Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mama ťažko znáša môj odchod z domu

Príspevok v téme: Mama ťažko znáša môj odchod z domu
kejra

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Mám takmer 22 rokov a 2 ďalších mladších súrodencov. Zatiaľ bývam s rodičmi, no kvôli škole som často mimo mesta, prespávam u babky a pod., lebo mám všetko dosť ďaleko.
Mám však problém s mojou mamou. Kedykoľvek mám odísť z domu, 10x sa ma spýta, kedy prídem, telefonuje mi aj 3-4x denne, kde som, čo robím, s kým som. Ak sa jej niečo nepáči, tak hneď mi začne tak nenápadne všetko vyčítať, štýlom...a už by si mala ísť k babke, a čo sa máš kde flákať. Ak chcem zostať mimo nášho mesta trochu dlhšie, telefonuje mi nech prídem, veď čo by som tam robila, môžem byť radšej doma.
Robí mi to aj problém, nakoľko žiaden môj vzťah nevydržal, lebo som nikde nemohla nadlho chodiť, vyvolávala mi, minule mi povedala, že si nedokáže predstaviť, žeby som niekam odišla alebo sa nebodaj presťahovala.
Ludia je to normálne, alebo to moja mama už preháňa? Raz som sa jej aj spýtala, že čo bude robiť, keď sa ja, alebo sestry odsťahujeme. Povedala, že si to vôbec nevie predstaviť, že to je ešte veľmi ďaleko..zdoraznujem..mám 22 rokov, dúfam, že to až tak ďaleko zas nie je :(
Poraďte mi, mám sa s mamou nejako porozprávať. Ako jej vysvetliť, že deti tu nebude mať večne? :/

snehovagula

Je to normalne ak sa staraju kde a s kym si ale len do urcitej miery lebo ak je to casto za den aj vo veku ze mas 22 rokov a nie 17 tak to prehana. Casto to robia rodicia ktori nemaju vyplneny volny cas a nemaju dostatocny kontakt s rovesnikmi. Velmi sa lipnu na svojich detoch a nevedia ze ich dieta sa potrebuje odputat a zit svoj zivot.

kejra

MultiLevel ...moja mama prišla velmi skoro o rodičov, tak nemala tento problem :/ neviem či to s tym súvisí, že nam chce nahradiť, to čo sama nedostavala :/

m.._)

NIC SI Z TOHO NEROB JE TO UPLNE NORMALNE :-) JA MAM 27 A MAM TO ISTE DOMMA :-) DO BODKY A DO PISMENA ,,,ALE AJ TAK SOM STASTNA ZE JU MAM:-)

MultiLevel

Mamina ma problem, naviazala sa na vas az prilis, az tak, ze bude z toho velmi nestastna, ked budete odchadzat z domu. Bohuzial, je to jej problem, ktory musi v sebe spracovat. Mozes jej pomoct, porozpravat sa s nou, ale pochopit to musi len ona sama. Spytaj sa jej, ake to bolo ked ona odchadzala z domu, mozno prides na to, ze cosi podobne zazivala, ked bola mlada. Odchod deti je prirodzeny, rodicia to musia pochopit...

Dilin0

Ahoj :)

aj ja som na tom podobne aj moja mama mi zavola aj 3x za den ked niesom doma a tiez to ma podobne ako tvoja . ak chces napis mi na revenger880@gmail.com mozme o tom pokecat viac mozno aj poradim :)

kejra

1_Heňa uplne chápem, ako sa aj musel manžel cítiť...je super, že to "vaša" mama pochopila a už máte vlastný život a súkromie :) ja s týmto bojujem stále. Mala som priatela nejaký čas, v 19tke, no ona ma tak obmedzovala, že nakoniec nam to nevyšlo. Nemohli sme nikam chodiť, ked aj tak mi dala takú večierku akoby som mala 12 rokov, stále sme len u nás mohli byť a tu rovno toho súkromia nie je, je nás tu dosť. Nakoniec ma to tak zdeptalo všetko, že sa to aj skončilo :( Najhoršie je, že ona chce mať všetko pod drobnohľadom, aby boli všetky deti v poriadku, doma, nič zle sa nestalo...
Možno sa len neviem vžiť do tej role, že som jej dieťa a raz to pochopím, ale zdá sa mi to prehnané :(

kejra

Biela Kobra ...práve to, že mama nič nemá, chodí do práce a doma sa stará o domácnosť, ale nemá veľmi ani kamarátky. Prave to je to, že sa vzdala všetkého okolo a v podstate sa snaží venovať len nám, no my chceme tráviť čas aj inde, s kamarátmi vonku, a ona je potom smutná a ja mám výčitky, potom sa mi nechce ist ani von, ani na dlhšie preč. Ale takto to večne asi nepôjde.
Musím ju zrejme naozaj na niečo nahovoriť. Chcela sa aj učiť angličtinu kvoli robote, ale nakoniec z toho vzišlo...lebo povedala, že jej na to chýba energie ked príde z roboty.

1_Heňa

Ahoj,
ja som síce takýto problém nemala, ale mal ho môj terajší manžel pred necelými tromi rokmi.
Keď prišiel k nám na dlhšiu dobu, tak moja terajšia svokra mu viackrát volala, ťahala skôr mňa k nim, ale to si veľmi nevedela predstaviť, aby u nás bol Peter dlhšie. Všetko sa to vyhrocovalo ešte aj potom ako sme si našli spoločný byt a vlastne sme sa celkom osamostatnili.
My sme to riešili tým, že sme jej vysvetlili, že Peter je už dospelý a len vďaka ich výchove je z neho slušný mladý chlap a vie si dávať pozor.
Vysvetli jej, že hoci si už viac prečo z domu, máš ju takisto rada, chýba Ti a vieš si dať pozor. Skús ju presvedčiť, že aj táto situácia má svoje pozitíva a ona sa konečne môže viac venovať knihám, alebo svojim koníčkom, príp. otcovi. Skús poprosiť sestry, aby sa mamine venovali viac oni a pomohli jej prekonať toto obdobie.
Neboj sa, ak si nájdeš partnera zvyknete si obidve. My sme "našej" mamine povedali, že nás môže prísť hocikedy pozrieť, budeme veľmi radi a prídeme aj my, ale toto je už náš život. Teraz žijeme od seba na 120 km ale vidíme sa každý víkend a už je to o niečo lepšie.

Biela Kobra

A má mama nejaké koníčky alebo kamarátky? Má nejakú inú sebarealizáciu vo voľnom čase, alebo iba to, že sa stará o domácnosť a vás tri? Lebo to sa často stáva, že žena sa kvôli deťom a domácnosti vzdá "vlastného života", a keď deti odídu, je stratená a chce, aby sa to všetko vrátilo do starých koľají. Prehnaný strach o deti to umocňuje. Ak jej chceš pomôcť skús ju nejako navigovať, aby si našla vlastné záujmy, aby viac chodila medzi ľudí, ty ju poznáš, ty poznáš okolie a vieš, čo by bolo pre ňu najlepšie. Kurz tanca, záhrada, ručné práce, kultúra... Mama mojej kamarátky bola na tom podobne, a našla silu zapísať sa na kurz paličkovanej čipky, a dnes chodí o tom prednášať do zahraničia, a ešte si aj privyrobí :) Držím palce.

kejra

Žužova no s otcom majú taký normálny vzťah, boli tam občas nejaké nezhody, o ktorých viem, možno aj také o ktorých neviem. Ale nie je to nejaké kritické. Samozrejme, ale vždy najradšej robí program aj s nami, sami s otcom nikam nejdú, vždy berie aspoň jednu sestru.
Tatko on berie všetko v pohode. Napríklad raz sa bavili so susedkou a ona povedala, že už majú dospelé deti a že zachvilku odídeme. Otec povedal, že ved to je jasné, taký je život. Mama mala smrtelný vyraz a povedala, že ved tu možeme aj zostať, je to ešte daleko.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mama ťažko znáša môj odchod z domu - Fórum - ZDRAVIE.sk