Mám cervicitídu (zápal krčka maternice)

Príspevok v téme: Mám cervicitídu (zápal krčka maternice)
Beatrice Bea

Prajem dobrý deň, 2. 1. 2015 som bola u gynekológa, ktorý mi diagnostikoval Cervicitis ac. a ako antibiotikum mi predpísal Doxyhexal 2x1 tbl. 100 mg. Nakoľko vážim 46 kg, bolí ma z tabletiek žalúdok a mám pocit nafúknutého brucha. Posledná menštruácia mi skončila 29. 12. 2014 a hneď na druhý deň, t.j. 30. 12. 2014 som pociťovala v oblasti podbruška akokeby menštruačné bolesti. Bolesti mám doteraz a po Paralene, Novalgine a ani antibiotikách (zatiaľ som užila 3 tbl.) mi bolesť neustupuje. Najprv som sa bála, že či nie som tehotná, pohl. styk som mala hneď po ukončení menštruácie, t.j. 29. 12. 2014, ale nie je možné, žeby ma na druhý deň od neho bolelo podbruško. Pohl. styk bol aj tak chránený. Alebo sa mýlim? Zatiaľ som si robila test, tehotná nie som, počkám pár dní a znovu si ho urobím. Avšak bojím sa, že cervicitída mi môže neskôr ovplyvniť možnosť mať bábätko. Pravdepodobne zápal mám z toho, že som prechladla. Neviem, či mám pokračovať v užívaní ATB, nakoľko mi je z nich ťažko. Je táto choroba závažná? Sú nejaké vitamíny alebo bylinky, ktorými by sa dalo v budúcnosti predísť tomuto ochoreniu? Odporúčali by Ste mi po liečbe brať nejaké vitamíny?