Krmenie šteniatok, fenka uhynula

Príspevok v téme: Krmenie šteniatok, fenka uhynula
babey

Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom krmenia 17dňových šteniatok(gulašik). Včera zdochla fenka, ktorá ich porodila, dovod prečo je neznámy, ale bola dosť chudučká, slabá, najskor asi preto. Takže po nej ostali 3 rozkošné maličké šteniatka. Dnes ráno som ich krmila kravským mliekom, ale kedže som sa dozvedela práve, že šteniatka laktozu nevedia stráviť, neviem čo mám robiť, veterinárna ambulancia je zatvorená, aby som kupila mlieko v prášku určené pre šteniatka. Myslite že môžem ešte dnešok aj zajtrajšok ich dokrmovať mliekom bez laktozy? Alebo je ešte niečo, čo by sa dalo použiť ako náhrada materinského mliečka? Nechcela by som, aby mi pozdochýnali.

Dakujem za všetky užitočné rady.

babey

Bohužial v našom meste nie je pohotovosť :( a vlastne ja ani nie som z mesta, ale okolia. Skúsim zajtra v lekárni klasickej sa spýtať či nahodou nebudú mať, ale dúfam že sa nič nestane, že im dám bezlaktozové mliečko zatiaľ :(

lombardo1981

www.dogsk.sk
Kedysi sa pri prikrmovaní používalo aj nesladené kondenzované mlieko.
Dajú sa kúpiť rôzne sušené mliečka. Napríklad Bosh Puppy Milk, Royal Canin Babydog milk, Royal Canin 1-st Milk, PERRO Welpenmilch. Je ich podstatne viac.

Shayleen

Alebo Skus toto :300ml Kravské mlieko, 50g žľtok, 40g kukuričné klíčky alebo Sójový olej und 540g tvaroh

Shayleen

Nemáte niekoho kto má psa a má fenka? Keď nie tak jedine s mliekom pre maličké psy. A pohotovosť neexistuje? Mám na mysli veterinu