Stary byt - vypinacie / spinacie tlacidlo na toalete?

Príspevok v téme: Stary byt - vypinacie / spinacie tlacidlo na toalete?
Stanley008

Dobry den,
nedavno sme zakupili stary byt v panelovom dome cca 70 roky. V toaletnej miestnosti sa nachadza spinacie tlacitko na stene od stupacky... no po stlaceni nic nerobi. Elektricky kabel tam je... ide od spodu od stupacky do takeho plastoveho boxu tam ide aj kabel zo spinaca a potom to ide zasa horeod boxu hore stupackou... Co by to mohlo byt? Od coho by to mohlo byt???

Dakujem za akekolvek info, tip : )

Stanley008

Ja ho mam len na zachode... :) Len aj tak panov inzinierov nechapem preco je prave tam ten spinac. Preco nie na chodbe, v kupelni alebo uz v tej kuchyni? A hlavne ked vetraci vyvod ako pozeram, tak pozeram tak je len v kupelni....

Takze teoreticky centralny odvetravaci system ktory mal fungovat v kupelni sa mal zapinat na zachode??? Ach jaj... :D

flegma

drviva vacsina panelakov mala hore na streche ventilatory na centralne odsavanie
kedze vsak boli velmi hlucne, nepouzivaju sa

Stanley008

Nad ventilatorom som uvazoval aj ja... ale u tak stareho bytu pochybujem ze je to ono. A ten spinac/vypinac je ako obycajny vypinac na svetlo len s tim ze sa potom vracia do vychodzej polohy.

Na tej plastovej skatulke som nasiel 380V IP43. Vyzera to ako toto vlastne:
www.moje-elektro.cz

...a idu z toho 3 kable... jeden do spianaca/vypinaca, druhy dole stupackou... a treti hore stupackou..