hnacka

RNG

Laktobacily 5: davka znacna, entericka kapsula=vyborne,chyba tam kultura bulgaricus, ktora je podla poslednych vyskumov spojena so zvysenim imunity proti viralnym ochorenim, cena vysoka(za svajciarsku pracu sa draho plati)
Mnou podporovana zmes stoji zlomok tejto ceny(prepocitane na entericku kapsulu)

RNG

Well, antibiotika nesmies prerusit brat, predpisali ti ich na nakazu od zuba.
Hnacka je sposobena tym, ze sa ti porusila crevna flora od antibiotik.
Tak ju musis obnovit dobrou zmesou probiotik
Musis ich brat oddelene od antibiotik aspon niekolko hodin(4-5)
Silna zmes musi obsahovat miliardy na kapsulu(billions)
Hladaj na Google.sk pod :
doplnky, acidophilus, bulgaricus, bifidus,brevis

agina

Pri hnackach nezabudaj vela pit, pretoze hnacky strasne odvodnuju organizmus.Skus Antinal, neviem, ci ho dostat u nas v lekarni.

well

chcela by som vas poprosit o radu:minuly tyzden mi trhali zub a lekar mi o par dni neskor predpisal antibiotika.Brala som ich 5 dni a vcera som dostala hnacku.Kedze si myslim, ze ju mam prave z nich, mala by som ich vysadit??

RNG

Immodium pomaha pri hnacke podobne aj aktivne uhlie, ale najlepsie pomoze vymiest dobre creva psyliom a nasadit tam masivnu davku dobrych probiotik.
A za 6 hodin zopakovat

Inac po hnacke su prazdne creva, ked ich len ciastocne naplnime, nie je dobra peristaltika, takze prve jedlo v nas zostane dlhsie, ako 24 hodin. Pri tom sa ale prilisne vysusi, takze spravidla po hnacke, ked telo vyhodi vsetko nepotrebne a crevo sa ukludni,nasleduje zapcha
Prilis pomaly prechod ale dovoli bakterian sa premnozit, a aj tzv dobre bakterie, ked ich je privela drazdia creva
Tento problem hnacka, zapcha, hnacka....
ma dnes vela ludi.
Riesia ho branim extra vlaknin a probiotik pravidelne s vybornymi vysledkami
Inac to moze viest postupne az ku zniceniu criev a Crohn-ovej chorobe

RNG

Hnacka je sposobena spazmodickymi pohybami criev, nie normalnou pomalou peristaltikou. Creva mozu byt podrazdene v nervovych dovodov alebo z nejakych latok, ktore drazdia creva.
Na nervove povodu treba sa ukludnit-rozne metody a doplnky- na odstranenie drazdivych latok treba creva vymiest. Ved hnacka je v tom pripade prirodzeny prostriedok, ako sa telo snazi daco drazdive vyhodit.
Riedka stolica ale nevycisti creva tak dobre, ako zahustena psylliom.
Ostatne-rekolonizacia criev, probiotikami, zmena flory(odkyslenie roznymi cajami alebo triphalou), zadrievanie, tiez pomozu normalizovat peristaltiku, ale az po tom, ked sa patogeny ci alergeny odtial vymetu. Pri spomalenej peristaltike telo staci vylucovat dost zasaditej zlce, aby kysly obsah zaludka bol zmeneny na zasadity, co je potrebne pre funkciu criev.Travenie aj bakterialnu floru.
Kedze vymetenie nie je uplne perfektne collostrum ,triphala a rozne caje prispievaju k docisteniu, vyhubeniu zvyskov patogennych bakterii.
Aktivne uhlie pomaha absorbovat toxiny, ale nezahustuje dostatocne stolicu pre spravny cistiaci efekt. Preto sa kedysi pouzivali prasky zo susenych jablk s vysokym percentom pektinu=rozpustnej celulozy, ale psylium je ovela lepsie.Aj absorbciou, aj vymetenim.

and

A smectu si skusala?A hylak?Aj to cierne uhlie?A preco si nesla na 3,4 den k lekarovi?Mas aj zvysenu teplotu?Stolica je aj s primesou krvi,alebo je zelena?Ja som niecim presla pred 6rokmi,nic prijemne,za 4 dni skoro zo
mna nic neostalo.Mala som akurat vahu,tak tie 4 dni ma dali akurat do poriadku.Musela som ist na infekcne,prvy den len tekutiny,infuzie,mala som biely jazyk tak ,ze som uplne dehydrovana,doplnili mi vit,mineraly,na 3 den som sa pytala domov a cakala, ze kedy mi uz daju aj nieco jest.Mala som 2roc dieta,no nemohla som tam byt.Dodnes neviem ,z coho to bolo.Nic infekcne nezistili,myslim ,ze to bolo len zo stresu ,ktory som v tom case mala.A tu vahu som mala normalne problem aj 2 mes. dohnat.No neviem ako si teda na tom Ty?U mna sa to mozno aj zacalo nejakou teplotou,ale potom neviem.A myslim,ze bez tych infuzii,by mi to asi nepreslo.Ale cely den,hroza.Lebo to cierne uhlie,ani ine veci nezaberali.A davas si tie probiotika?