Čo je v krvi zvýšene ak mame celiakiu

Príspevok v téme: Čo je v krvi zvýšene ak mame celiakiu
menma

zdravím ako už názov napovedá chcem sa spýtat čo má človek zvýšene v krvi ked trpí celiakiov? mam tažkost z trávenim a doktorka mi robila vyšetrenie krvi a povedala mi že zapal to není takže pankreatitidu možem vylučit.. mam zelenu stolicu niekedy žltu celkovo porlemy z travenim tak sa chcem spýtat
čo je v krvi zvýšene/znýžene ak má človek celiakiu ? aka hladina alebo čo lebo mám doma kartu tak si to chcem pozret a ak to tam nenajdem požiadat doktorku

menma

LMarika ja to mojej doktorke hovorím stále že ako možem mat tolko vecí zo psychiky.. uplne stale sa ohrna výsledkami že su dobré atd.. spravi jeden výsledok a dalej už nechce pátrať proste povie že som zdravý my ta mame rady a dovidenia .. a ja doma potom ako hlupak hladam všetko možné .. inak na endoskopi som bol 9.1.2015 nič mi nenašiel gastrolog v pondelok idem na kontrolu lebo mi bral volačo z čreva na nejake laktobacily a chcem mu povedať že by som bol rád že či by mi nespravil krvne testy na celiakiu že moja doktorka nič nerobí.. a ja na 100 % viem že to neni psychicke preto stale konzultujem z RNG nech mi radí na všetky možne bakterie,parazity aby sa vylučilo toto par už aj beriem doplnkov no zatial skoro žiadna zmena jedine čo držim protikvasinkovu dietu ma menej bolievaju kosti
inak pozeral som výsledky železo mam znižene cca 11 mmol či jak to oni značia
albumin mam 50,8 g/l
vápnik mam 2,45 mmol/l
ALP mam 1.52 ukat/l

LMarika

HLAVNE NECHOD PO PSYCHIAROCH!!! Oni tvoje telesne problemy nielen, ze nevyriesia, ale dokonca zapricinia, ze ti pribudne mnoho dalsich telesnych problemov. A ak by si aj po psychiatroch chodit zacal, NIKDY NEBER PSYCHIATRICKE LIEKY!!! Psychiatricke lieky z teba urobia tucnu, apaticku gulu neschopnu vstat rano z postele, vykonat si zakladne hygienicke navyky, budes priberat rychlostou minimalne 10 kg za mesiac, zvysi sa ti chut do jedla a najma na sladke, z coho sa moze do buducnosti vyvinut okrem obezity este aj curovka, budes neustale unaveny, bude sa ti tocit hlava, neustale sa budes citit na odpadnutie a budes odpadavat, zo sikovnych ruk sa stanu trasuce sa ruky, z ktorych ti bude vsetko padat a nech uz by si bol byval predtym akokolvek sikovny a zrucny, psychiatricke lieky sa postaraju, ze siroko-daleko v tvojom okoli nebude vacsia nesika a vacsie nemehlo ako ty, co sa miery schopnosti byt manualne zrucnym tyka. Lieky ti poskodia pamat a schopnost logicky mysliet, nebude ti to uz nikdy viac "palit" a tvoj mozog raz a navzdy zostane "uzamknuty". Lieky zapricinia, ze budes mat svaly celeho tela, ale najma tvare akesi strnule, ci ochabnute - a to dokonca az natoko, ze budes chodit s pootvorenymi ustami a s vyplazenym jazykom, ze budes vyzerat ako sibnuty a ludia od teba budu utekat a budu sa ta bat. Tak preco prakticki lekari tak radi posielaju psychicky celkom zdravych pacientov po psychiatroch? No predsa preto, aby, pokial su stihli, sa dopracovali minimalne k obezite a k problemom z nej vyplyvajucim, co pre daleku buducnost mozu byt napriklad artrozy, vysoky cholesterol, prezity infarkt, prezita mozgova mrtvica, samozrejme cukrovka... A v takom pripade sa tvojej praktickej lekarke aj odborni lekari ako diabetolog, gastroenterolog, kardiolog, ortoped a dalsi, velmi pekne podakuju, ze z telesne zdraveho clovkea urobila cloveka telesne choreho len a len tym, ze ho nasmerovala na branie cvokarskych liekov k psychiatrovi. A preco sa jej podakuju? Lebo pre nich zohnala robotu, poslala im teba... BIZNIS JE BIZNIS. Vsade. Aj v zdravotnictve. Ublizit pacientovi za ucelom svojho financneho zisku? Bezna realita nielen na Slovensku, ale vsade vo svete. Ver mi, ze keby mal napriklad syn tvojej doktorky rovnake problemy ako mas ty, nebolo by mu veru navrhnute psychiatricke liecenie, ale by mu boli vykonane vsetky mozne telesne vysetrenia, aj gastroenterologicke. Zdravie si musis kupit, inak to nejde. Tak nelutuj vziat si hoci uver a vysolit tych 370 € za test na potravinove intolerancie (tam odporucenie od praktickeho netreba), lebo svojho syna, alebo svoju dceru, by tvoja doktorka na take vysetrenie urcite poslala, ale tebe radsej ani nepovie, ze take nieco existuje a radsej ta bude po cvokaroch posielat, ale verim, ze ty uz si natolko inteligentny, aby si odporucenie lekarky navstivit psychiatra ignoroval a aby si si nasiel sposob, ako svoje problemy vyriesit. Ked sa to podarilo mne, podari sa aj tebe :) Vela stastia! :)

Maoam

LMarika - ahoj, uz dlhsie ta citam v roznych temach (pozitivne :-), mala by som na teba prosbu, ak by si chcela - napis mi prosim na mail

maoamka1@gmail.com

budem velmi rada, dakujem

LMarika

Podla mojho nazoru, za ktorym si na 100% stojim, neexistuje absolutne ziaden taky telesny problem (hnacka, vracanie, plynatost, bolest brucha, riedka bleda hnackovita stolica, cokolvek...), ktory by mal pricinu v psychike. Kazdy problem telesneho charakteru ma podla mna pricinu len a len telesnu a v ziadnom pripade nie psychicku. A podobne slahnutu doktorku, myslim prakticku lekarku, mam aj ja. Ako som sa teda dopracovala k vysetreniu na celiakiu? Najskor som si v Bratislave na Interklinik bez odporucenia praktickej, ktora dodnes o nicom nevie, dohodla termin na test na potravinove intolerancie, ktory sa robi z odberu krvi, ide tam 220 potravin a stoji 370 € pre pripad, ze mas poistovnu, ktora ti nieco do toho doplati - Vseobecna zdravotna doplati. Ak ides ako samoplatca, platis 420 €, ale tvoje zdravie zato stoji, nikdy neolutujes, ze si tam bol. Dva tyzdne som pockala na vysledky a ukazala sa intolerancia na gluten a vela, vela inych poatravin (grcacky a sracky som mala cely zivot, plynatost a skvrkanie v bruchu po jedle tiez...). Ked som uz vysledok mala v ruke cierne na bielom, cize na papieri, navstivila som gastroenterologa, samozrejme s tym, ze som si vopred telefonicky dohodla termin a prisla som tam bez odporucenia praktickej, ale zato s papierom v ruke, ktory jasne ukazal intoleranciu na gluten a ine potraviny a s tym, ze som povedala, ze chcem iba vediet, ci je moja intolerancia na gluten spojena s celiakiou, alebo je to len taka intolerancia bez celiakie. Vysetrenie sa urobilo (vsak jasne, ze ked som uz mala termin, tak ma odtial nevyhodili) a dodnes odo mna ani len dodatocne ziadne odporucenie nikto nepytal, kopiu vysledkov testu na intolerancie ma gastroenterolog dodnes u seba, lebo som mu ju dala, nech si ju necha. Pre mna bolo dolezite, ze on videl, o ake potraviny sa tu jedna - laktoza a fruktoza neboli sucastou testu a dokonca mi z hadicoveho vysetrenia vysiel tazky deficit laktazy, co by ma ani vo sne nenapadlo, ze aj taketo nieco by sa tam okrem tej celiakie este mohlo vysetrovat - mile prekvapenie (nie to, ze mam intoleranciu na laktozu, co som vedela uz predtym, ale ze toto vysetrenie k tomu patri). Ked raz budem mat cas a len tak zo srandy si odskocim na Slovensko, tak s kopou novych diagnoz, samozrejme telesnych a nie psychickych, navstivim aj moju prakticku a nech si ich zalozi do kartoteky a nech ma ma rada... :) Pre mierne zvyseny cholesterol ma chcela zacat po psychiatroch posielat, co som ja odmietla, lebo mi povedala, ze mierne zvyseny cholesterol je psychickeho povodu. Alebo jednoducho zavolaj nejakemu gastroenterologovi, vypytaj si termin a dostav sa na termin bez odporucenia (oni ta odtiaal nevyhodia, ked tam uz budes), oklam sestricku, ze ti napriklad v elektricke ukradli penazenku, v ktorej si mal vymenny listok, ale ak je to potrebne, bez problemov donesies na buduce druhy... A kedy to bude, to nabuduce? Na vysledky zo vzorky creva sa caka asi dva tyzdne, co je, samozrejme, dost dlha doba, aby sa na to zabudlo :)

menma

no v krvy som našiel zvýšene Albumino-globulinový 1.30-2.10 a ja mam 2.47>

mam si teda dat spravit test na celiakiu? pretože moja doktorka je nepričetna a stale si myslí že to všetko čo mam mam zo psychiky..

LMarika

IGG protilatky proti glutenu a IGA protilatky proti transglutaminaze. Intolerancia na gluten - ako reakcia na konzumaciu glutenu prichadza chronicky zapal tenkeho creva, treba bezpodmienecne podstupit gastroenterologicke vysetrenie. Prehltnut hadicu, pockat aj na vysledky zo vzorky creva. Pred vysetrenim sa nesmies bezlepkovo stravovat, mohlo by to ovplyvnit vysledky vysetrenia a mohlo by sa stat, ze sa ziadna celiakia neukaze, hoci ju aj mas.

philips

Laboratórna diagnostika – krvný obraz, sérové železo, vitamín B 12, vápnik v krvi, alkalická fosfatáza, albumín, protrombínový čas

www.zdravie.sk