Internát žiadne súkromie - problémová spolubývajúca

Príspevok v téme: Internát žiadne súkromie - problémová spolubývajúca
slniecko457

Ahojte, mam problem so svojou spolubyvajucou na intraku (VS) a chcem vediet Vase nazory pripadne ako by ste to riesili. Sme dve na izbe. Ja mam priatela, s ktorym sme stale niekde von a na izbu pridem vzdy az vecer,takze ona ma sukromia az az. Ja tam v podstate pridem len prespat. Ona nema nikoho,ziadneho priatela,ani kamaratky,takze cele dni len sedi na izbe. Problem nastava,ked ja pridem s priatelom na izbu a ona sedi stale pri nas,takze nejake lubostne radovanky si mozeme vyhodit z hlavy... Vobec jej to nevadi,ze je od nas meter vzdialena a pozera sa na nas a pocuva nase rozhovory. Je nam to trapne jej to povedat,aby odisla. No za cely semester este ani raz sme neboli sami na izbe. Ona nie je nejaka hlupana,aby jej to nedoslo,no raz za cas by sme chceli mat aj my trosku sukromia a izbu pre seba. Ako jej to mame povedat alebo co mame urobit aby konecne aj ona pochopila ze chceme mat trosku sukromia a byt tam aj bez nej? Prajem Vam este pekny zvysok dna :-)

5.5 elsa

maoam,len si to predstav platí si izbu,je z nejakej diaľky keďže je na internáte aj keby nebola,kvôli nej má odchádzať z izby :D:D:D no podľa mňa ako sranda je to dobré,ale ak by to bolo naozaj tak by sa tamtá mala spamätať a ísť do nejakého motela,alebo čo auto nemajú :D:D

Maoam

tvoja spolubyvajuca sa zda byt zrejme introvertna, ale pohodova baba a je dost tolerantna, ked za cely ten semester este 'nevybuchla', ze si tam vlecies chlapa...

a co, nemate kam ist - k nemu domov, na hotel, alebo si prenajat daco, vsak nech sa chlap cini, ked chce sexovat

a ty tiez

mozete byt radi, ze vas este nevysmarila, plati si intrak, akurat je ina ako vy dvaja, asi ma rada samotu, klud, nema vztah, venuje sa studiu - vsak na to studuje

kejra

slniecko no ty si ju pekne nazvala ze problemova spolubyvajuca..a v čom je preboha problemova?? V tom, že byva v izbe ktoru ma zaplatenu...no tak to si teda pekne mimo. Možno skorej ty pre ňu si problemova, pretože ona ťa aspoň neotravuje kecami so svojim frajerom a nemusí ťa počuvať.
Chápem, že chceš mať pokoj a užívať si tam s frajerom, mala si si teda priplatiť za izbu, alebo chod k frajerovi? Prečo on chodí k tebe, ked to máš takto.
Pripájam sa k tým, čo sa zastavajú jej, lebo podla mna vobec nie je problemova, ak je toto jediné, čo ti vadí, ale to skor ty si sebecká a nevieš pochopiť, že ona má rovnaké právo na tu izbu ako ty a to že ty maš priatela a ona nie, to je už neovplyvniš...tak bud zmeň spolubyvajucu, izbu, alebo svoje prekrutene postoje.

Prezyvka055

:D skor mne je divne ze tebe nedoslo ze si tam priatela vodit nemas, mne by to aj bolo vseobecne trapne si tam brat niekoho "z vonku" a sediet tam so spolubyvajucim pokial sa nepoznaju.
jedine ze by sa dala nahovorit na trojku. ale inak chodte radsej do hotela. a nehovor ze chces sukromie na rozpravanie bo to mozte aj v kaviarni sa porozpravat.

5.5 elsa

kam by chodila keď to má zaplatené?,aby mala aspoň nejakú strechu nad hlavou:D:D:D čo pôjde kvôli nej na ulicu?:D v izbe sú dve polovice a naopak jej by malo byť trapné čo tam robí pred ňou,nech si na internáte prenájme svoju izbu a tam si môže vodiť koho chce,sú tam dve musí sa prispôsobiť.....v tom priestore súkromie neexistuje keďže sú tam dve, to sú mi pomery :D:D:D

Janno82

Ahoj,
je pravda, že máš aj ty nárok na súkromie. Na druhej strane s tým ale musíš na internáte počítať. Možno tvoja spolubývajúca jednoducho nemá kam ísť, alebo nevie, kam by išla, aj keď len na tú hodinku. Práve taká hodinka môže byť veľmi dlhá, keď človek má ísť niekam len tak bezcieľne. Píšeš, že priateľa nemá a nemá ani žiadnu kamarátku. Zrejme je introvert, je osamelá a tak je jednoducho na izbe, ktorú ako tu písali aj iní, si platí rovnako ako ty. Budete si to musieť s priateľom vyriešiť inak, alebo si na vlastné súkromie počkať. Hold, nedá sa mať vždy všetko. Alebo je tu ešte jedna možnosť, že spolubývajúcej pomôžeš sa dostať medzi ľudí. Prečo ju napr. s priateľom niekedy niekam nevezmete, alebo prečo ju nepredstavíš nejakých svojim kamarátkam, známym, možno by si s niekým sadla a mala by za kým ísť či s kým tráviť čas. Mohla by si s ňou niekedy ísť si niekam sadnúť, zabaviť sa a možno by sa tiež s niekým zoznámila. Samozrejme, nemalo by to byť silené. Ak ale bude osamelá, tak sa z izby nepohne. A myslím, že tiež jej nie je dvakrát príjemné sa na vás zakaždým pozerať. Pomôž jej a pomôžeš aj sebe.

Matyo

Riešenie je úplne jednoduché - prenajmite si vlastný byt. Tá spolubyvajúca si izbu riadne platí a ty nemáš právo jej prikazovať aby odišla z tohto priestoru! To, že sa nemáš, kde cicmať s frajerom je tvoj problém a nie jej...

5.5 elsa

spolubývajúca si platí izbu presne ako ty,aj keby tam sedela od rána do večera je to jej vec,jedine že vy sa medzi sebou dohodnete,ale ona nie je povinná kvôli tvojim "radovánkam" odchádzať zo svojej izby,to by si mala riešiť sama zo sebou,choďte si s priateľom do jeho bytu,alebo niekde inde......

miki26

Veď to, že keď si niekoho vodí tak je v pohode je to internátny život, aj tak súkromie nikdy tam nebolo na izbách. Osobne som mal vždy tam rád, keď bolo veselšie, plno ľudí a tak. Na našej izbe možno aj padol rekord v histórii internátu, izba možno necelých 16 metrov štvorcových a 44 ľudí bolo najviac a to museli sme nejakých nepustiť bohužiaľ, lebo kapacita bola úplne plná. Boli sme ako pakistánci a nezmestila sa už ku nám ani gumená kačička :) Inak my s priateľkou sme využili párkrát kúpeľňu, keď sa už inak nedalo a mali sme kľud od všetkých. Aj keď to bolo skutočne len párkrát, slečna väčšinou cestovala so mnou domov a tam sme sa vybláznili úplne v pohode. Nám to aj v pohode stačilo i u mňa doma. Tie max. necelé 3 dní sme toľko vydržali.