Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akné a pehy

Príspevok v téme: Akné a pehy
noom

Ahoj, som chlapec a mám 15 rokov. Potreboval by som trošku poradiť / pomôcť... Už od malička mám pehy, zdedil som ich po mame. Vtedy mi to nevadilo, bolo ich len pár, no keď som mal približne 11 rokov začali pribúdať, teraz mám posiatu úplne celú tvár, vypadá to hrozne... Najhoršie na tom všetkom je to, že sa toho nedá zbaviť, tak som si na ne dajako zvykol, aj keď ťažko. V 13 rokoch sa začalo objavovať akné, akoby som už nemal dosť dokašľaný ksicht s tých pieh... Samozrejme akné sa stále len zhoršovalo, veď prečo nie... Teraz to je v takom štádiu, že mám po celom ksichte pehy a do toho ešte dosť silné akné, hanbím sa vyjsť von, hanbím sa komunikovať s ľuďmi, vždy keď sa na mňa niekto pozerá snažím si zakryť tvár... Vonku už vôbec nechodím, dokonca sa pokúšam vyhýbať čo najviac aj škole aby som nebol nikomu na očiach, do zrkada sa nemôžem ani pozrieť a nedokážem sa pozrieť človeku do očí, vždy sa pokúšam otočiť aby mi nevidel do tváre... Strašne závidím tým ľuďom, čo majú normálnu pleť a môžu si ísť kam chcú kedy sa im len zachce... Najhoršie na tom všetkom je, že ja sa tak hanbím že sa to neodvážim nikomu povedať, ľudia si myslia že som lenivec, hovoria si že ako môžem sedieť furt len doma... Hovoria že som nudný a pýtajú sa prečo nekomunikujem, každý jeden si myslí že vie aký som ale vie akurát hovno. Ak si nájdem niekedy ženu, ktorá bude určite slepá tak nechcem deti, bojím sa že budú vypadať ako ja a budú sa trápiť, radšej zostanem sám akoby som mal niekomu takto skažiť život, prinajmenšom mladosť...

skareda :(

Noom- aspoň viem, že nie som sama, kto má problém, ako ty. Sice pehy nemám, ale moja tvar je katastrofa. Vyhybam sa pohladu ludi a stále som doma izolovaná od vsetkych ludi. A ked musím ist von, lebo rodicia mi hovoria nech nie som stále doma, tak mi je hrozne, lebo uvidim peknych ludi a velmi si prajem byt ako oni.
Hovorim ti, netrap sa. Nie si sám.

lilll

Ahoj ... ja ked som bola približne v tvojom veku tak som mala rovnaký problém :) tiež mi vadili aj moje pehy. Navštív normálne dermatológa - mne vtedy dali na akne roztok a masť a povedali mi, že tá masť dokonca aj bieli pehy :) A pri pravidelnom používaní akné ustúpilo dosť rýchlo :) Takže neboj, bude to dobré :)

No tak ja som dievča :D a beriem na to antikoncepciu:)..Takže tebe neviem nič poradiť ...ja som dávnejšie skúšala všelijaké krémy a mastičky a vôbec nič nezabralo radšej sa mi to zhoršilo ;)ale sú také laserové liečenia či jak sa to volaju :D

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akné a pehy - Fórum - ZDRAVIE.sk