Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vši?

Príspevok v téme: Vši?
Despair

Ahoj, možno sa bude zdať, že preháňam a som paranoidná, ale bola by som rada, keby mi niekto poradil. Včera som po celodennej ceste vlakom večer dorazila na internát a po odložení kabátu som si všimla, že mi po tričku lezie nejaký hmyz. Keďže hmyz veľmi nemusím, rýchlo som ho vzala na kúsok papierovej vreckovky, zabila a vyhodila von oknom. Až potom som si uvedomila, že tvarom tela sa dosť podobal vši. Nie som si istá, či sa jednalo o voš, keďže som s nimi zatiaľ vďakabohu nemala tú česť a príliš som ho neskúmala - bol béžovej farby a veľký asi niečo okolo 6-7 mm, viac s istotou povedať neviem. Okamžite som všetky veci prezrela, vyprášila von oknom, tie, čo som mala oblečené som dnes ráno vyprala, kabát vykefovala. Hneď som sa išla osprchovať a umyť si vlasy. Dnes ma hlava akurát sem tam zasvrbela ale v rámci normálu, keďže mám dosť suchú pokožku hlavy. Akurát mám momentálne viac lupín ako obyčajne, najskôr tým, že si vlasy neustále kontrolujem, či mi v nich niečo nebehá a v kuse rozmýšľam, čo keď... Uvažujem, či by som si radšej nemala ísť zajtra kúpiť pre istotu nejaký šampón proti všiam a použiť ho (mám vlasy do pol chrbta a v prípade rozmnoženia vší by som mala \\\\\\\"veselo\\\\\\\"). Vlasy som mala počas cesty zopnuté do drdolu, údajná \\\\\\\"voš\\\\\\\" sa k nim teda snáď nedostala. Mám to teda skúsiť s nejakým šampónom, napríklad Všivenom alebo s niečim iným? Ďakujem za rady.

Despair

Tiež som premýšľala, že je to trošku príliš veľké, po tom, ako som zistila reálne rozmery vši na internete...ale čo to potom mohlo byť? Žiadny tvarovo podobný hmyz nepoznám, ani strýko Google mi v tom neporadil...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vši? - Fórum - ZDRAVIE.sk