Ist s pravdou von?

Príspevok v téme: Ist s pravdou von?
nona28

Ahojte potrebujem počuť vaše názory. Som tri roky vydatá a všetci vrátane manžela už odo mňa očakávajú, že otehotniem. Moja mama o ničom inom ani nebásni. Všetci mi s tým idú neskutočne na nervy, ale ja to nechcem. Proste nechcem deti a mám pocit, že ani nikdy ich chcieť nebudem. Mám to povedať manželovi? Pretože on chce, ale obávam sa, že nie som schopná mu ich dať, práve preto, že nechcem. Ináč mám 28 rokov, manžel má po tridsiatke. Ľúbim ho, nechcem oňho prísť, ale matkou sa tiež nechcem stať. Ako to riešiť?

Delete

Deti sú prekrásne bytosti a neskutočne ich mám rád.

Je dôležité si uvedomiť, že deti môže mať len niekto kto po nich naozaj túži a kto sa o ne dokáže postarať.

A zakladateľka ich nechce ale jej manžel áno. nechce mať deti ale je to momentálne jej problém a ak nie je pripravená, tak ich mať ani nemôže.

No jej manžel po deťoch túži a ak má aspoň trošku zdravého rozumu a nie je sebecká, má manžela rada a prestane sa konečne báť - mala by mu povedať čo najskôr pravdu!!!

Nie zmeniť svoj pohľad na deti..pretože ona sa na to jednoducho necíti, no jej manžel bude trpieť ak bude ona taká sebecká a nepovie mu o tom len z dôvodu toho, že ho nechce stratiť.

Písal som, že priviesť dieťa nasilu je správne ale nie je. Nikdy by sa o neho nebola schopná postarať, pretože by bolo nechcené!!!

Možno stratí manžela ak mu povie pravdu ale ak ho naozaj miluje tak by neváhala ani sekundu. Láska totiž nepozná nič ako je sebectvo!!!!!!!!

A za tým, že dieťa je najsebeckejšie ľudské rozhodnutie si stojím. Nikto sa ho totiž nespýta či chce žiť skôr ako sa tak stane!!!

Delete

Mať dieťa priviesť ho do tohoto sveta je jedno z najsebeckejších rozhodnutí človeka.

Ale to neospravedlňuje tvoju zbabelosť. Ak sa bojíš je to len tvoj problém.

lala1314

A o porode ani nehovorim. Emocie,slzy stastia a neskutocna laska. Ja som mala tazke tehotenstvo,pribrala som 33kil....o spani ani nehovorim...ale nikdy by som nemenila!a brala by som aj dalsie..

lala1314

Chcete si založiť rodinu. Pýtam sa vás pred Bohom a Cirkvou: Ste ochotní s láskou prijať deti ako dar Boží a vychovávať ich podľa Kristovho evanjelia a podľa zákonov jeho Cirkvi?
ASI SI ZLE ODPOVEDALA! Nechapem preco mas z tehotenstva a materstva strach. Zeny su na to zrodene a telo tehotenstvo zvladne,priroda to tak dala. Ja som asi ina,ale nechapem ako zena moze povedat,ze nechce dieta,ved to je to najkrajsie co moze byt.

emalea

nona a prečo tá hrôza z detí??...daj aspoň jeden dôvod!! nikto Ťa predsa neodsúdi a možno aj poradím...presne viem o čom hovorím...bola som na tom psychicky rovnako ako Ty a vidíš!! dnes máme 2 krásne dcéry a keby som už nebola "stará baba" trúfla by som si ešte aj na tretie dieťa"

nona28

Keď som sa vydávala nemala som proti deťom nič. Vydávala som sa z lásky. Deti som chcela, ale postupom času som prišla na to, že vlastne mám hrôzu z tej predstavy. Všetci to do mňa hučia. Keby som bola pred svadbou vedela, že ich nebudem chcieť určite by som mu to povedala.
A áno lala1314 vydávala som sa v kostole.

Delete

Ak mu si mu to nepovedala skôr tak si bola sebecká!!! Pretože si si ho chcela pripútať aj napriek tomu, že si vedela ako to je a čo cíti! Tak teraz má právo aj on byť sebecký a ty by si mu tie deti mala dať.

Len môj názor.

A ak budeš sebecká aj naďalej tak ťa veľmi prosím - nechaj ho ísť! Je to tvoja zodpovednosť a musíš niesť následky. Aspoň raz by si nemyslela len na seba a svoje priority.

Hovorí sa tomu láska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!