie nie je málo a ako sa učíte? Máte cez semester aj nejaký čas na nejaké mimoškolské aktivity, či všetok čas venujete štúdiu?
A ako to vlastne prebieha taký semester na LF? :)
Bola by som rada, keby ste mi napísali svoje pocity a zážitky, ak by sa Vám náhodou chcelo a mali by ste čas sa rozpisovať.
Ešte raz, ďakujem krásne a prajem pekný deň!! :)