Navsteva psychologicky..ako to mam chapat?

Príspevok v téme: Navsteva psychologicky..ako to mam chapat?
Simkik18

Dobry den, mam zasebou prve sedenie u psychoterapeutky, porozpravala som jej vsetko co ma trapi, tazi, ake mam pocity a stavy. Bola mila a zlata davala mi zopar dobrych rad v kt. viem ze musim aj ja sa pokusit o zmenu a snazit sa robit nieco co ma bavi.
Len akonahle som jej povedala ze v skole neviem a na ulici medzi ludmi byt bez neurolu lebo hned mam vnutorny nepokoj, paniku, atd. Tak proste ona mi zacala vysvetlovat ze take lieky nemala by som len tak brat. A ako mam potom v beznom zivote existovat ked si vela krat pripadam jak ziva mrtvola ??? Odporucila mi asi 3 sedenia u nej a ked sa nic nezlepsi tak ma posle aj ku psychiatricke.
Neviem, viac som ocakavala od toho sedenia,mala som pocit akoby si myslela ze to su obycajne beznee veci co sa mne deje a vela veciam som nechapala co hovorila :(
Ake ste maly vy sedenia? Zaujimali by ma vase zazitky, a ako to pokracovalo...

5.5 elsa

Simkik kto,alebo čo môže za depresívne myšlienky?to je podstata z ktorej musíš vychádzať rozpad vzťahu,choroba napríklad,alebo čo?nejaké čaje ti na depresívne myšlienky nepomôžu,skôr chodiť viac do spoločnosti z veselými ľuďmi,ktorí nie sú negatívny,dobrá je aj fit lopta,švihadlo,dychové cvičenia,masáže,psychologička je slabá aj viac ti mohla pomôcť,bývajú aj také kurzy na odbúranie depresívnych myšlienok,nemôžeš na to myslieť,na celý deň by si mala mať program stále niečo dookola robiť z týchto vecí robiť niečo každý deň,ísť do obchodu,ktorý je blízko,vyniesť smeti aj tam niekoho stretneš postupne si zvykať obhliadnuť si terén že ti tam nič nehrozí a nemusíš sa báť, to bude trvať dlho kým to zvládneš,ale zasa ľudia majú aj horšie problémy nie si na tom až tak zle že?:)hlavné je že je čo riešiť,horšie by bolo keby nebolo čo riešiť,neobliekaj si tmavé veci,obklopuj sa veselými ľudmi a dobrými,mala by si robiť veci z ktorých máš radosť a tak.......

Simkik18

ddana ano mas pravdu, privela som ocakavala od toho, miestami som mala pocit akoby namna zazerala ci dom kompletna a nic nato nepovedala, nepochopila nejakym veciam co som jej vravela... Uvidime na dalsiom sedeni, ale za to ze celu ciastku si hradim sama, by som cakala nieco viac.
S tymi liekmi je to tak jak som to nizsie pisala, niesom zavisla dam si ked je mi fakt zle.
Mam pocit ze aj mam socialnu fobiu, skoro vsetko sedi na mna ale vyriesit moje stavy pitim cajov je cudne.

ddana

Simkik18, očakávať od prvého sedenia, niečo viac je nereálne. Pri prvom sedení sa najprv získava anamnéza problémov. "Tak proste ona mi zacala vysvetlovat ze take lieky nemala by som len tak brat." týmto naznačila, že môže sa u Teba prejavovať závislosť na neurole. "v skole neviem a na ulici medzi ludmi byt bez neurolu lebo hned mam vnutorny nepokoj, paniku, atd." Znamená, že u Teba môže ísť o sociálnu fóbiu. Ak Ti tento liek naordinoval len obvoďák, tak Ti správne povedala, že po 3 sedeniach Ťa pošle za psychiatrom. Pretože benzodiazepíny spôsobujú závislosť nielen fyzickú, ale aj psychickú. Na sociálnu fóbiu sa skôr zvyknú dávať antidepresíva.
Mimochodom, sama som chodila na psychoterapiu a moja terapia s občasnými prestávkami trvala 17 rokov. Vystriedala som 3 psychologičky. S prvom to bolo asi 12 rokov, s druhou 5 a tretia bola nemocničná - 5 mesiacov.

MultiLevel

Delete :) zlaty :)
Niekomu pomoze psycholog a niekomu nie. Vtedy treba hladat ine formy terapii, ktore budu mozno ucinnejsie. Dolezite je, ze clovek chce nieco so sebou robit

Simkik18

Zewa : zaujimalo by ma ze jak si sa dala dokopy :) aspon len tak v skratke ze ake si ty mala problemy, ako ste to riesili a hlavne ako si zvladla tazke chvile bez tabletiek
Je to svinstvo som si toho vedoma, nechcem skoncit jak otrok antidepresiv.
Som odhodlana urobit maximum pre to aby som sa postavila na nohy

Simkik18

5. 5 elsa ja tie lieky neberiem len tak pre istotu, ale len keď mi je vazne zle a prepadne ma uzkost, panika zle depresivne myslienky. Tabletky mam pri sebe len pre pripad potreby, a prave som len zacala s terapiou tak je logicke ze som s toho vsetkeho zmatena, a to mi povedala aj terapeutka ze musim nieco robit aby som odburala napatie,stres atď. Ale tie čaje co mi odporucila pit tomu nejak nerozumiem. Myslim si ze vacsina ludi keby zazilo na ulici,obchode uzkost a prisernu nervozitu - siahlo by po niecom na upokojenie.
Myslim, ze sa tu stali nejake nedorozumenia..
Viem ze na terapiach je to cesta na dlhu trať, a cez noc sa ziadne zazraky nestanu..

5.5 elsa

tsldk obvodak , tak nech sa ho opýta či to musí ešte brať,ja mám taký pocit že tá psychologička vie čo robí,mohla by plávať,behať aj tým sa odbúra stres,tú tabletku by mala mať pri sebe keď ide von,nejakú vodu,v prípade nutnosti to zapiť,inak nie,treba to vyskúšať,keď tak rýchlo zapije,no je to na nej ako to bude riešiť,musí sa naučiť chodiť aj bez toho že by ju užila,pokiaľ niečo nehrozí samozrejme:),ale asi nie keď to predpísal obvodak......