Doplnky versus lieky

Príspevok v téme: Doplnky versus lieky
Lokes

Ake mate skusenosti s vitaminovymi doplnkami? Pomahaju niekedy lepsie ako lieky?
Hlavne na civilizacne choroby myslim, ktorých je stale viac - vysoka krvny tlak, cukrovka, alebo ako prevencia proti nadche, chripke cez zimu.
Mate skusenosti s dlhodobym uzivanim bud B, C, alebo D? Poprípade nejaka riasa spirulina a tie plnohodnotne jedla.

RNG

Privela vsetkeho mje samozrejme nezdrave, orazka je len kolko je privela. Lekari sa drzia zastaralych odporucenych dennych daviek, z roku 1948, hoci su tieto uz davno vyvratene statisicami vyskumnych sprav. A ovela vyssie davky umoznia telu casto lepsie pracovat. Predavkovanie vitaminami , co tak velmu zdoraznuju najma zastanci tych starych odporucenych dennych davok su obvykle len zbran v boji proti doplnkom, a zriedkavo su vobec niecim podlozene. Tu sa zialbohu velmi silne falsuje na podporu odbytu liekov.

lombardo1981

To, že sú vitamíny dôležité neznamená, že to s nimi treba preháňať. Hypervitaminóza je ochorenie spôsobené nadmerným nahromadením vitamínov v tele. Týka sa to predovšetkým dobrej vitamínov DEKA, ktoré sú rozpustné v tukoch. Preto sa ukladajú v podkožnom tkanive a pečeni. Môže viesť až ku poškodení pečene či obličiek.
U vitamínov rozpustných vo vode je hypervitaminóza vzácna.
hypervitaminóza D sa prejavuje dehydratáciou, zvracaním, apatiou, zápchou, polyuriou, smädom, bledosťou. Kvôli tvorbe kalcifikátov v mäkkom tkanive spôsobuje poškodenie obličie, srdca.
hypervitaminóza E sa prejavuje hnačkami, žalúdočným problémami, škvrnitou pokožkou, zvýšenou krvácavosťou
hypervitaminóza K a toxicita vitamínu K nebola hlásená
hypervitaminóza A sa prejavuje podráždenosťou, nechutenstvom, praskaním pier a ich krvácaním, bolesťami hlavy, nauseou, ospalosťou, zvracaním, vypadávaním vlasov, chudnutie, hnačky, zvýšený fotosensibilita

hanka9

Ak si chces so mnou popisat, tak to povedz hned na rovinu a nehanbi sa a ak nechces, tak sa vyjadri len k teme otazky zadavatela.

hanka9

Vitamíny sú ochranné látky, ktoré udržujú a regulujú správne fungovanie fyziologických činností v ľudskom organizme. Vitamíny sú zložené organické zlúčeniny a pôsobia ako urýchľovače a usmerňovače chemických procesov v našom tele (tzv. katalyzátory). Musíme ich prijímať v potrave, pretože väčšinu vitamínov si naše telo nedokáže pripraviť.

Vďaka nim sa udržujeme v zdraví, zabraňujeme vzniku infekčných chorôb a v prípade choroby urýchľujeme jej uzdravenie.

P.s- su zname pripady z historie, orientacne z 15,16, 17 storocia, kedy choroba SKORBUT (nedostatok vtaminu C) doslovne zdecimovala stovky, tisiice ba myslim az desattisice namornikov plaviacich sa na roznych lodiach po mori. Ked sa asi v 17 ci 18 storoci prislo na to, ze treba na lodi vozit citrony a zemiaky a konzumovat ich, SKORBUT zanikol. A to pisem len o vitamine C. Skratka vitaminy a mineraly su pre telo nesmierne dolezite ! a najlepsie je ich prijimat z jedla, bylin a v pripade potreby siahnut po dobrych doplnkoch vitaminov a mineralov.

killingspree

ak uz to bolo take, ze ma to obmedzovalo, co je v podsatte neskoro, bezne kaslem na cely vitamin C, zabudam :)

ale ver mi, ze odkedy neberiem ATB, ked som simuloval chorobu aby som sa vyhol pisomke, znizila sa mi kazivost zubov na 0%, a celkovo sa citim proste OK, sem tam ma chiti mania, ze tyzden beriem jod, selen, zinok, vitamin c, lecitin, lysin a taketo veci.. a potom zabudnem, nechce sa mi..

musim si urobit system. je to len a len moj nazor, ze tomu verim, mozno to nepomaha, mozno pomaha, ale stale lepsie ako davat prachy na cigarety :D

ten vitamin som bral tak, ze napr som citil hrdlo, pichanie/bolest pri prehltani.. tak som si dal 3gramy hned ako som si povedal ze to zacnem riesit a potom 1 gram kazdu hodinu, pred spankom 3 gramy tiez, ALE! bral som ten kvalitny ester-c z iherbu, nie hociaky vitmain c, a to co hovoria, ze z vitaminu c su hnacky, ja som nemal a po pravde, nevadilo by mi to, kedze by to asi rychlejsie precistilo telo..

cize takto zvysene som to bral, ked na mna nieco liezlo a uz mi to robilo zle.. tj, kasel, bolest hrdla, pocit horucky, a tak.. neviem ako ten este-c funguje a na co je, asi na virus, takze asi to fakt pomohlo..

pisem tak rozpoltene preto,a neisto preto, ze som to aspon kvazi vedecky nedokazal, ze tonazoaj funguje, nie ze niekto si zoberie moju radu k srdcu a nebude sa dobre liecit lebo bude hltat len vitamin C..

mozno je to invididualnejsie a podobne, a preto len pisem moje skusenosti, co som prezil :)

Lokes

killingspree, to myslis, ze si vitamin C uzival 1 gram za hodinu, ked si mal problemy typu nadcha chripka? Alebo preventivne vacsie mnoznostvo kazdy den beries?

killingspree

ale snazim sa brat nieco na krv, nech ma v tomto Bananistane neporazi, takze o 50 rokov dam vediet, ci zijem.
rozhodol som sa tak na zaklade toho, ze ma poistovna odmietla poistit na akukolvek smrt, asi sa bali, ze dostanem infakrt. tie poistovne su pussies, kedze maju smiesne limity a ja som chcel asi privela, no len sa snazim chranit rodinu, ale nevadi, poistil som sa sam, doplnkami.