Doplnky versus lieky

Príspevok v téme: Doplnky versus lieky
Lokes

Ake mate skusenosti s vitaminovymi doplnkami? Pomahaju niekedy lepsie ako lieky?
Hlavne na civilizacne choroby myslim, ktorých je stale viac - vysoka krvny tlak, cukrovka, alebo ako prevencia proti nadche, chripke cez zimu.
Mate skusenosti s dlhodobym uzivanim bud B, C, alebo D? Poprípade nejaka riasa spirulina a tie plnohodnotne jedla.

lombardo1981

Vitamín D. Ale on to v podstate nie je vitamín, ale steroidný hormón. Slúži na udržiavanie kalciovej homeostázy. Ale platí pravidlo, že čím viac vitamínu D, tým viac sa zvýši absorpcia kalcia z tenkého čreva. Čo má za následok hyperglykémiu, číže zvýšené množstvo kalcia v krvi. A aby sa telo prebytočného kalcia zbavilo, ukladá ho do mäkkých tkanív (srdce a obličky) a kostí. A ani samotný fakt, že sa syntetizuje aj v obličkách...

killingspree

Z ktoreho vitaminu zlyhali oblicky ?

To by malo byt nieco s krvou, alebo mocom, nie ?

Predpokladam ze prilis hustou krvou, alebo.. tlakom, pripadne malo pitie vody ?

Nieco s pecenou, cize aj hormony ?

Neviem, pouc ma, ktory vitamin narobi taku skodu v tele cloveka ?

Toto zaicna byt zaujimave.

PS: Lokes
vitamin d mam doma, taky 10 000 unitovy, ale velmi zanedbavam, skor som na slnku a pochvalil ma lekar, ze ako jeden z mala mam dost vitaminu D :D to bolo koncom septembra, bol som pri rovniku, potom v chorvatsku, a doma, ale vitamin D je asi z tohto smajlika hlavne :D - siroky uuusmev :D

lombardo1981

A kde si zobral, že lekári neberú ohľad na zdravotný stav pacienta? Ono exitujú aj iv varianty ATB.
VUR vzniká na genetickom podklade. A to, že som spomínala cystitídy, neznamená, že ich mám každý mesiac. Na to si dávam veľký pozor.

RNG

lombardo, a mas niekde zapisane, kolko roznych liekov najma v IV si dosial dostala pri tych castych pobytoch v nemocniciach? A ked si pozries na ich mozne nasledky, najma caste upozornenie, aby ich nebrali ludia s poskodenymi oblickami, lebo tieto lieky ich poskodia este viac?
Ja som bol v nemocnici odobne iba raz, 6 dni a nacpali tam do mna tolko atb, ze som mal potom problemy s hnackami a mykozou na pohlavnom ude este vyse mesiaca. A bolo by to ovela horsie, keby som sa na stastie z toho nevedel dostat branim roznych doplnkov.
Inac cystitida sa da zmiernit az odstranit roznymi enzymami, najma entericky pokrytymi, plus pravidelnym branim jodu a selenu.
To ze mas na to nabeh uz od mala znamena najma, ze mas uz vrodeny nedostatok cistiacich enzymov, co by mali zabranit alebo odstranit taketo nefunkcne tkaniva.

lombardo1981

Sklamem ťa. Pravidelne užívam iba kálium a to na odporúčanie mojej nefrologičky. Keďže už od narodenia strácam približne 200-300 ml tekutín denne a s nimi aj draslík. A potom, v prípade potreby, magnézium.
A to zlyhávanie je spôsobené mnohými faktormi. Asi najväčší vplyv na tom má ten pasívny reflux. Na jednej strane 4. a na druhej 5. stupňa. Takmer zo všetky cystitíd vznikne akútna pyelonefritída. A keď sa tak stane, tak ma posielajú do nemocnice na iv ATB. Väčšinou si niekoľkokrát poležím na pohotovosti.

RNG

Lombardo, nenapadlo ta, ze tvoje zlyhavanie obliciek je velmi pravdepodobne z roznych liekov? Su ich totiz nie stovky ale tisice dnes, ktore u niekoho sposobia poskodenie obliciek a iste si ich brala plno.
Za to mozes dakovat svojim lekarom.

lombardo1981

Ja naozaj neviem ako mám nazvať tvrdenie, že lekári sa uspokoja s bežnými výsledkami u pacienta, ktorý je na pokraji smrti z podstate neznámej príčiny. Pretože akútne zlyhanie obličiek môže byť aj dôsledok niečo iného.
Možno ťa to prekvapí, ale minerálny a vitamínový profil je u mojej nefrologičky bežný aj pri pravidelnej ambulantnej kontrole. A robia mi ho zakaždým ,aj keď sa kvôli zlyhaniu dostanem do nemocnice. A pritom im musí byť jasné, že je spôsobné mojimi početnými renálnymi ochoreniami a tým, že moje obličky fungujú asi tak na 15%. Dokonca aj obyčajná cystitída je pre mňa kvôli refluxu nebezpečná.

RNG

Nuz ked ale hovoris o skodlivosti, tak treba uviest aj bezpecne davky, lebo tie stare odporucene denne davky su povacsine prinizke a nie optimalne pre zdravie.
A diagnoza, ze pani zlyhali oblicky z hypwervitaminozy nemusi byt este vobec pravdiva, ved lekari obvykle nevedia a nemeraju hladinu vitaminov a usudia na podkodenie doplnkami len pre to, ze im to v skolach trubili do hlav.
Poskodenie liekami, co je ovela pravdepodobnejsie, radove, neberu casto do uvahy a zavesia to na doplnky, ked sa im vyskytne prilezitost, ako ich to v skolach ucia.

lombardo1981

To hovor pani, ktorá bola so mnou na ARE a potom na JISke kvôli zlyhaniu obličiek pre hypervitaminózu.
Nie každý príspevok je automaticky útokom. Keby hana nepísala o ich dôležitosti...
Bol to iba dobrý dôvod uviesť príznaky.