Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nevysvetliteľný hnev

Príspevok v téme: Nevysvetliteľný hnev
morskéoko

Ahojte, rada by som sa s Vami poradila. Posledné roky často trpím nevysvetliteľnou agresiou až hnevom na vlastných rodičov.
Viem, znie to divne. Ja sa to snažím pred nimi skrývať a polknúť to, lebo sa za tú emociu prirodzene hanbím a viem, že to nie je správne, ale neviem ju v sebe spracovať.
Riešila som to buď nutkavou masturbáciou, výbuchmi plaču sama v izbe, alebo proste som chodila ako tlejúci kotol.
Proste tomu nerozumiem, ale dokáže ma rozčúliť hocijaká maličkosť, napr. keď mi mamka prikáže to alebo ono, myslím, keď mi káže ako sa mám obliekť alebo mi vyčíta že sa neučím..sú to drobnosti ktoré by normálneho človeka určite nevyviedli z miery, ale ja vnútri trpím hrozne silným hnevom.
Mala som kvôli tomu už aj silné psychosomatické bolesti. Je to veľmi trápne a neviem čo s tým.
Niekedy mám chuť na našich nakričať silno ale nikdy to neurobím lebo to nie je správne...ale vnútri silno trpím.
Neviem čím to je, mám postihnutú sestru mentálne a tá si na mne často vybíja hnev, na nás všetkých rodičia si ho potom vybíjajú na mne...ale niekedy sú práveže v pohode, no vtedy do mńa niečo vojde a ja som strašne zúrivá, nikdy nie keď kričia ale keď sú milí.
Už sa snažím žiť mimo domu ako sa dá, skoro stále som preč...na jednej strane mi dom chýba, alebo inde sa cítim osamelo a na druhe strane keď som doma po večeroch plačem, upadám do nutkavého správania, cítim hroznú nervozitu až agresivitu, ale potláčam to v sebe lebo to nie je správne dať najavo.
Najhoršie že neviem nájsť presný dôvod prečo to cítim, ale neviem tým emociam rozkázať.
Čo s tým mám robiť?

_meno

Ahoj morskéoko

Mne ked niekto povie "sprav toto alebo hentoto" samozrejme ze toho cloveka nenavidim.

Rovnako keby ja niekomu hovorim aby ma posluchol, nenavidi ma.

Inak povedane, to ze tvoji rodicia rozkazuju - vsetkych 7 miliard ludi nenavidi rozkazovanie tvojich rodicov.

Zaroven ked su tvoji rodicia mili a daju nam najest - vsetkych 7 miliard ludi ich miluje.

Inak povedane, nase vztahy su k CINNOSTIAM a az v druhom rade k ludom.

Tramratarararaaaaaaaa :
Svojich rodicov miluje, nenavidis akurát ich zle spravanie. .... inak povedane, kazdy miluje kazdeho, rovnako kazdy nenavidime zle spravanie .....

Takze v skutocnosti je situacia uplne opacna (ty si myslis ze si chybna/zla a ze nenavidis rodicov). V skutocnosti si uplne normalna, milujes rodicov a nenavidis hriech (zlo, nenavist atd X foriem).

Ak niekto vedome robi zle - treba ho nechat samého sa zozrat.

Inak povedane, Boh da ludom co ludia ziadaju. Ja uz teraz sa divam velmi s lutostou na ludi co robia zle .. Oni si v skutocnosti neuvedomuju ze proti ziadnemu zlu nebojuju .. oni v skutocnosti zlo tvoria.

Inak povedane pocut tvoju mamku kricat na teba "spravis toto inak bude zle". Tym v skutocnosti to vravi sebe. Ked vidim niekoho sa bit, je mi to luto, pretoze Boh mu prosto da co ten clovek vytvara .......

Spociatok som si myslel ze ohnem Boha k tomu, aby mal ludi viac rad a bol k nim zhovievavejsi. V skutocnosti je vsak Boh zhovievavi taaaaaaaakmer nekonecno (ved sa len pozrite kolko zabiti, zmrzaceni, otrokareni sa deje po svete ..... ja by som nedokazal byt zhovievavy ani pri najmensich zlych cinoch, lebo vieme co bude nasledovat ..

Su to ludia ktori dokazu byt nepriatelski - ani zvierata, ani Boh takuto schopnost nemaju.......

Ak vidime svete nenavist, bordel, smrad, spinu .. vidíme vnutra ludi. Ak vojdem do domu niekoho kde je krik, spina a nenavist - je to zhmotnenie filozofie pekla. Podobne ako ked vojdem do domu niekoho kde je ticho, cistota a laska - je to zhmotnenie filozofie neba. (to znazornuje jing a jang - je to v podstate slobodna vola (NEOBMEDZENIE) .. kazda slobodna vola je neobmedzena.

Inak povedane v pekle ziju do pekla chcu ist ti, ktorý tak chcu. Inak povedane v nebi ziju a do neba pojdu ti, ktory tak chcu.

Je to velmi nebezpecne, pytal som sa Boha a vravel ze dokonca nezmenim ani volu svojich rodicov...mozem ich usmernit, ukazat ako zit laskavo a stastne ... ale ich vyber (odmietnutie / prijatie lasky) je na nich. Preto v skutocnosti nie je mozne nikoho zmenit - jedine mu mozme ponuknut moznosti, ktore ked prakticky vidi moze ich opakovat.

"Najhoršie že neviem nájsť presný dôvod prečo to cítim, ale neviem tým emociam rozkázať."

Toto je velmi nebezpecne vyjadrenie, plne nenavisti, hnevu voci svojim emociam, hnevu voci svojej bezmocnosti, hnevu voci svojej lasky, hnevu voci absencii svojej nenavisti ktora nerozkazuje.

Emocie su ako ludske telo - nepozname ho, boli sme do neho len vlozeny. Telo sa vie postarat o seba samo. Este raz : telo vie fungovat aj bez dusi. Inak povedane, nie je potrebne telo ovplyvnovat, riadit ho, nasilu mu rozkazovat .. Rozkazujeme iba ked nechapeme. ... Rozkazovanie je ako postavenie sa do stredu rieku a kricim "voda stoj" ...

Tvoja nenavist v tebe ta zoziera. Nenavist (stres) citit v sebe ako huruce, vriaca krv .. Na fyzickej vrstve sa vytvaraju kyseli ktore telo rozozieraju znuvtra, to citis ...

Tvoja duchovna vrstva neustale vytvara nenavist, preto ju v tele citis. Velkym zmyslom budhizmus je nechat odist. Inak povedane, ked ti niekto spravi zle, nechas to tak. Lebo zlo je ako retaz hodena do mora. Ja spravim zle tebe, ty mne, ja tebe, ty mne, ja tebe, ty mne atd atd a obaja drzime tuto retaz a padame zo zivota do nenavisti. Oko za oko a cely svet bude slepy..

Inak povedane, oslobodenie od bolesti znamena, ze bolest bude prichadzat (z vonku moze prist nekonecne vela nenavisti zo strany ludi, je to ich slobodna vola aj vyvrazdit vsetkych 7mld tiel tu na Zemi). Ak odmietas slobodnu volu ludi ze ta mozu zabit ..... je to odmietnutie Bozieho diela. Resp. odmietnutie je znamenim .. odmietnutia, nespokojnosti, vzbury, nenavisti :)

Mnoho ludi dojde az sem ze ma rado ludi, avsak nenavist ludi ich znici. Resp. predusdok ze ludia su milujuci a dobri ich znici. Resp. poviem to na sebe, Boh je naozaj taky abstraktny, ze ho skor beriem ako cisto duchovnu bytost. Inak povedane, nesnazim sa hladat prejavy Bozej lasky. Hladanie prejavov znamena ze nepozname podstatu, zdroj.......

Je to akoby sme sa divali na obluhu a raz vidno slnko, raz oblaky, raz slnko, raz oblaky, raz slnko, raz oblaky ... Ale slnko tam svieti stale ... Ked pochopime/pocitime/prijimeme ze slnko svieti stale, necumime na oblohu kazdu sekundu ci ozaj svieti ...

Tvoju nenavist mozes skrze svoje schopnost citat. Mozes si precitat co sa ti snazi povedat. Skrze svoje schopnosti ju mozes pochopit a prijat (toto ma hneva, takto sa to da do dobrého stavu). Tvoje vnutorne (duchovne) schopnosti ti potom umoznia vykonat tuto zmenu na fyzickej vrstve.

Duchovne bohaty clovek dokaze zhmotnit nekonecno prejavov na fyzickej vrstve .. fyzicka vrstva sa stava len nastrojom pre zitie. Opak toho je vnutorne chudobny clovek, ktori zial nevie nic hmotne vytvarat, dokaze hmotne len konzumovat. Je to preto lebo clovek s vyssim vedomim viac prijima Boha (Boh = vsetko .. ak Vase vedomie chape Boha ako nekonecne silnu bytost mimo tohto sveta vynucujucu si nasu poslusnost .. zrejme viac verite nabozenskym kniham ako zivotu ktori zijete .. Clovek s nizsim vedomim sa boji zvierat, ludi, prirody, prace, kariery, o svoje telo atd atd atd velmi sa boji, lebo sa nema o co opriet (preco som tu co mam robit atd ). Lebo na fyzickej vrstve vyzera ze ja som len telo. Akoby sekundu po narodeni som odsedni na smrt - a tak aj zijeme, snazim sa utiect od osudu, od smrti tela .... Nerozumieme smrti tela, myslime si ze tym vsetko stratíme. Neuvodomujeme si svet.

Chyba nastava ked oznacim seba za "rozumiem". To robi tvoja mamka, hra sa na Boha ako mnoho ludi. Vôbec to nemusi mysliet zle - prave naopak - ona sama sa citi sama, znicena zivotom, bez snov, v strachu - preto sa tebe snazi OBMEDZIT SVET, aby si nepoznala to zlo, co ona. Este raz si precitaj preco je tvoja mamka taka, aka je...predstav si seba ako ta mamka vychovava, aky zly svet ti ukazuje a ako ty v strachu by si rovnako vychovala svoje deti.

Tu uz asi rozumies, ze tvoja mamka je zicena po boji. Takze miesto aby si do nej utocila sa mozes jej snazit pomoct znovu vstat a radostne zit :) :)

Ved keby nieco kludne napis, prajem vela lasky, porozumienia a radostnych chvil aj v rodine morskéoko

morskéoko

NO ja asi zhruba viem, teda myslím si. Ke´d som bola malá a vlastne skoro celý čas moja mamka bola dosť direktívna, veľmi ma kontrolovala a všetko mi zakazovala alebo prikazovala..aj teraz je občas taká ale už nie tak veľmi...
Lebo už sa snaží viac rešpektovať, len ja stále trpím tým hnevom :/

kablica

urcite navstiv psychologa, pretoze za hnevom na rodicov moze byt nieco ine, trebars i hnev na postihnutu sestru...
hnevat sa na postihnuteho clena rodiny sa povazuje za tabu, za nespravne a nemoralne, preto sa objekt hnevu moze zmenit zo sestry na rodicov. Mozno kvoli sestre si bola istym sposobom zaznavana a sestre si musela ustupovat a nerieseny pocit nespravodlivosti sa premenil na hnev...moznosti je vela a prides na to u dobreho psychologa.

bella21

Neskúšala si sedenia u psychológa? Ten hnev musí mať príčinu, možno keby si to s ním rozoberala, spomenula by si si na niečo. Niekedy však ovplyvnia dieťa veci, ktoré sa diali v jeho úplne ranom detstve. Ak by som bola na Tvojom mieste a nevidela by som racionálny dôvod toho hnevu, asi by som sa pýtala starých rodičov a príbuzných na to, čo sa dialo v medzi mojimi rodičmi, keď ma čakali a v prvých rokoch môjho detstva. Či už by som takto našla alebo nenašla príčinu, najlepšie riešenie by bolo odpustiť im, nech by to už bolo čokoľvek, čím by sa voči mne previnili. Lebo len odpustenie oslobodzuje od hnevu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nevysvetliteľný hnev - Fórum - ZDRAVIE.sk