Peniaze v spolocnej domacnosti, vdova s dcerou studentkou a novy partner

Príspevok v téme: Peniaze v spolocnej domacnosti, vdova s dcerou studentkou a novy partner
balalinda

som vdova so studujucou dcerou, pred 5 rokmi sa ku nam nastahoval moj partner. vedieme spolocnu domacnost. Partner sa financne spolupodiela na strave a byvani necelou polovicou, a vsetky ostatne vydaje si financujeme kazdy sam. To znamena odievanie, aktivity, skola, telefony, poistky, telka, volnocasove aktivity, skolske vylety a tak. zaujima ma, ako je to u tych, co sa druhykrat zosobasili a maju aj deti z povodnych vztahov, co sa tyka penazi. Ci novy manzel sa financne podiela aj na potrebach deti, ktore nie su jeho? totiz, financne som vyzmykana, zijem od vyplaty k vyplate. Problem je v tom, ze raz za cas chce ist so mnou partner sam niekde na vikend, s tym, ze to chce zaplatit, a ja ale nechcem nikam ist. Citim sa frustrovana, ze nemozem dcere kupit novy kabat, alebo nove topanky, a nebavi ma vtedy nikam ist, a citim sa byt ponizena, ze partner mi chce zaplatit vikendovy pobyt s nim, ale nevidi, ze nestiham financne tahat domacnost.

Slobodna

Treba nazyvat veci pravymi menami. On ti nie je partner len spolubyvajuci a milenec. Ty musis zivit seba plus dieta. On si plati len svoje. De facto tebe nijak financne nepomaha. Ktovie ci aspon v domacnosti prilozi obcas ruku k dielu. Hovori sa, ze "ve dvou se to tahne lip" evidentne nie vzdy. Nemusi platit vsetko ale o nieco viac by prispievat mohol ked vidi, ze to fin. nezvladas.

5.5 elsa

z tvojho pohľadu chceš aj niekoho nebudem hovoriť otca,ale niečo v tom zmysle,že bude sa zaujímať aj o ne,nielen o teba ako priateľku,on asi teba zoberie lebo ťa má rád,ale zasa tie deti nie sú jeho tak tam nebude investovať?asi tak?,neviem,nemôžeš od neho žiadať aby platil aj tvojim deťom čo je zasa problém, keďže tie sú u teba na prvom mieste,tie deti sa zasa na to pozerajú inak.......

5.5 elsa

balalinda nemám také skúsenosti:),ale z toho čo píšeš mám pocit že priateľ čaká kým deti odrastú a budete viac sami,rád by s tebou cestoval,bol s tebou a tak,neviem koľko rokov majú deti nevidím to tu napísané

balalinda

dakujem, ja som len chcela povedat, ze sa s partnerom zakazdym pohadame, ked mi navrhne niekam odcestovat, ze ma pozyva, vsetko zaplati, ja vsak nemam chut nikam ist s pocitom, ze moja dcera nikde nebola, ani ze neide s nami, mam pocit, ze mne by dal partner vsetko, ale ze ma nenapadne oddeluje od dcery, preto ma predstava dovolenky frustruje, nemam chut na ziadne cestovanie bez dcery, v tom mam ja problem, preto som sa pytala, ako je to inde, ci vam pomahaju vasi partneri s detmi, ktore nie su ich

5.5 elsa

balalinda tak on to asi berie tak ,že doteraz si to stíhala platiť tak si zaplatí len svoje,neviem ako to máte,jasne že ti nebude platiť na tvoje deti,zasa on chce byť s tebou asi aj sám,preto ťa niekam zoberie,neviem ako to berie,aký máte vzťah:)

5.5 elsa

no, žena to musí mať pod dohľadom všetko,hlavne to aby neotehotnela aby si to mohla potom všetko zaplatiť ak by chcela dieťa,ale určite že musí byť silnejšia a hlavne zodpovedná.....

Slobodna

Osobne si myslim, ze byt skutocnym muzom je velmi narocne. Zial mnohi sa nimi nestanu nikdy a ostanu len chlapcami. Zodpovednost robi muza muzom - za seba, partnerku, deti a tak trochu aj za cely svet. A prave kvoli nezodpovednosti muzov musia byt zeny tak silne a vzdy ratat s tym, ze ostanu same.

tasty

neviem sa vyjadriť k samotnému príspevku

ale rada sa podelím s mojimi pocitmi na text, ktorý som prečítala,

jednoducho nevedela by som žiť v takej domácnosti, kde je striktne udané,, toto sú tvoje peniaze a toto sú moje,toto je tvoje decko, nie moje ,,, nerozumiem nechápem neviem to pochopiť, rodina je rodina, ak sa všetci majú radi, a sú spokojný v jednej domácnosti, toto nie je namieste,

a dovolím si vysloviť, že si myslím, že ten partner je obyčajný sebec