Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Financie

nede

ja miniem na stravu mesacne 300 eur a to zijem sam a vsetky vydavky mesacne 1200 eur .....a to som setrny velmi sa nerozhadzujem......ale mam pocit ze na jedle by sa dalo usetrit ale ja radsej usetrim na obleceny a kupim si lepsie potraviny

jacob123

Ja si netrúfam odhadnúť koľko miniem na stravu, ale nezvyknem raňajkovať, obed mám v škole, to je cca 1,20 jedno jedlo, na večeru mám stále niečo iné, takže tam je to niekedy pár centov na dva rožky so šunkou :D a inokedy pizza za 10 eur. No a ešte do toho prirátať sladkosti, ovocie, nejaké drobnosti a podobne... sladkosti asi tak 2 eurá denne, ovocie nie je nejak extra drahé, ale zvyknem chodiť do McDonaldu, viem že je to humus, ale čo už keď už :) a tam by som povedal že míňam najviac peňazí...jedno menu 5€ a dám si ho asi tak trikrát mesačne, ale často tam chodím na zmrzlinu, kávu, zákusok...takže sa toho nazbiera dosť a u nás sa strašne veľa jedla vyhadzuje.

ewelin2828

macko brumik: Na strave sa šetriť nemá!!!

ak máš tú možnosť, že môžeš míňať na stravu viac peňazí, tak kašli na šetrenie, radšej si kúp kvalitné drahšie potraviny ako jesť tie umeliny, čo nám dnes všade ponúkajú...

Lulu2011

macko brumik - clovek ma tendencie minut viac, ked ma, ak chces setrit, ze mas ten pocit, ze nechces tolko minat, tak si pozri blocky za co minas peniaze a zober si pero a oznac co nebolo nevyhnutne, uvidis kde ti utekaju financie

Prezyvka055

macko brumik

Ono ide aj to ze ake potraviny kupujes, mozes kupit sunku povedzme za par centov aj za par eur. Vela ludi si nepotrpi na kvalite lebo je im to bud jedno alebo na to nemaju. Skor citim komplex z toho ze sa hned niekto ozve proti tomu ked napisem ze miniem viac. Tak asi kupujem kvalitnejsie potraviny. A kazdy den sa stravujem raz v restauracii. Nie kazdy ma cas furt varit tak to niekto musi riesit aj takto.

Cize suma sumarom by si mal prisposobit stravu celkovemu rozpoctu ktory mas. Pre niekoho je 500 vela pre niekoho je 500 malo. Ide o to ze kolko penazi mas celkovo a aky podiel mozes dat.

macko brumik

Dakujem za nazory.No my sme 4clenna rodina a mam 500e akoze na stravu,ale platim z toho bezne nakupy,v ktorych je aj drogeria,pripadne lieky.Neratam sem inkaso a zda sa mi,ze neviem setrit,ked niekto ma 300e na mesiac a na vsetko.

0vecka

inak ma sa v tomto prieskume ratat aj obcasna vecera v restauracii? lebo to je podobne ako napr kino ked si tam kupim kolu a popcorn moze byt aj za 15 EUR a chodim do kina pravidelne tak to dost pohne tieto cisla....

u nas je to bez tychto poloziek 500-600 EUR na 2 osoby...

Lulu2011

mame vysoke polozky na hypoteku a najom, tak jedlo sa koriguje, ale ja nezjem vela, pecivo som uplne prestala kupovat, rano mi staci jogurt s lacnymi obycajnymi kukuricnymi nijak neochutenymi lupienkami, na obed trochu paradajky, uhorky a kusok kuracieho masa a vecer suchat s platkom sunky, muz a maly jedia v praci, skole, ja si sem tam idem na obed v praci, vecer uz sa jedia len jednoduche veci rozok plus nieco, par krat do mesiaca skocime aj do fast foodu 1 pizza 3 e napoly v pohode, doma odstavujeme ovocie, mrkva jablka vela nestoja

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Financie - Fórum - ZDRAVIE.sk