Peniaze v spolocnej domacnosti, vdova s dcerou studentkou a novy partner

Príspevok v téme: Peniaze v spolocnej domacnosti, vdova s dcerou studentkou a novy partner
balalinda

som vdova so studujucou dcerou, pred 5 rokmi sa ku nam nastahoval moj partner. vedieme spolocnu domacnost. Partner sa financne spolupodiela na strave a byvani necelou polovicou, a vsetky ostatne vydaje si financujeme kazdy sam. To znamena odievanie, aktivity, skola, telefony, poistky, telka, volnocasove aktivity, skolske vylety a tak. zaujima ma, ako je to u tych, co sa druhykrat zosobasili a maju aj deti z povodnych vztahov, co sa tyka penazi. Ci novy manzel sa financne podiela aj na potrebach deti, ktore nie su jeho? totiz, financne som vyzmykana, zijem od vyplaty k vyplate. Problem je v tom, ze raz za cas chce ist so mnou partner sam niekde na vikend, s tym, ze to chce zaplatit, a ja ale nechcem nikam ist. Citim sa frustrovana, ze nemozem dcere kupit novy kabat, alebo nove topanky, a nebavi ma vtedy nikam ist, a citim sa byt ponizena, ze partner mi chce zaplatit vikendovy pobyt s nim, ale nevidi, ze nestiham financne tahat domacnost.

Prezyvka055

No ved by to bolo divne keby tvojej dospelej dcere nieco cvakal :) dcera moze ist na brigadu alebo za par rokov dostuduje a moze ist do prace, este by skor ona mala pomahat tebe, ja som po 18tkej bezne rodicov vypomahal, kupoval im dovolenky a podobne. Ale je pravda ze ja som na vysku nesiel.

ahink

Balalinda. Partnera si si nasla Ty a pre seba. Myslim si, ze jediny "problem" je len v tom, ze Ty svoju dceru vnimas ako dieta co nim bude aj o 20-30r ale pre Tvojho partnera je to uz dospela ZENA. On ju ako dieta neberie, akceptuje ju ako tvoju sucast ze k tebe patri..je tvojou sucastou. Co ty vies co medzi nimi je?? Vzdy s nimi nie si a mozno uz obaja mali prv na zaciatku vasej spolocnej domacnosti ci kedy vymenu nazorov, alebo ked su sami mozno nanho zazera ako na votrelca atd. Ty si v tomto smere ako matka neobjektivna.

balalinda

rozum, riesim velmi krehku hranicu medzi hodnotami v zivote, ktory zbehne privelmi rychlo, a ako ho chcem prezit. za najvacsie stastie pokladam, ze moja dcera ma matku - mna, a nerada by som ju o to obrala, nikoho ineho nema

skorosenior

Nedal ale nemohol som, je to ešte priveľmi čerstvé, v podstate sme sa pred ňou "odtajnili" až po Vianociach a nebývame spolu. Okrem toho jej matka je dobre situovaná, pár tisíc hore-dole takže to nie je porovnateľné. Ak sa pýtaš na to či jej niečo dám na budúce vianoce tak určite áno ale bude to asi len šperk alebo adrenalínové dobrodružstvo spotrebné veci nepotrebuje.

rozum

Nechápem čo tu stále riešiš. Koľko detí dostane v mladosti byt zadarmo od rodičov? Pre teba stále málo. Normálne ľutujem tvojho partnera, vlastných detí sa zriekne a ešte je v tvojich očiach za kret*ná.

balalinda

skorosenior: mam otazku, prednedavnom boli sviatky, dal si nejaku pozornost dcere tvojej partnerky? u nas cez sviatky ani jeden rok moj partner nedal ziadnu pozornost mojej dcere, ked som sa ho na to spytala, povedal, ze ved ma moja dcera vsetko odo mna, a ak bude nieco potrebovat pomoct, nech mu povie, on jej pomoze, racionalne, len mam obavy, ze za takou racionalitou sa skryva lahostajnost. Co moze nastat v buducnosti? preto sa bojim

skorosenior

Pozri, moja partnerka má dcéru v podobnom veku s ktorou si zatiaľ výborne rozumiem takže nie je apriori proti všetkým partnerom svojej matky. Viem ale že s jej predošlým partnerom bola doslova vo vojnovom stave a robilo to veľké problémy. Buď rada že je to tak ako to je.

kafe

balalinda, a ty máš pocit, že mu na tvojej dcére vôbec nezáleží? Lebo ja tam to rodinné zázemie vidím, veď on ťa nechce od nej odseknúť, ale svoj život chce žiť s tebou, nie s tvojou dcérou.
Vy sa s dcérou aj niekedy rozprávate? Možno ona vôbec nemá záujem byť si blízka s tvojím priateľom a on to vycítil, tak sa jej predsa nebude pchať do zadku. Čo ak je dcéra spokojná s tým ako to je medzi ňou a tvojím priateľom a viac ani nič bližšie NECHCE. Začni sa prosím ťa viac rozprávať s ňou, lebo svojimi predstavami ktoré o rodine máš môžeš narobiť viac škody ako osohu. Možno máš pravdu ty a chlap si drží odstup a tvoju dcéru iba trpí. Ale možno mám pravdu i ja a oni obaja majú presne taký vzťah, aký im obom vyhovuje. Len ty máš nejakú "sladšiu" predstavu a nie si spokojná, hoci oni dvaja áno.