Doplnky versus lieky

Príspevok v téme: Doplnky versus lieky
Lokes

Ake mate skusenosti s vitaminovymi doplnkami? Pomahaju niekedy lepsie ako lieky?
Hlavne na civilizacne choroby myslim, ktorých je stale viac - vysoka krvny tlak, cukrovka, alebo ako prevencia proti nadche, chripke cez zimu.
Mate skusenosti s dlhodobym uzivanim bud B, C, alebo D? Poprípade nejaka riasa spirulina a tie plnohodnotne jedla.

lombardo1981

Vznik hyperkalciémie je veľmi individuálny. Rizikovým faktorom je napríklad fajčenie, narušený metabolizmus vitamínu D, alebo granulomatózne ochorenia ako je napríklad sarkoidóza.
To, že súčasne berieš vitamín K je dobre. Pretože existuje štúdia, ktorá hovorí, že súčasné užívanie vitamínu D a K znižuje riziko vzniku hyperkalciémie.
Takže, pokiaľ je všetko v poriadku, tak by ti to nemuselo robiť problémy.

RNG

Nuz tie vsetky teorie o ukladani kalcia mimo kosti a mimo zapalov je cierna magia sirena l3ekarmi, cest vynimkam.. Nie je to nicim podlozene. Vapnik sa po case z tela vyluci, najma ked je viazany ako chlorid, co sa vylucuje z tela rapidne. Mala by si prestudovat uvedeny link, kde sa hovori ako a za akych okolnosti sa v tele mimo kosti vapnik uklada.
Kedze sam osobne som si v tele kalcifikaty rozpustil, jedna sa o vratny proces, co sa da kontrolovat a to aj pri vysokych davkach vitaminu D-3, ked beries zaroven vitamin K-2.

Lokes

Takze ako je to s tou hyperkalcemiou? Beriem dlhodobo vitamin D, 5000-8000IU denne, hlavne cez zimu, aj s K2. Hrozi nieco z dlhodobého hladiska?

doubledog

moja skusenost je taka, ze tzv. "lieky" maju sice razantny ucinok na konkretnu vec, ale z hladiska nejakého skutocneho dlhodobe liecenia choroby nemaju bohvieaky ucinok, pripadne situaciu este zhorsuju.

lombardo1981

Veď ja ani netvrdím, že sa kalcium vyrába. Ale spätne vstrebáva.
Možno by bolo dobré, keby si si naštudoval metabolizmus vitamínu D. Potom zistíš o akej syntéze som hovorila.

RNG

Z kalcia nemoze byt hyperglykemia a kalcium sa nemoze v tele vyrabat. Ukladanie kalcia mimo kosti je sposobene zapalmi, pri ktorycy sa kalcium vo forme slabo vodorozpustneho fosforecnanu vapenateho odstepuje z kosti, obaleny v mikroglogulach a tak sa uklada na miestach zapalov. Tj to nema nic spolocne s prijmom vapnika alebo hladinou D-3 v krvi. Pozri napr na ceske video
old.stream.cz