Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Syn po 50tke stále u rodičov

Príspevok v téme: Syn po 50tke stále u rodičov
katarina b.

Dobrý večer.

Ja aj manžel sme už z tejto situácie zúfalí.Obaja máme už po 70tke.Obaja popri dôchodku ešte podníkame.Všetko by bolo dobré, len keby bol syn ako každý normálny muž v jeho veku.Má 54 rokov, nikdy sa neosamostatnil, býva u nás, nepracuje(za celý doterajší život mal len pár brigád, aj to sme ho museli donútiť), ženu a deti tiež nemá(vždy vyhľadával len krátkodobé známosti).Čo máme robiť?Možeme ho vyhodiť z domu aj keď má u nás trvalý pobyt?Prosím, poraďte mi.

Ďakujem

5.5 elsa

oni majú po 70 tke čiže chcú mať už konečne kľud,ten syn tam už nemá čo hľadať,ale to mali riešiť 20 rokov dozadu,tak nikdy nie je neskoro,on to tak ale berie rodičov dochová,zostane mu dom .....,keby ho zamestnali v tej firme,možno by tam bol prínosom dali mu peniaze každý mesiac, potom mu môžu povedať máš peniaze nájdi si vlastné bývanie-podnájom,tak by to mohli urobiť.....

Lulu2011

a kolko je takych pripadov, ked sa pýtam preco, tak, ze nechcu platit hypoteku, nehcu platit najom, neoplati sa, suunaveni, chccu spat a pod. a je to preto, lebo cely zivot im rodicia davali a davali a davali, radsej m ali 2 roboty ako zvysit hlas a dat ultimatum, stareho nicnerobica uz nezmenite, na ulici sa stane bezdomovcom, lebo s anevie o seba postarat, mozno sa spamata, ale to je mensia pravdepodobnost

5.5 elsa

katarina b,,nemáte pocit že toto ste mali riešiť minimálne 20 rokov dozadu??čo tam chcete riešiť nikde nepracoval??brigády?má 54 a býva u vás,,takže vtedy vám to neprekážalo a teraz áno?,,keďže ešte v tomto veku podnikáte prečo syna nezamestnáte?aby si niekde mohol platiť podnájom?,alebo sa vám až tak nedarí?mohol by ísť na nejakú stavbu,ale pochybujem že bude niečo robiť keď nerobil doteraz,jedine v tej vašej firme a nech si platí niekde podnájom .......

ze

V japonsku existuje spolocensky fenomen ktorim sa tam musela zaoberat az vlada vola sa to fenomen hikikikomori su to ludia ktory totalne rezignovali a stratili socialne kontakty a proste su zavrety doma v jednej izbe su to jedinci ktory odmietli dospiet styridcatrocny pubertaci.

karolinka122

tak to ste sa dost neskoro spamatali, chlap uz ma pol storocia za sebou, kam by chodil? Uz len vy dufajte, vzhladom k vasmu veku, ze ak budete potrebovat pomoc, aby sa o vas postaral, ze vam to vrati.

ľudovit

v 50 sa ho uz asi nezbavite to by ho musel trafit blesk alebo co. Je to aj vasa chyba ze ste nanom tak lipli a nedovolili mu viac volnosti. Netreba si ho tak viazat k sebe lebo si nato zvykol a nedokazal sa od vas odputat. Vy ste zato zodpovedni co ste si uvarili to si musite aj zjest.
ine je to s dnesnymi mladymi ktori by sa strasne radi osamostatnili ale nemozu z dovodu vysokej nezamestnanosti, nizkych miedz a drahych bytov ci podmajmov. Na slovensku je to tak a cim clovek ide viac na vychod tak tym tam najde viac mladych ludi zijucich v domacnostiach s rodicmi aj po 30tke. Nehovoriac uz o detoch ktore maju svoje rodiny a stale ziju v spolocnej domacnosti s rodicmi. Jedine kto nekradne nebyva. Kolko ludi sa dozivotne zadlzilo hypotekami a uvermi len aby odisli od rodicov. Kolko mladych zije na hromadke v spolocnych domacnostiach ale co z toho ked to tiez nieje dlhodobe riesenie len docasne.
ine je ak rodicia dietatu zabezpecia byt a on napriek tomu nieje schopny odist a starat sa o svoju uz vlastnu domacnost. To je ine kafe.

Matyo

Na čo už chcete chlapa po 50-ke vyhadzovať z domu?! Už je to jedno, on už sa v takom veku nezmení a je to samozrejme aj vaša chyba! 54 ročný chlap, ktorý nikdy nemal normálnu prácu ani vzťah so ženou je už kaput, bohužiaľ. Dúfajte aspoň, že sa o vás na starobu postará, keď už teda máte toľko rokov...

Zuzka.forum

Napadajú mi dve porekadlá: "ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja janko.." alebo "starého psa novým kúskom nenaučíš", súhlasím s ostatnými, je príliš neskoro, vyhodením by ste z neho spravili alkoholika a bezdomovca a to by ste si nikdy neodpustili a trápili sa ešte viac. Aj keby ste mu kúpili byt, bohužiaľ, nefungovalo by to, nie je naučený hospodáriť ani spoliehať sa na seba, navyše nemá príjem - nepracuje a v 54 rokoch aj keby chcel (čo isto nechce) by ho s jeho "praxou" sotva niekam vzali, je to skrátka váš celoživotný príživník, zdôrazňujem CELOŽIVOTNÝ - to znamená, že takto to s ním už dožijete a čo bude s ním keď vás nebude, nuž.. Pripomína mi môjho strýka (60r.), ktorý síce nebol jedináčik, ale ako najmladší z 3súrodencov zostal pri mamičke až do jej smrti, takisto fullservis, len s tým rozdielom, že pracuje a pracoval. Tiež mal len krátkodobé známosti, žije sám, ako-tak zvláda sa o seba postarať, no v dome i okolo mierny bordel a špina. To čo sa podarilo vám, je ozaj najhorší možný extrém, tu už niet pomoci, čo ste si zasiali to žnete. Škoda, že vám to nenapadlo riešiť oveľa skôr. Ja neviem, tak ho aspoň zapriahnite do domácich prác, či okolo domu, aby si tú vašu opateru zaslúžil a možno keď vy nebudete vládať a budete potrebovať pomoc, tak sa o vás na oplátku postará.

Slobodna

Preco by sa osamostatnoval ked ma doma full servis? A preco si nenasiel ziadnu normalnu zenu? No kam by si ju asi tak priviedol ked nema nic vlastne? Aj prilisna laska skodi, teraz sa uz len zmierte s tym, co ste z neho vychovali.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Syn po 50tke stále u rodičov - Fórum - ZDRAVIE.sk