Mám s ním ostať?

Príspevok v téme: Mám s ním ostať?
Tina464

Dobrý deň som žena a mám 30 rokov mám manžela a aj synčeka Miška. Vyzerá ako keby sme mali dokonalú rodinnú idilku. Ale môj manžel ma často psychycky tíra, myslím to tak že mi hovorí aká som hlúpa, namožná, lenivá a pod. ja už naozaj neviem čo mám urobiť aby ma pochválil. O rozvode mi tu ani nepíšte pretože keď sa pred ním o tom zmienim ide ma roztrhať v zuboch. povedal že ak by nás aj súd rozviedol, postará sa o to aby môjho syna zverili so opatere jemu. A ja fakt nechcem o syna prísť. A je mi s ním celkom dobre máme veľký dom, finančne sme na tom veľmi dobre ani ma nikdy neudrel len ma trápia tie jeho narážky na mňa. Poraďte čo mám robiť?!

Tina464

Najprv som to zdedila ja no prepísala som to na manžela, ja viem že to bola chyba ale bola som mladá a bezhlavo zamilovaná, myslela som si že ma bude ľúbiť ako vtedy no po otcovej smrti sa to všetko zmenilo stal sa s neho úplne arogantný človek.

anka89

Tina a vies ,ze ja ti tie 2 sluzky nezavidim .Ja si viem doma spravit vsetko aj upratat aj navarit aj postarat o 2 deti.
V 21 storoci sa ludia snad uz neberu pre majetky bolo to tvoje rozhodnutie koho si si vzala za manzela tak co teraz fnukas ,vzchop sa a mozno sa dockas aj uznania od manzela.

Sejla

Tina, to kde zijes? Ako mohol tvoj manzel zdedit nieco po tvojom otcovi a ty nic? Tu nie je muslimsky zakon, preboha, vsak si zrejme bohatsia nez tvoj manzel, ale si uplne bezmocna, to sa mi tazko cita, lebo si za to mozes sama...

Tina464

Neviem či ho beriem ako náhradu. To on ma skôr bral ako cestu k peniazom, môj otec mal totiž firmu a po jeho smrti získal za to že sa so mnou oženil jeho dedičstvo. On ma nikdy nemiloval vždy chcel len otcove peniaze. A teraz keď ich má už nevie ako sa od pýchy ku mne správať.

anka89

Tina a co tak sa nad sebou zamysliet. Ten tvoj pravopis v 30 rokoch .Si rozmaznana panicka ,syn ma opatrovatelku ,to isto mate aj upratovacku no asi zijes v zlatej klietke .Uc sa doma pravopis ,venuj sa manzelovi a synovi a nevymyslaj s diskotekami .

Sejla

Tina, mrzi ma strata tvojich rodicov, ale teraz to uz chapem lepsie. Nemas svojho muza nahodou ako nahradu za rodicov? Lebo hrozne vysis na jeho nazoroch, nie si samostatna, len opakujes vsetko, co ti povedal on, si na nom zavisla psychicky aj financne a on to hnusne zneuziva a nema voci tebe respekt.

Tina464

Dela veď ja ani nemôžem ísť niekam von s kamoškou pretože on mi to ihneď vyčíta že som nestarostlivá matka a že nemám syna rada čo vôbec nieje pravda. Miško má opatrovateľku tak nechápem prečo nemôžem občas ísť von. A to ignorovanie to neviem či by som to zvládla som totiž veľmi citlivá. Rodičia mi umreli som jedináčik takže nemám ani veľmi kam ísť a môj manžel aj keď sa topí v prachách tak by mi nikdy po rozvode nepomohol. Hovorí že môžem byť rada ako žijem že iné nemajú čo do úst.

Sejla

rob co uznas sama za vhodne, ak ta psychicky tyra, zacni navstevovat psychologicku, skontaktuj pravnika, zbieraj dokazy, ktore mozes pouzit proti nemu na sude. Pravnik ti najlepsie poradi. Ale nesmies mu to vykvakat a neprahni po jeho pochvale ako nejaka uboha otrokyna...

Delete

Podľa mňa by si v niečom takom nemala ostávať a už vôbec nie to ignorovať. Veď to nemôže psychika človeka vydržať dlhodobo. Aj ty máš právo na šťastie nie?