Rodicia mi

Príspevok v téme: Rodicia mi
cojaviem22

Zdravim...uz dlhsi cas ma trapi takyto problem..znie to mozno trapne, no uz nemam na to nervy. Priatel aj ja mame obidvaja 21 a spolu sme uz 3 roky. Vyse dvoch rokov spolu sexualne zijeme, no donedavna to bolo iba medzi nami. Viem, ake maju moji rodicia nazory na tieto veci (sme krestania, asi preto), ale su zastarali a nevedia pochopit tuto dobu. Uz dlhsie mi davali prednasky, ze mam na sex este cas, ze este chodim na skolu, aby sme nerobili "blbosti" a ze mi v tom veria. Mala som na to strasne nervy a casto sme sa o tejto teme hadali, az som sa raz preriekla - teda ze uz spolu spavame. Mama bola zo mna velmi sklamana a nahnevana, plakala. Nevedela som ani, co mam na to povedat. Je to predsa uz normalne, nie som uz ziadna pubertiacka a sme spolu dost dlho a patri to uz k nasmu vztahu. Najhorsie, ze mi vyslovene zakazala mavat sex a prirovnavala ma ku "lahkym divcatam", niektorym spoluziackam, a ze ked to robia ony, nemusim aj ja... Povedala som jej, ze vacsina spoluziacok a kamaratok berie uz antikoncepciu, ich rodicia o tom vedia a nemamju s tym problem sa aj normalne o tom porozpravat. Avsak moji rodicia o tom nechcu pocut, vraj je to skoro a jednoducho si nepraju, aby sa sme spolu spavali. Hlavny dovod je, ze sa boja, aby sa nieco nestalo (toho sa samozrejme bojim aj ja, ale to neznamena, ze nikto nebude mavat sex, pretoze moze zena otehotniet!). Neda sa s nou o tom normalne porozpravat, stale aj ked len idem k prietelovi alebo von, tak maju narazky typu "nerobte blbosti" a kontroluju ma, casto mi uz o 11 vecer volaju, nech idem domov. Maju stresy, aby nahodou k tomu nedolo...Strasne mi to lezie na nervy, no viem, ze ich nazor nezmenim. Len ma trapi, ze ma este stale beru ako malu. Velmi by som chcela, aby mi radsej mamina poradila, porozpravala sa aj o roznych antikoncepcnych metodach atd...Neviem ale co mam robit...aj napriek "zakazu" spolu spavame. Aky mate na to nazor, a co si myslite, ze by som mala robit, ako to vyriesit? :(

5.5 elsa

skorosenior cez 50 :D:D:D no tak to už je silná káva,ale keď si to zoberieš s ich pohľadu,sme stále ich deti bez ohľadu na vek :)čo ich neoprávňuje správať s k 50 ročným ako k deťom ,keďže už nimi nie sú,mal si to riešiť skôr to už je asi neskoro riešiť :D

skorosenior

cojaneviem, niektorí rodičia sa starajú do smrti. Matke mojej momentálnej partnerky vadí sex "bez papierov" a to máme obaja dobre cez 50. Inak stará chcela byť mníškou a stále je neomylnejšia ako pápež. Vieš si predstaviť absurdnejšiu scénu ako 80-nička káže dvom >50-nikom o živote v hriechu? Minule som povedal: "Pretiahni čo môžeš tak spasenia dôjdeš" a odvtedy ak ma vidí tak sa prežehnáva.

laura36

na margo IZY zarytej ortodoxnej krestanky siriacej len jed namiesto lasky, az to krici z jej prispevkov...Presne tak isto zmyslajuca, ako ty bola raz jedna stara baba vraj "tazka katolicka" ktora v autobuse na celu hubu a autobus povedala kamaratke, ze keby keby mala svoju dceru za luterana vydat, radsej by ju v rakvi videla...Co dodat, bosorka, ako ty.

laura36

IZA , ked pojdes sexovat samozrejme so svojim pocestnym muzom, dobre zastrite, zhasnite a zakryte sa pod perinu a potichucky, aby vas pan Bozko nepocul a nevidel, lebo milovat sa s niekmym, koho ma clovek rad /aj bez svadby/ je tazky hriech...Bodaj by inak ludia "nehresili" ako takto. Do kostola chodis, ale ty si presne z tych, co tam sedia pravidelne a len jedovate sipy a v podobe hnusnych reci a pohladov siria na inych ludi, ty si hriesna viac, ako hocaka prostitutka co robi aspon chlapom radost. Ty dokazes potesit koho? Nechaj si tie tvoje stupidne stredoveke komenty kdesi a tam aj ostan a nevyliezaj medzi ludi.

5.5 elsa

brať nechceš zasa musíš byť zodpovedná za následky,že mama je proti to ťa nemá čo zaujímať ty sa máš zariadiť podľa seba,,priateľa si jej mala predstaviť aby vedela o koho sa jedná keď ste spolu už 3 roky,,,ty si jednoducho musíš vybavovať svoje veci sama bez porady z mamou už nemáš 15 rokov

cojaviem22

elsa - asi si to nepochopila, ale ja antikoncepciu brat nechcem. Ide len o to, ze ked sme sa o tom bavili, tak mala voci tomu negativny postoj, ze by to bolo skoro atd. Cize tolko k tomu... a proste pvoedat ze idem k nemu spat a odist, to podla mna nie je riesenie. Aby mi potom vyvolavala, vyplakavala, ze sa boji, ze som ju skamala?
Ved ja som tieto veci o nasom vztahu tajila. Proste som sa omylom preriekla lebo mi praskli nervy. Keby to brali normalne, tak by som sa s intimnymi vecami nezdoverovala.

5.5 elsa

cojaviem 22 je čisto tvoja vec či si nájdeš brigádu,jedná sa o to že kým ty nezdvihneš mobil a neobjednáš sa k doktorke,ty si pôjdeš vybaviť čo potrebuješ,ten vzťah ak ti na ňom záleží zasa si ho musíš viesť sama a nie aby tam zasahoval niekto iný,iná vec je ak by ste mali nejaký problém vo vzťahu,,tieto všetky veci ťa robia samostatnejšou inak sa ti rodičia budú neustále pliesť do života,ak chceš ísť prespať k priateľovi tak tam jednoducho choď a mame oznám že ideš k nemu prespať,jednoducho tie veci čo robí za teba mama by si si mala skúsiť postupne vybaviť sama aby aj ona videla že si samostatnejšia

Sejla

no tak ako je velmi zriedkave, ze niekto ma taky vztah s rodicmi, ze sa bezne bavia o sexe a antikoncepcii a skusenostiach, ja by som toto ani od rodiny nechcela pocut.
Sa cez to prenes, ze si uz dospela a rodicia o tebe nemusia vediet vsetko, proste si zi svoj zivot, prisposob sa tomu, ze im musis niektore veci tajit, resp. usetrit ich informacii o tvojom sexualnom zivote napr., alebo sa odstahuj, vek na to uz mas.

MultiLevel

No vies a toto je ten problem. Byvas u nich, zivia ta, atd atd, takze istym sposobom vyzaduju, aby si sa riadila ich pravidlami...bohuzial, kym z domu neodides, bude to take. Ako, zakazovat ti sex, to mi pride uz trosku moc, pretoze rodicia by mali nechat svoje dieta, nech sa nauci niest za seba zodpovednost, pokial je dospele. Aby pouzivalo vlastnu hlavu a riadilo si zivot ako uzna za vhodne. Ale opat narazame na to, ze nie si sebestacna este. Pokial ta zivia, maju ta stale akoby za dieta.

Žužova

cojaviem , rodičia ti majú dať viac priestoru aby si sa mohla trošku osamostatniť ? to akože aj birgádu ti budu musieť oni schváliť ? :D Lebo som to akosi nepochopila...