Ako odolať

Príspevok v téme: Ako odolať
Michal89

Už asi mesiac sa snažím prestať jesť pečivo.
Salámu nejem vôbec, ale s tým pečivom to je strašne ťažké.
Ešte aj tá salám pri nej mám nutkanie vždy si ju dať keď ju kúpia do domu.
Ako keď som bol sám tak som v pohode vydržal na ovsených vločkách a nejakej tej zelenine a ovocí.

No ako náhle sa vrátia domov začnú nakupovať (pre nich normálnu každodennú stravu) začnú núkať aj mne.
Dáš si? Nedáš si? Veď daj si. Atď.

Keby to aspoň vyzeralo zle a škaredo že ma aspoň vizuál od toho odradí.
Ale nie oni to pekne upravia a dajú na tanier.
Za ďalšie viem že to lacné potraviny ako rohlíky atď nie sú najzdravšie a že v nich je cukor pre to aby to ľuďom chutilo a vracali sa na opakovaníé nákupy.
Ale keď to tak dobre chutí.

A keď už vydržím 4 dni na takej strave akú si predstavujem. Zas mi ponúknu nejakú \\\\\\\"dobrotu\\\\\\\" a zjem ju. Nie že by som sa potom prežieral to nie v tom sa viem krotiť, ale napríklad 2 žemle so syrom a šunkou.

A ako náhle to zjem dostaví sa pocit plnosti žalúdka a pocit zlyhania, viny toho že som to nevydržal.

Neviete ako tomu odolať?
Lebo momentálne mi leží v špajzke pekne veľká žemľa so šunkou maslom a syrom a ja mám chuť si k nej uvariť čerešňový čaj a zjesť ju.
Pomoooc

ivonka133

No jasné, tí ktorí majú pevnú vôľu by sa v tvojom prípade nemali ani vyjadrovať. Je samozrejme, že tí s chudnutím radšej nebudú mať väčší problém. No ja si myslím, že mal by si sa porozprávať s tvojimi spolubývajúcimi. Psychická podpora je fakt strašne dôležitá.Je strašne ťažké chudnúť keď všetci naokolo sa napchávajú dobrotami.

mojenervy

...ihneď ju choď zjesť. Aj keď si myslím, že už je asi dávno zjedená, však?
Tak človek má buď silnú vôľu alebo žiadnu. A len ak budeš naozaj chcieť podarí sa ti odolať.