Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strašná pretrvávajúca únava

Príspevok v téme: Strašná pretrvávajúca únava
annamaria123

Neviem sa zbaviť únavy. Som v jednom kuse uťahaná, nevládzem, do všetkého sa musím nútiť. Neprešlo to ani počas sviatkov.Spávam 6 hodín, niekedy menej a keď mám voľno, čo je strašne málo, spím tak 7-8, podľa okolností.
Skúšala som bylinky, energetické nápoje, čaje...zbytočne.V hlave mám všelijaké nápady, predstavy, len keď príde na ich realizáciu, je všetka energia preč. Mám dve skoro dospelé deti,vždy som mala energie na rozdávanie, kolotoče okolo domácnosti som mala v malíčku.
Teraz asi druhý rok som totálne vyšťavená. Prosím, vedeli by ste mi poradiť, čo by mi pomohlo, ak niečo také vôbec existuje? Vďaka.

annamaria123

Nezmenila som bývanie za posledných 20 rokov, ale zmenil sa môj život. Akosi to všetko prišlo naraz - aj vzťahové problémy aj zmena zamestnania, v ktorom je samý zhon a stres. Ale všimla som si, že po jedle som dosť unavená, ale nie až tak, aby som zaspala pri stole, ale veru niekedy sa musím premáhať, aby som vydržala mať oči otvorené.
Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí ste mi napísali, dám si spraviť tie vyšetrenia a pokúsim sa zohnať prípravky, ktoré tu odporúčate. Nikomu neprajem tie pocity, keď myseľ veľmi chce, ale telo nevládze ani pohnúť rukou. Moja matka mi vyhadzuje na oči, že taká mladá a vylihujem cez deň, že aj moja babka ma trikrát preskočí...Závidím jej.Všetkým Vám želám pevné zdravíčko :)

LMarika

Byvas tam, kde si aj doteraz vzdy byvala? Neprestahovala si sa a nenastali problemy s unavou po prestahovani sa? Mas v byte tapety? Mas v byte plesne? Vetras dost casto? Moze to byt priznakom alergie na spory plesni. Ja som byvala v plesnivom byte v meste, kde sa plesniam darilo tak dobre, ze vsetky byty boli plesnive a nebola sanca ich vykynozit, prsalo tam 3x denne (prehanky) a nikdy tam nefukal vietor. Bola som nonstop unavena, omracena a otapena a ked som zacala odpadavat, zanechala som dobru pracu, vzala som nohy na plecia a zmizla som z plesniveho prostredia - z Bundesrepublik Karnten. Unava moze byt aj priznakom potravinovych intolerancii. Ma ich takmer polovica europskeho obyvatelstva, takze by to kludne mohol byt aj tvoj problem. Neprichadza unava po jedle? Po sladkom? Moze to byt cukrovka - cize intolerancia na glukozu. TO by bolo velmi zle. Cim je clovek starsi, tym je vacsia pravdepodobnost, ze by mohol trpiet na nejaku intoleranciu, cize na nedostatok enzymu, ktory je zodpovedny za travenie urcitej potraviny, ci potravinovej zlozky, lebo mnozstvo enzymov s pribudajucim vekom klesa. Vo vseobecnosti cislom jedna medzi potravinovymi intoleranciami je laktoza. Medzi top 10 patri laktoza, kazein, mliecna bielkovina kravskeho mieka, psenica, kukurica, vajecny bielok, cervena fazula, gluten (tu ide u vacsiny ludi o intoleranciu bez celiakie). Ak sa intolerancia nelieci, cize sa nevyluci nevhodna potravina, pribudnu u pacienta intolerancie na dalsie a dalsie potraviny. Nestava sa ti, ze po jedle tvrdo zaspis, napriklad za stolom? Test na potravinove intolerancie ti urobia z odberu krvi. Robi sa napriklad na Interklinik v Bratislave. ALe existuje aj domaci test, ktory sa da zakupit v lekarni, ten je lacnejsi a vola sa Food detective. Intoleranciu na laktozu dokaze zistit gastroenterolog, len bude potrebne prehltnut hadicu a par sekund vydrzat, ze ta bude napinat na vracanie. Intolerancia na laktozu a fruktozu sa da zistit aj z dychovej skusky. Ale to sa, tusim, robi iba v Rakusku. Existuje aj histaminova intolerancia, pri ktorej clovek nema enzym, aby mohol stravit vysokohistaminove potraviny a tych je cela kopa. O histaminovej intolerancii sa pise v aktualnom casopise Zdravie.

RNG

Probiotika nesmies brat naraz z latkami, co maju antimikroblalne vlastnosti, tj z beznych doplnkov hovorime o zinku, jodu, collostra, citricidalu, oreganoveho oleja, extraktu z olivovych listov a podobne.Ani s doplnkom kyselin, samozrejme, lebo koncentrovane kyseliny zabiju hromadu probiotik.

Iren 1

Nespavosť poznám veľmi dobre aj ja, ale čo by som dala za to spať 6hod, keď ja som vďačná keď spím aspoň 3 hod, ale u mňa to bude spojené so štitnou žlazou. A ako si ty so š.ž. Bola už vyšetrená, ale áno ako píše RNG, aj vekom sa to zhoršuje.

mtv

Zaujimal by ma nazor RNG na produkt tej stranky Purple caps, ci je vhodne brat probiotika v zmesi s roznymi extraktmi a vitaminmi. Dakujem.

RNG

Na napravu travenia treba doplnky kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.

Na extra vyrobu energie treba posilnit cinnost a pocet mitochondrii v bunkach na co je PQQ, ubiqunole a ATP.

Na posilnenie cinnosti adrenalnych zlaz samotnych a ich regeneraciu moze pomoct branie vytazkov z adrenalnych zliaz, najdes pod menom Adrenal Cortex, dobra je napr znacka Thorne.

Nasilna stimulacia vyroby energie sice da extra energiu v jeden den, ale telo je na druhy den o tolko viac vycerpane. Takze to nepracuje, zialbohu.

fitMonka

Ak nejake prostridky na zvysenie energie a nezaberaju energetaky, skus Blue od bhipu, je to cisto prirodny a zdravy energetak (narozdiel od tych chemiskych zbrnd), ktory ucinkuje silnejsie a ovela dlhsie, pozri na energiabhip.sk

RNG

Unava moze byt z nedostatku dobreho plnohodnotneho spanku , ale aj z dlhorocnych stresov tj vycerpanej funkcii nadoblickovyck zliaz(adrenal glands)
Moze byt aj nasledok zleho travenia

To vsetko sa da adresovat doplnkami, na stastie.
Viac cez google.sk pod mojim nickom a temami stress, spanok, travenie a podobne.
Zialbohu nie si sama, takych ludi v strednom veku je hromada.
Prislovie hovori: "male deti male problemy, velke deti celke problemy". A zialbohu z vekom mam vsetkeho, co sa tyka funkcie tela, len ubuda.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strašná pretrvávajúca únava - Fórum - ZDRAVIE.sk