Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo je v krvi zvýšene ak mame celiakiu

Príspevok v téme: Čo je v krvi zvýšene ak mame celiakiu
menma

zdravím ako už názov napovedá chcem sa spýtat čo má človek zvýšene v krvi ked trpí celiakiov? mam tažkost z trávenim a doktorka mi robila vyšetrenie krvi a povedala mi že zapal to není takže pankreatitidu možem vylučit.. mam zelenu stolicu niekedy žltu celkovo porlemy z travenim tak sa chcem spýtat
čo je v krvi zvýšene/znýžene ak má človek celiakiu ? aka hladina alebo čo lebo mám doma kartu tak si to chcem pozret a ak to tam nenajdem požiadat doktorku

LMarika

Test na laktozu formou dychovej skusky sa robi v gastroenterologickom centre Thalion v Bratislave. Test na fruktozu formou dychovej skusky jedine v Rakusku za 60 €. Maly dmaci
test na potravinove intolerancie si mozte kupit v lekarni a urobit si ho doma, stoji 80 €, vola sa Food detective, tusim obsahuje nejakych 46 potravin a medzi nimi aj mlieko. To pre pripad, ze je pre vas 370 € vela za test na Interklinik v Ba, ktory obsahuje 220 potravin a vola sa Food print - na tom som bola ja. Medzi nimi je mliecna bielkovina kazein, bielkovina kravskeho mlieka, kozieho a ovcieho mlieka samozrejme. Vtedy to mate potvrdene lekarom cierne na bielom, ze mate intoleranciu. Niektori ludia maju intoleranciu iba na laktozu, cize na mlicny cukor, ale na tie bielkoviny intoleranciu nemaju. Pre tych su vhodne bezlaktozove mliecne vyrobky. Kto ma ale intleranciu na mliecne bielkoviny, nemal by jest ziadne mliecne vyrobky. Medzi top 10 potravin sposobujucich intoleranciu patri mlieko, psenica, kukurica, vajecny bielok... Potom v gastro centre Thalion robia velky Alcat test, kde okrem 200 potravin idu este aj latky potravinarskej chemie (konzervacne), plesne, lieciva, liecive bylinky. Potom uz ale treba ratat, ze takych 900 € tam nechate, ale kazdopadne na nejaky test ist treba, je to urcite lepsie riesenie ako po psychiatroch sa vlacit a nechat si diagnostikovat vsetky mozne cvokarske diagnozy, z ktorych ani jednu nemate. Ja som kedysi v Rakusku opatrovala starsiu pani, ktoru mi zabili tazke antipsychotika Risperdal a Seroquel. Pripravili ju o pamat a urobili z nej doslova zivu mrtvolu. Keby som bola vtedy vedela, co su to za lieky, nebola by som jej ich davala. V Rakusku je bezne, ze ich predpisuju prakticki lekari takmer vsetkym seniorovm, selbstverständlich vo velkej vacsine pripadov psychicky celkom zdravym, cim im skratia zivot a chuderky slovenske opatrovatelky pripravia o robotu. Vido: www.youtube.com

Evicka BBB

Ja som mavala hnacky a ine problemy, pricinou bola konzumacia mliecnyh vyrobkov. Mam primarny deficit. ezymu laktaza a zistilo sa to az po tridsiatke. Aj tie intolerancie na kazein, kravske mlieko a ine. Odkedy sa vyhybam vsetkym tymto svinstvam, nepokakala som sa ani raz. Moja vysoka kazivost zubov s tymto suvisi. A tiez som odmietla ist k psychiatrovi, nech sa k nemu milostiva pani MUDr. poberie sama, tu jej mudru radu o navsteve psychiatra nech si strci do tej svojej velavazenej a ctenej doktorskej riti.

menma

neni to ovplyvnene ani dietov ani doplnkamy testi su robene ešte z pred braním doplnkov aj diety ktoru mam len 2 týždne to je jedna vec takže výsledky su normálne druhá vec INA9 pri mojích problemov človek musí vyskušat/hladať všetko a treba brat do úvahy vela možnosti obličky som si myslel kvoli silným bolestam chrbtice a bolestov hlavy 2-3 mesiace vkuse tak čo si človek ma mysliet no nejdem to tu vyvracovat je jasne že mi to hra aj na psychiku a lahko sa zlaknem možnej choroby som si toho vedomí.. vždy ked už teraz niečo sa dopatravam, tak si hovorím aj či to není zase len zlaknutie sa.. ale niečo mi musí byt toto neni len o psychike preto skušam všetko no a na candidu sa to krásne hodilo i ked zatial teda nič moc a celiaku si myslim preto lebo mam už cca 2 mesiace problemy z travenim doktori vylučili zapal a problemy z travenim sa hodia aj na tie z celiakiov tak to berem tiež do uvahy keby mi nič není to zistim hned.

Helus

Ja som sama celiaticka,uz to budu2 roky,a prepuklo to pori zapale pluc naplno.Cely zivot mi bolo zle z jedla,z mlieka,acidka.Zvraciavala som pravidelne,po polievke,po lece,na vianoce po veceri.Po cokolade,po napolitanke.Tiez ma uz obvodna chcela poslat k psychiatricke,ale som odmietla,ze nech mi da papier,na hadicku.najprv nechcela,ze to bude asi pankreas,lebo som prisla k nej v zubozenom stave,den pred tym som asi 15x mala dnacku,a zvraciala som.Tak som dostala2 sprievodne na sono,aj na gastro.Zaplatila som si 10 euro za prednostne vysetrenia.Sono nic,a to sa este tam doktorka cudovala,ze podla toho,co popisujem,ze je to jasny zaludok.A ked nasledovala hadicka,tak uz bola jasna pricina,celiakia,podla poskodenia creva.Samozrejme podom prisli vysledky,a bola potvrdena celiakia,a potom nasledovali krvne testy.odkedy som na bezlepkovej+bezmliecnej diete,tak ziadne zvracanie uz nie je,musim si strazit,co zjem.Vyhovuje mi vegetarianska strava na travenie.

Ina9

Počuj menma, výsledky mohli a pravdepodobne sú ovplyvnené množstvami doplnkov, ktoré si si pokupoval.
Pri relatívne normálnom tlaku predpokladáš obličkové zlyhávanie, pri ťažko hojacich sa ranách cukrovku, ďalej candidu, celiakiu, takto sa choroby nediagnostikujú :)

lombardo1981

Albumín je bielkovina. A jej hodnota v krvi súvisí aj s množstvo prijímaných bielkovín v potrave. A keďže držíš protikvasinkovú diétu, tak je veľmi pravdepodobné, že je zvýšený práve kvôli tomu.
ALP, ako som už písala, sa zaraďuje medzi pečeňové testy. Zvýšený býva pri hepatálnych ochoreniach, ochoreniach žlčových ciest a mnohých iných. Bežný je aj pri užívaní niektorých liekov či vitamínov (ako je napríklad kyselina askorbová). Dokonca aj pri užívaní magnéziových solí.

menma

vapnik je celkový
ALP je ukat/l nie nkat/l takže zvýšeni? to može ist aj teda o tu celiakiu?
albumin je hranični čiže tiež nič moc tjn a doktorka ani nepovie nič.. taka pip že až ešte mi bude dohlavy davat kalerabi typu psychika boha ju zmenim a mam pokoj

lombardo1981

Albumino-globulinový kvocient býva zvýšený napríklad pri niektorých druhoch leukémie, hypotyreóze, hypogamaglobulinémii, ako výsedok prebytku glukokortikoidu alebo pri vysokobielkovinovej či vysokouhľohydrátovej diéte.
Albumín máš v norme. Je to hraničná hodnota, ale v norme.
Vápnik, pokiaľ je celkový, tak je v norme.
ALP je alkalická fosfatáza. Patrí medzi pečeňové testy. Pokiaľ je ako jednotka uvedená ukat/l, tak je hodnota zvýšená. Pokiaľ je ako jednotka uvedená nkat/l, tak je v norme.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo je v krvi zvýšene ak mame celiakiu - Fórum - ZDRAVIE.sk