Doplnky versus lieky

Príspevok v téme: Doplnky versus lieky
Lokes

Ake mate skusenosti s vitaminovymi doplnkami? Pomahaju niekedy lepsie ako lieky?
Hlavne na civilizacne choroby myslim, ktorých je stale viac - vysoka krvny tlak, cukrovka, alebo ako prevencia proti nadche, chripke cez zimu.
Mate skusenosti s dlhodobym uzivanim bud B, C, alebo D? Poprípade nejaka riasa spirulina a tie plnohodnotne jedla.

Lokes

Pomohli niekomu doplnky typu 5htp, L tryptophan, same, zbavit sa uzkostnych A depresivnych stavov? Alebo len zmiernili priznaky na kratku dobu, ak ste uzivali same bez antidepresiv.

vitavi

Poškodené deti sa rodia z nejakej príčiny. Anomálie boli u rodičov pred splodením dieťaťa, u matky v tehotenstve a i. Nerešpektovanie zákonov prírody sa nevypláca, prenáša sa ďalej.

Maoam

lombardo-chapem, je to roznorode, co pripad, to ine riesenia a velmi zavisi od dalsich veci, ktore su s tym spojene, bohuzial nezriedka byva zvlast pri vyvojovych anomaliach tych problemov viac, chapem co myslis

ale tu to nema vyznam druhym pisat, tych anomalii, ci uz vrodenych alebo ziskanych alebo nasledkom ako som uz pisala nehod, traum atd. je neurekom a aj v kombinaciach a casto sa zistia anomalie uz pocas prenatalneho vyvoja, niektore deti sa narodia napr. bez moc. mechura a t d., dalej paralyzovani ludia na vozikoch, poruchy, poskodenia miechy, tebe to vysvetlovat nemusim, ty to vies, ako sorry ale proste su veci, ktore nepochopia ti, ktori maju urotrakt normalne vyvinuty

RNG

Zapaly v tele su zo zamoreni rozneho druhu a z roznych mikrobov a parazitov.
"Chronicky" zapal je len nespravne lieceny, tj nie su spravne adresovane jeho priciny. Ppouziva sa to casto ako vyhovorka na to, ze lekari nevedia ako to adresovat, lebo poznaju len farmaceuticke chemicke lieky(cest vzacnym vynimkam), co nemusia poskytnut dostatocnu aktivitu proti skutocnym pricinam. Teda ked vobec zistia skutocnu pricinu za tymi zapalmi

lombardo1981

Maom, mne napríklad reflux neoperovali. Tá operácia pre mňa predstavovala príliš vysoké riziko, že skončím na dialýze. V podstate na celých močových cestách mám mnoho vývojových chýb, ktoré to všetko ešte zhoršujú.
vitavi, chcem sa ťa spýtať, na aký reflux myslíš. Pretože my sa teraz bavíme o tomto:
www.urologieprostudenty.cz

vitavi

Reflux riešiť operačne - to nie je dobrá voĺba. Na príčine je priveľa stúpavej energie, tú treba obmedziť. A k problémom pristupovať inak - zisťovať príčiny a tie odstraňovať. Väčšinou idú z vnútra, odtiaľ, kam si vkladáme potravu a ona sa rozvádza po tele.

Maoam

pri vrodenych anomaliach, viacerych operativnych zakrokoch (napr. kvoli refluxu,ktory je spojeny casto este s inymi problemami mechanickeho razu, neuro-muskularnymi problemami atd.),alebo pri problemoch po urazoch, havariach, traumach je to ine kafe

ked je clovek anatomicky zdravy, je to zasa ine kafe

nie vzdy sa podari reflux zvladnut operativne, na to su nabalene dalsie veci, zavisi aj od roku narodenia pacienta, kedysi a dnes vramci uro-OP je to masivny rozdiel...

a aj dnes nie je vsetko mozne a aj dnes hoci sa operativne jedno zvladne, musi sa 'zit' s nasledkami, kt. vznikli 'dovtedy', potom sa musia riesit stenozy, narusena funkcia atd. atd. atd.

ak ste ti, ktori tu pisete, anatomicky OK a nezazili ste to, neviete, co to je a co je s tym spojene (od malicka)

nie je cystitida ako cystitida a staci 1 problem naviac MIMO normalu a uz je infekt komplikovany a musi sa s nim aj tak narabat, no ale su pacienti, ktori maju tych problemov (od stenoz, hypotonneho moc. mechura, problemov s miechou atd.) XY a co potom?

a tak sorry, ale nie vsetko sa da zvladnut stravou - je to CAST liecby, rovnako ako ine terapie, ale ked je tam mechanicky problem, musi sa riesit primarne ten a to sa nie vzdy zadari 100% ne a hlavne VCAS...

vitavi

Myslím si, že pravdu má ten, kto vylieči.
I cystitída, i zápal sa dá vyliečiť, pokiaľ ho nenechali prejsť do štádia, keď zničil takmer celé tkanivo. Len je potrebné pochopiť, prečo a z čoho sa tvoria cysty a prečo vznikol zápal.
Podľa zvyšujúceho sa počtu pacientov, závislých na dialýze, vidno, že sledovanie hladín k vyliečeniu neviedlo.

Maoam

sorry, nechcem sa vam moc pliest do temy, ale chcela som iba napisat, ze lombardo 1981 ma pravdu v tom, co pise a pise totalne k veci a vie, o com pise

pisem to ako nefrologicky pacient, ktoreho nefrolog TAKISTO pravidelne kontroluje hladiny roznych latok VRATANE vitaminu D3, rsp. D25 OH v krvi aj v 24h moci..., kalium, magnesium, calcium, fosfaty ani nehovorim ako v krvi, tak aj v 24h moci a kedze ma lombardo REFLUX, je jasne, ze ma poskodene oblicky, RNG...

ako sorry, ale to je logicke, od mala musela prekonat XY cystitid a pyelonefritid a bohuzial oblicky su casom chronicky zapalene s naslednymi funkcnymi poskodeniami rozneho rozsahu

Lombardo - smiem sa opytat, ake mas vzdelanie? mozes napisat aj na mail, ak chces, uz som si ta davno vsimla :-) /pozitivne/

maoamka1@gmail.com

lombardo1981

Inak kalcifikácia, teda ukladanie solí vápnika vzniká z toho istého dôvodu ako napríklad ukladanie cholesterolu či kyseliny močovej. Keď sa v krvnom obehu vyskytuje nadmerné množstvo týchto látok.
Napríklad v poslednom štúdiu chronického zlyhania obličiek je pomerne bežná.
A aj u diabetikov. Vďaka nej vzniká diabetická noha. Moja babka ju mala, pretože DM brala na ľahkú váhu. Dokonca i oslepla a chodila na dialýzu.