Osamelosť

Príspevok v téme: Osamelosť
sama

Ahojte. Mám 20 rokov. V 7 rokoch som prišla o otca (zomrel na rakovinu). Doteraz sa s tým neviem zmieriť, každý deň plačem, neviem sa vyrovnať so životom. Pred 4 rokmi som chodila ku psychológovi, nepomohlo mi to, skôr som mala viac depresívne nálady. Po nástupe na vysokú sa to vylepšilo, ale mám pocit, že ma najviac trápi, že som nikdy nemala vzťah. Akosi si nedokážem nájsť priateľa aký by mi vyhval. Mali o mňa záujem, ja sa bojím sklamania, tak radšej ani nezačínam s nikým. Rodina sa mi už vysmieva, že nikoho nemám a či si vôbec niekoho nájdem, keďže som taká vyberavá. Ja už som z toho smutná, stále som sama a aby som na to všetko enmyslela, tak sa stále len učím, aby som an to nemyslela. Keď ja by som chcela priateľa, ktoeý by mi aspoň v niečom pripomínal ocka :( Nie som si istá prečo som taká izolovaná a uzavretá voči chalanom, možno preto, lebo sa bojím.
Čo by sme robili na mojom mieste? Ďakujem Vám :)

Slobodna

.... a určite s ňou začne spávať :) ako sa hovorí - príležitosť robí zlodeja :) opýtaj, zaujíma ma to :) poprípade daj kontakt, dobrý...psychoterapeut :) sa vždy zíde.

Slobodna

Doubledog teba by tiež urážalo a podľa tvojich reakcií na takéto príspevky, aj uráža, zovšeobecňovanie a urážlivé vyjadrovanie na tvoje pohlavie :)
S ostatným čo píšeš súhlasím, ale netreba hádzať všetkých do jedného vreca - vieš, treba uplatňovať situačný prístup - neglobalizovať, pretože ľudia a áno, aj ženy sú ľudia :) sú individuality, pohlavné znaky a charakteristiky sú síce podobné ale nie rovnaké.

doubledog

ano, ten znamy uz ma svoju prax, uz nestuduje na VS. teda, samozrejme, ze studuje neustale dalej, ale to uz su skor nejake nadstavbove kurzy, proste priebezne vzdelavanie.

minule mi opisoval taky pripad:
mal klientku zenu, ktora neustale strieda chlapov a zakazdym opakuje iste vzorce spravania, ktore ju poskodzuju. tiez prameniace z nespracovaneho vztahu s otcom.
tak to samozrejme skusa aj nanho (akoze ho namotava zenskymi zbranami).
on to sice rozpraval z takého profesionálneho hladiska a tvrdil, ze s nou nic mat nebude, ale ja si myslim, ze s nou nakoniec zacne spavat :)
musim sa ho na to spytat, ako to dopadlo.

sama

doubledog: a ešte, mne sa nepáčia zadaní...ja sa im zapáčim a potom mi len vypisujú a ja ich odbijem, lebo majú frajerky, ale áno na niektorých sa dá kukať, ale to je asi tak všetko.Keby som si mala užívať prítomnosť a neuvažovať do budúcnosti, tak ich beriem. A to nespĺňajú kritériá. A viem aj to, že už nikto nebude taký ako môj otec. AL som si istá, že sa dá nájsť chlap, ktorý bude mať aspoň jednu povahovú vlastnosť rovnakú.

sama

doubledog: áno, to je pravda čo si napísal..ale veď aj vlastne viem čo chcem. Mám tie kritériá..ja sa napr. bojím sklamania začať s chlapom, ktorý ma napr. fyzicky nepriťahuje...tak to môžem byť s ním len kamarátka, ale nič viac...alebo zase, keď má nejaký chlap v hlave nakakané a je fešák, tak čo budem na neho kukať, len aby som možnosť využila, že chce?

doubledog

sama
ved to sem sama pises, ze si nevies rady.
chces vztah, ale si voci muzom uzavreta a bojis sa sklamania,
chces nahradu otca, pacia sa ti zadani muzi, atd.
proste to mas podla mna riadne popletene.
ja ti len odporucam, aby si si nehladala vztah, ked nan nie si pripravena. lebo sa ti moze stat, ze si najdes chlapa, ale potom zistis, ze tvoj problem bol v nieco inom.
napr. v tom, ze si stale nespracovala smrt otca.
myslis, ze nejaky muz ho bude ochotne a dokonale nahradzovat?

problem moze byt v tvojom vnutri.

slobodna
treba to brat s nadhladom
btw. ked si teda ina ako ostatne zeny, preco reagujes uplne rovnako? 99% zien sa pri tomto tvrdeni urazi a zacne tvrdit, ze to tak vôbec nie je :)

sama

slobodna: Ahoj, ja si myslím, že každá žena vie čo chce...to len chlapi si myslia, že nevie..ale ona vie, že práve toho dotyčného nechce (a on chudák si to nechce priznať a vyhovára sa, že žena nevie čo chce).

sama

doubledog: ešte som chcela.si spomínal, že máš známeho psychoterapeuta..tak počkaj on už je psychoterapeut alebo študuje len? a ty si niekedy študoval na výške? Ja študujem a poviem ti.toto čo je v knihách sa nevyrovná praxi v bežnom živote.A že ich to učia, aj nás kadejaké blbosti učia, ale realita je iná.