Samovražda

Príspevok v téme: Samovražda
ElenaGilbert

Neviem čo mám robiť. Už som zúfalá z rodiny ( stále sa hádam s mamou, otcovi hrozí, že sa stane bezdomovcom - rodičia sú už 5 rokov rozvedený), zo školy ( nenávidím to tam, veľmi ma to ubíja a pri tom rada spoznávam svet), skoro nejem a nepijem... Vôbec nie som šťastná na tomto svete. Stále mám pochmúrne myšlienky, depresie, plačem. Chodím aj ku školskej psychologičke, ale vôbec to nepomáha. Už dlhšiu rozmýšľam nad samovraždou, ale nemám na ešte odvahu.
Je šanca aby som bola opäť šťastná a mala svoj strý život, ktorý bol očividne úžasný( škoda, že som si to neuvedomila skôr)
Prosím o rady.
Vopred ďakujem !
(17 rokov)

Súvisiaci obsah

ElenaGilbert

elsa

Otca mám veľmi rada. áno veľmi ma to trápi, že musím riešiť veci zaňho, ale nechcem aby skončil na ulici.

Mama zarába slušne,ale absolútne si nerozumieme.

Teraz to síce vyznie divne ale prečo si myslíte, že som múdra a šikovná ako ste napísali. Aj stým mám problém, že niektorý ľudia ma preceňujú a nevedia tak o mojich problémoch, lebo si myslia, že som šikovné, usmievavé dievčatko.

ElenaGilbert

elsa

Prepáčte, ale s týmto s vami nemôžem súhlasiť. To budem potom otca navštevovať na ulici ako bezdomovca ? Niekedy sa mi musíme postarať o druhých.

Viem, že z tej školy sú dobre vyhliadky, ale ako som už spomínala tak ma to tam ubíja. Nestíham to, potom som z toho chorá. Nabalí sa mi učenie a som v nekonečnom kruhu, z ktorého sa neviem vymotať. Psychologička mi odporučila aby som ubrala lenže to sa mi rapídne zhoršili známky a má z toho ešte väčšie problémy aj s učiteľmi.
A taktiež správanie učiteľov ktorý vám dávajú pocíť menejcennosť sa nedá trpieť navždy...

5.5 elsa

pocit že si hlúpa ti dávajú len zakomplexovaní ľudia takých si netreba všímať,to snáď nemyslíš vážne oni na teba ešte berú rodinné prídavky a ešte od teba pýtajú čo si zarobíš??? si šikovná a múdra a zneužívajú ťa to je všetko,kvôli ich problémom máš ty problémy v škole!!!nedopusť aby ťa obmedzovali v škole ich problémy treba sa naučiť jednoducho fungovať aj v strese,rodičov bokom teraz si v škole,keď ju skončíš a nájdeš si prácu môžeš si nájsť podnájom a odsťahovať sa,otec je chorý nemôže pracovať,alebo čo tam nech sa stará sám o seba a neotravuje dcéru,len mu povedz že ty sa musíš učiť

5.5 elsa

problémy rodičov nemusíš vyriešiť ty nie si spasiteľ,ty nenesieš zodpovednosť za ich problémy !!! sama nenesieš zodpovednosť ani za seba, nie si plnoletá-dospelá,naopak oni sa majú o teba starať čo je ešte 1 rok, si na veľmi dobrej škole ,takže sa uč lebo ak ju úspešne skončíš, môžeš si nájsť veľmi dobré zamestnanie, kde budeš mať dobrý plat potom sa môžeš hrať na spasiteľa,zatiaľ sa máš učiť,ale opakujem problémy tvojich rodičov ťa nemajú čo trápiť,oni za ne nesú zodpovednosť nie ty,,,,opýtaj sa učiteľky ako sa to dá ešte riešiť s tým jedným predmetom,uč sa a venuj sa nejakým záľubám,pomohol by ti aj nejaký výlet,šport zasa s nejakou kamarátkou tak nemusí byť s triedy,venuj sa sama sebe a budeš mať tých problémov menej,nájdi si hlavne kamarátky choď s nimi von.....

ElenaGilbert

Slobodna

Bohužiaľ nič si nenahováram. Spolieha sa na mňa, že ak doštudujem pomôžem mu s prácou. Povedal mi to na rovinu. Dávam mu svoje vreckové a z brigád peniaze. Všetko čo sa stalo dáva za vinu mame.

Rada by som to v škole brala s ľahkosťou, ale keď vám niekto dáva pocíť, že ste hlúpy tak neviem čo s tým robiť.

Naozaj si vážim vaše príspevky.

ElenaGilbert

elsa

Starých rodičov nemám.Problémy rodičov musím vyriešiť ja, lebo tu na to nie je nikto iný. A kto by predsa dopustil aby jeho blízky skončil na ulici ?
Mám veľa kamarátov ,ale ty to nechápu.
A tí ozajstní bývajú odo mňa ďaleko. A taktiež nie som otvorený typ a nedokázala by som to niekomu na rovinu povedať. V škole sú skoro všetci v našej triede veľmi múdri.Chodím na bilingválne gymnáziu a je tu úplne iný systém. Učitelia nie sú ústretoví, im to nevadí keď to niekto nezvláda. Z niektorých predmetov mi dali možnosť opravy,ale v krátkom čase a veľa, čiže som niekoľko dní poriadne nespala a tak som to nakoniec nezvládla.
Chlapca nemám, lebo je to so mnou komplikované.