Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podstrihnuté mihalnice

Príspevok v téme: Podstrihnuté mihalnice
prezýývka

ahojte, skôr ako by som si prečítala že strihanie mihlaníc je hlupost, som to urobila. Neskutočne to lutujem som dobre hlupa pretože su kratke a teda sa chcem spýtať že či mi dorastú, čítala som že niekomu dorastu a niekomu nie podla čoho to je ? A ked si ich budem vytáčať klieštikami budu vyzerat aspon kus normálne ? pretože teraz su také tvrde a rovne nedaju sa mi vytočiť dohora a to vyzerá hrozne. dakujem

prezýývka

tak dakujem , to mi odlahlo :) už som sa bala že budem mat stýle takéto mihalnice :D a ešte, používate niekto klieštiky? či sa mi ich oplatí kupovat alebo to nie je také učinne

alik3

hej, normalne by ti mali "dorast". teda oni sa obmienaju. aj ked si das 3d mihalnice, tak ich treba doplnat uz tak po dvoch tyzdnoch prave kvoli tomu, ze niektore vypadu a zacnu rast nove. takze predpokladam, ze za take dva mesiace mas vsetky mihalnice v normale:)

prezýývka

lebo som hlúpa :D nerozmýšlala som proste neviem čo som si myslela že mi dorastu krajšie a vačšie alebo čo .. no je jedno ako, hlavne nech dorastu :D

Deniskaaa000

Preco ai si ich strihala??Mihalnice ti dorastu. Mihalnice sa pravidelne obmienaju, vypadavaju a rastu nove. Tak musis len pockat kym sa ti obmenia ale neviem. Pocula som uz ze ked si odstrihnes mihalnice budu ti rast rovno. Alebo dodola...:-D vela stastia

prezýývka

kolko si si odstrihla ? ja som si asi štvrtinu ostrihala , teraz sa nemalujem lebo to zle vyzera nemam ich vytočené pekne ale davam si olivový olej na mihalnice ktorý podporuje rast...

redka

neslo o reklamu ale o rastovy cyklus mihalnic

Rast vlasov a mihalnice

Nárast ochlpenia – či už vlasov, mihalníc, a ostatných chlpov na ľudskom tele, je predprogramovaná funkcia. Ochlpenie na tele človeka rastie v špecifických rastových cykloch. Ochlpenie rastie v troj-fázovom cykle na konci ktorého vlas vypadne. Je to prirodzený proces obnovy buniek v ľudskom tele. V novom cykle vlas opäť dorastie.

Anagén

Anagén sa nazýva aj rastová fáza. V tejto fáze mihalnice rastú aktívne počas 30 až 45 dní. V tejto fáze je v rovnakom čase iba okolo 40% rias z vrchného viečka a 15% zo spodného viečka. Každá mihalnica narastie iba do určitej dĺžky a potom sa rast zastaví.

Katagén

Katagén je prechodná fáza. Rast mihalníc sa zastaví a folikuly sa začnú zmenšovať. Pokiaľ mihalnica počas tejto fázy vypadne alebo je silou vytiahnutá, nedorastie ihneď, pretože folikul čaká s produkciou novej mihalnice na dokončenie fázy. Katagén trvá približne 2 až 3 týždne.

Telogén

O tejto fáze sa hovorí ako o fáze odpočinku. Môže trvať okolo 100 dní po ktorých mihalnica a vypadne a začne rásť nová. Každá mihalnica je v inej fáze rastového cyklu a preto je úplne normálne ak ich zopár denne vypadne.

aj by som uviedla zdroj ale zas sa zmaze...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Podstrihnuté mihalnice - Fórum - ZDRAVIE.sk