Mam rakovinu

Príspevok v téme: Mam rakovinu
Jana53

Treti den viem,ze mam rakovinu.Neviem,ci vobec mozem verit,ze sa z toho dostanem,aku liecbu mam zvolit,ci operovat,ozarovat,alebo nieco skusat sama.Mam nador na prsniku a lymfy pod pazou zasiahnute.Ani kam mam dalej ist aby som si zvolila spravne ,netusim.Povedal mi dr.po mamogr.a ultrazvuku,ze si mam vybrat kam chcem v BA.A ja neviem o tom nic.Nechcem operaciu,chcem najskor nieco robit sama.Neviem,ci cas hra proti mne,alebo mam hupky utekat rezat....33mmx25mm a drobne hrcky v podpazusi.Kto ma skusenost ,nech mi napise.Tolko sa toho pise,ze neviem,co dalej.Preto ak ma niekto osobnu skusenost,budem rada,ak mi napise.

RNG

Je plno hub, co pomahaju c lieceni rakovin, nielen reishi, ale aj shitake, maitake, coriolus, agaricus blazei, chaga a podobne. Ich hlavna lieciva zlozka su betaglukany, hoci obsahuju aj ine protirakovinne zlozky, ale v mensich mnozstvach.
Reishi patri medzi adaptogeny co su pre telo uzitocne pomocne latky, na rozne zdravotne problemy
en.wikipedia.org

Jana53

Teraz som zas citala,ze huba Reishi lieci rakovinu a je o tom aj video z onkologie v Dunajskej strede.A nejde mi to otvorit.???

Jana53

Ahojte.Tak som sem nakukla a vidim este debatu....Vcera som sa stretla so znamou,ktora mala rakovinu maternice,operaciu a chemoterapie,styri.A je teraz velmi dobre.Tak som sa zas zamyslela nad sebou......Asi je tsch chemoterapii velke mnozstvo a preto kqzdy inak reaguje....a jqsne aky v danomokamihu organizmus na tom je.Ja som uz opisovala ,ako bolo mne.A vpodstate,niektore intimnosti som ani tu nedala....Ale pozastavila som sa nad tym,ako by som reagovala,ak by mi bol onkolog viac vysvetlil liecbu,nasledky,vedlajsie ucinky,hlavne pozitiva,ak sa toda nazvat chemoterapie......A nie,ze tam v strachu trcite cely den,vnutri ste pät minut a styri hodiny do vas cosi,co sa vola chemo strkaju.Su pacienti,co nechcu nic vediet,idealni pre lekarov,ale aj taki,co potrebuju ,aby vedeli viac a tak sa rozhodli.Nie len pod tlakom strachu a natlaku.....Ano,moze mi tu zas niekto napisat,ved info je aj na nete......Lenze...........Vy ste zrazu pacient s diagnozou,vyplaseny,s bolestou,strachom,s rodinou,co je tiez vyplasena.......a DEZORIENTOVANY......Ak mu maju pomoct,treba to zvladnut aj ludsky.......Myslim,ze tu je Velky problem.Clovek sa tam ani neciti clovekom,len pacientom.....Ja mam ,ano aj po nekonecnych hodinach pri nete pocit,ze to otvara priestor aj spekulantom,co sa nazyvaju liecitelia ,naopak v spleti nazorov o nich sa stracaju medzi nimi ti,ktori vedia pomoct....A tak je to aj medzi lekarmi....Je az zalostne,ze Clovek takto straca drahocenny cas.....Osobne mam skusenost zlu.Je strasne,ze sa clovek na to citi sam.AJ ked su rozne organizacie,nefunguje system.Ani slovko o tom,ze na koho sa obratit,kde najst ten dolezity ventil a aj realnu pomoc,informaciu o stravovani napr.pri chemo dostat od lekara,tak to je len sen......Nieco je nedobre a zlaknuty pacient to citi....a ked najviac potrebuje aj financie na svoju liecbu,zmenu stravy,cestovne,tak vnima,ako ho oberu aj len na parkovnom v NOU.A do toho si precita ,ako je vsetko farmaceuticky kseft,no tak mu je fak tazko.

Kýčera

Muhaha,tak neviem,čítala si to dobre,alebo ja som čítala zle?Ale sú to vyjadrenia študenta medicíny,ŽIADNEHO LEKÁRA,bez skúsenosti,praxe,hrajúceho sa na POLYHISTÓRA,s obmedzeným myslením.A mimochodom lepšie si pozri jeho fotografiu,chlapec má zdravotný problém,vidíš ten podbradok?Inak Ti blahoželám a prajem,aby sa Ti už rakovina nevrátila.

L.Borgia

onko pacienti často balansujú nad priepasťou, či podstúpiť chemoterapiu, alebo sa radšej utiekať k alternatívnej medicíne. závisí to najmä od konkrétnej diagnózy, v akom štádiu je nádor.

sú totiž nádory, na ktoré chemoterapia zaberá, a bola by hlúposť povedať nie. A čo sa týka alternatívnych prístupov, tých je skutočne veľa, no tie zasa nie sú podložené vedeckými štúdiami. Možno je to dobré vyvážiť, ale treba si dávať pozor, lebo niektoré alternatívne prístupy môžu anulovať účinky chemoterapie.

vraví sa, že rakovina je zo stresu, strachu, z neschopnosti odpustiť, zo závisti a podobných negatívnych pocitov, ktoré človeka priam zožierajú. Onkológ Bella jednoznačne pripúšťa, že stres zohráva v onkologickom ochorení svoju rolu. Keď vraj stresovali myšli v laboratórnych podmienkach, vystresované mali častejšie rakovinu prsníka ako tie, čo nestresovali.

podobne aj u žien, ktoré užívajú antidepresíva, je výskyt rakoviny prsníka vyšší ako u zdravých, ktoré antidepresíva neužívajú. Avšak, stres sa nedá zmerať a každý ho prežíva po svojom. Niekto treskne dverami, iný sedí hodiny v kúte a narieka. „Kto z nich má ten stres väčší,“ pýta sa onkológ.

muhaha súhlasím pozitívne myslenie a nádej vo vyliečenie sú dôležité

čítala som dobré recenzie o Knihe „Keď do života vstúpi rakovina“
je to uzasna knizka, pisana s citom, bez zbytocneho patosu.

muhaha

a este ku stranke badatel.sk, je to jeden velky blud... mozno 10 percent veci pomoze.. skuste pozriet stranku lovcisarlatanov.sk , pisu tam lekari. popisuju biologiu cloveka.. fungovanie organov. kedy jednoducho recepty z badatela nemaju sancu zabrat...

muhaha

ahojte.. prepacte ale ja musim reagovat... do NOU(narodny onkologicky ustav) som prisla v hodine 12tej... Hodkinov lymfom. IV B stadium... cize posledne stadium ochodrenia... tak som sa zverila mojmu docentovi... ze dnes po rocnej liecbe som v remisii... chemoterapia plus transplantacia PKB... kazdy ma moznost volby.. ja som si zvolila CHEM. preco? lebo priroda je sice silna.. ale mna by nezachranila.. je to velmi o vztahu lekara a pacienta... ak idem s tym ze mi to nepomoze tak mi to nepomoze.. ak verim ze pomoze tak sa tak stane.. stav mysle je dolezite.. poznam vela ludi ktory su po liecbe CHEMo a su diesiatky rokov v remisii a ziju si zivot.. poznam ludi ktori nechali chemosku a presli na alternativu. umreli. proste kazda minca ma dve strany.. je na nas co si vyberieme...