Co robim zle ze som stale sama?

Príspevok v téme: Co robim zle ze som stale sama?
Ivetkanemeth

Ahojte, obraciam sa na Vas s prosbou o povedanie názoru na tuto moju situáciu. Mam 19 rokov, som piatacka na strednej, venujem sa modelingu uz 3 roky, mam super rodinu aj zázemie, v skole sa mi dari a aj v modelingu, kamaratov aj kamaratky mam. Mam aj Jednu najlepšiu, ktorú poznám od narodenia lebo aj nase maminy su naj kamošky, sme uzasna dvojica, navzajom sa dopĺňame, sme ako sestry, jej verim celým srdcom, je to moj najbližší clovek. Ona ma chápe a pozná viac ako chapem a poznám niekdy ja seba. Moj problem sa ale netýka jej, ale chalanov. Nie som namyslena z toho ze som modelka, myslim ze sa to odráža od toho kolko mam kamaratov, a pre vela ludi som ich NAJ kamaratka, viem kazdeho vypočuť, poradit,... A mam vela nápadníkov, vela aj takych co čakajú roky (jeden piaty rok, druhy 2 roky..)ze sa vo mne nieco prebudí a zacnem k nim nieco cítiť. No mne sa žiaden nepáči, ni som vyberava, a nejde mi o vzhľad.. Dvaja chalani sa mi v živote páčili, to bol jeden v lete, ktory ma hned odpísal ked zistil ze pocestujem na 3 mesiace prec, a dalsi s ktorým som sa zoznámila náhodne na jednej oslave v septembri, dava mi najavo ze sa mu pacim, teda ak to nie je nadržanosť, ale nestretli sme sa od vtedy, lebo vraj nema cas, vela trénuje a cestuje..ale mna to stale drzí a verim ze sa raz stretneme.. V tejto dobe sa mi zda ze ide vsetkym o sex, a o kamarátstvo s výhodami.. Samozrejme nemyslím tym vsetkych tych nápadníkov, ale ani jeden nemal to co ma napríklad ten co by som sa s nim chcela stretnut.. Proste take to vyžarovanie, co ma hned zaujme, postoj k veciam, postoj k životu, a taku tu dospelosť a vSpelost.. Ja neviem ci žijem niekde inde alebo co ale vsetci chodia len pit a zabávať sa.. Malo kto na sebe maká, a asi to je to co ma odrádza od tych niektorých chalanov. Mam rada cielavedomich ludi ktory si idu za svojimi cieľmi.. Je to chyba ? Ja nechcem chodit s nikým kto bude chodit pit kazdy piatok a sobotu a ledva prechádza skolu...
Som divna ? Preco ma ten chalan nezavolá von, ? Ked som konecne nasla nikoho kto sa mi paci.. Stale si hovorim VYDRZ a ten správny pride.. Viem ze som este mlada, ale vsetky moje kamaratky maju vztah, a nikto nechape ze ja som stale sama....

Ivetkanemeth

Dakujem Vam za odpovede a hlavne LMarika za povzbudenie!! Mate pravdu, svet j zly.. A vďaka ze ma chápete, obcas si pripadám ze mam ine zmýšľanie ako moji rovesníci, neviem preco..
Ak mate este nejake rady co by mi pomohli napíšte kludne, ocenim to, ale plati to ze sa budem riadiť srdcom.
dakujem :)!

Delete

Spýtam sa ťa jednu otázku - na kerého oného potrebuješ vzťah?

Len preto, pretože ho všetci okolo akože majú??? Neblázni

Nehľadaj a ono to samo príde. Chémia jednoducho nepustí. Nehrň sa do vzťahu za každú cenu len preto, pretože je to v móde.

Ty chceš niekoho kto nebude robiť nič z toho, čo si uviedla...lenže v tom prípade to nemôžeš robiť ani ty a musí to z teba vyžarovať.

Priťahujeme si do života len to, čo sami vyžarujeme.

LMarika

VRANA K VRANE SADA, ROVNY ROVNEHO SI HLADA. Tak je to spravne a tak to ma byt, lebo prave toto mudre prislovie je zakladom pre dlhotrvajuci - dufajme, ze celozivotny - normalne fungujuci vztah. Ty si to uz pochopila, hoci mas len 19 rokov, ale ostatni ludia v tvojom veku to este nechapu. Nechapu, ze clovek proste musi a musi na sebe makat, ked sa chce mat v zivote dobre, lebo ako sa hovori, tazko na cvicisku, lahko na bojisku. Cely zivot je ako cvicisko a bojisko, ked zamakas na postave, budes ju mat peknu, ale ak nie, bude sa na tebe slanina triast. Ked zamakas v uceni, spravis maturitu, vysku, ale ak nie, prepadnes a budes za hlupu, hlavne, ze si sa ozrala jak svina kazdy vikend, na inom nezalezi, obrazne povedane. Jasne, ze sa neozieras, lebo si rozumovo vyspelejsia ako ti ostatni, ktori to tak robia. Ty na sebe makas, a preto zakonite ocakavas od buduceho partnera, ze bude na sebe makat aj on. Ty sa neozieras po vikendoch, a preto zakonite ocakavas, ze sa nebude ozierat ani on. Si presvedcena o tom, ze konas spravne, lebo TY AJ NAOZAJ KONAS SPRAVNE na rozdiel od ostatnych tvojich rovesnikov, ktori su rozumovo nevyspeli a zaostali, ak sa chodia ozierat a nemakaju na sebe. Ak by si si nasla 19-rocneho nezodpovedneho hlupaka, ktory na sebe nemaka a chodi sa len ozierat, nebola by si v takom vztahu stastna, lebo v takom vztahu mozu byt stastne iba take zeny, ktore na sebe nemakaju a chodia sa ozierat. Lenze velka vacsina chalanov v tvojom veku na sebe nemaka a chodi sa ozierat, a prave preto sa ti spravny muz, ktory by bol pre dlhodoby vztah s tebou vhodny, tazko hlada. Co by som ti poradla? Najlepsie bude upriamit sa na jednu z dvoch moznosti: Po prve - hladaj si chalana starsieho ako si ty, najlepsie vo veku okolo 24, 25 rokov, lebo medzi takymito muzmi by uz vacsina mala mat pubertu za sebou a viest normalny pracovny zivot, a teda mat v pri vsetkych zivotnych situaciach v sebe uz aj urcitu zodpovednost, napriklad nenapisat si falosnu ospravedlnenku, lebo sa im nechce rano vstavat a ist do skoly a zostat do dvanastej lezat v posteli, ale vstat na prve zazvonenie budika a ist do roboty... Po druhe - Tuzbu po vztahu v sebe potlacit a do vztahu vhupnut az o nejake tie 4 roky, ked uz tvoji rovesici budu "normalnejsi" a zacnu sa chovat zodpovedne, nechlastat tolko, pracovat... Ty nerobis ziadnu chybu, ze si este sama. Nie ty si ta zla, ale svet okolo teba je zly.

dixit

nuž, vydrž ;) niektorí ľudia sú schopní chodiť snáď s hocikým, hlavne že dobre vyzerá, alebo ani to nemusí, skrátka... myslím ale, že je oveľa lepšie mať ideály ako máš ty - a počkať na niekoho, s kým si budeš rozumieť, budeš mať o neho záujem aj on o teba. ja som to mala ako ty (akurát že od modelky mám ďaleko :))) - tiež sa mi ani veľmi nikto nepáčil, len raz som bola zaľúbená, a to len platonicky. a cca 2 chalani sa mi páčili, ale oni záujem nejavili. takže "ten pravý" prišiel napokon až v 23 (myslím tým pravý na vzťah - či to bude natrvalo, to sa nedá ešte povedať). a nemám pocit, že som medzitým o niečo prišla. keby som bola predtým s niekým chodila, tak by to bolo len tak že aby bolo... a to považujem za stratu času, radšej som zatiaľ pracovala na sebe, študovala, športovala...