Policysticke vajecniky

vitavi

Hlavne vyraď všetko, čo obsahuje husté, lepkavé tuky. I v skrytej forme v syroch a mliečnych výrobkoch, vajciach, mäsových výrobkoch, koláčoch a pečive.

Noelani

Ja to mam tiež ale HAK som nebrala. Ja som brala mastodynon vo forme tbl alebo kvapiek alebo mi gyndo dával duphaston. Mesiac od použitia mastodynonu mám teraz pravidelný menzes. Skus ten možno aj tebe pomôže. Dostaneš ho bez rcp v lekárni

RNG

Ked mas brat hormonalne lieky, tak si radsej zvol prave, bioidenticke hormony, nez hormonalne ucinkujuce chemikalie.
Na doplnenie napr progesteronu su kremy, co obsahuju bioidenticky=pravy progesteron.
Je plno latok v prirode, cim sa daju hormony ovplyvnovat, okrem ineho je to najma yam(diosgenin), pupalkovy olej, v homeopatickom Mastodynone obsah byliny agnus castus, tiez damiana, black cohosh a adaptogen Dong Quai/angelika cinska.

Ale cysty ti to neodbuduje samo o sebe, na to musia byt enzymy, co to rozlozia, ci uz vlastne telesne, alebo extra doplnene, ako napr entericky pokryty pancreatin

petulda555

Ahoj, ja mám tiež polycystické vaječníky... po operácii mi bola nasadená HAK ale objavili sa mi problémy s pečeňou, pričom je jasné, že to mám z toho... no a pár dní dozadu mi zistili trombózu, tiež ju mám z HAK :( momentálne som zúfalá, ale vo všeobecnosti mám pocit, že na časté bolesti mi pomáha nasvecovanie UV lampou... zmenila som aj stravu, ale tam som zmenu nebadala. Pravidelný pohyb tiež pomáha, ale to je za ťažko, keď máš také bolesti ako mávam ja....

dadaka

Mne pri "zenskych" problemoch pomaha pupalkovy olej, uzivam ju uz dlhsie 1lyzicku 2x denne, na odporucanie mojho gynekologa, mavala som nepravidelnu menstr., a bolestivu ovulaciu, vraj pomaha aj pri cystach a celkovo je dobra na upravu hladiny hormonov.
-odkaz odstránený-

euzena

Dakujem za radu, uplne suhlasim svami, ze HAK je ta posledna moznost. No inej rady som nedostala ako ju zacat pouzivat. Ale odmietla som. Preto sa pýtam ci niekto nema podobne skusenosti :)