Ake zamestnanie? Co robit?

Príspevok v téme: Ake zamestnanie? Co robit?
Poflakovac89

Ake zamestnanie si mam hladat, ked nic specificke neviem robit, nemam ziadnu zvlastnu schopnost a som aj lenivy? :) Rad spim, jem, sedim za PC a flakam sa po vonku sam alebo s kamosmi.

Mam skonceny gympel, vseobecne zameranie. Vysku neviem dokoncit, resp. ma to nebavi atd., a aj tak neviem co by som potom robil takze sa s dokoncenim ani velmi neponahlam.

Nerobim nic, len pomaham v ramci rodiny - chodim babke nakupovat, vozievam ju k doktorovi, nakupim upracem, vybavim okolo domacnosti ked nieco treba atd.

Obcas nejakemu znamemu spojazdnim, zlozim, precistim PC alebo notebook.

Neviem si predstavit ze by som bol niekde zamestnany, a kazdy den tam proste musel byt 8 hodin a robit nieco co mi niekto nakaze... Skusal som samozrejme aj brigadovat, ale bol som vzdy potom unaveny a zniceny (nebola to tazka robota), a vpodstate som travil dni len v praci a povalovanim doma, na nic ine som uz potom nemal energiu a chut.

Bojim sa co v buducnosti, neviem si proste predstavit pracu ktoru by som zvladal a vydrzal v nej, nieto aby ma este bavila...

lienka-33

poflakovač..asi ti nevysvetlili,že chlap sa stane CHLAPOM až vtedy ked sa dokáže postarať aj o niekoho ineho ako len o seba..Máš dost financii na to aby si si dokázal platiť najom,alebo aspon stravu-u rodičov,že si vážiš že ti bývanie v dospelosti poskytuju ?(na osobu s varením cca cez 150e.)..Mas potom ešte peniaze na ine veci?-kamrati,disko,zabava,kino,sport,oblečenie,koníček.... No a ked mas toto,je čas aby si si nasiel babu-a dával jej čo si žela, a zabavil ju v živote..A posledným štádiom je či chceš vzdy mat len babu ,alebo chceš aj byt konecne SPRAVNY CHLAP-mat manželku,bývanie ,pokročiť a naučiť sa čo je to byt rodičom.Cím viac z tohto dokáže chlap,tým lepší pocit ma zo seba..Práca je len sposob ako mat peniazky, ktore ti ten život a dobrý pocit zo seba daju..(Uplne jedno kde pracuješ-ale flákačov vyhadzuju) Držím palec.

_meno

Serus Poflakovac89

Ako si clovek rozsiruje vedomie, ti jednoduchsi nam uz dalej neposkytuju Vedomie, nevidime dovod s nimi zotrvat.

V prvom rade co poskytujeme je laska v akejkolvek forme .. preto napr. ak si niekoho pocuval a teraz s nim uz nechces byt (briga / prace kde si robil) je to preto lebo ti ziadnu lasku neposkytuju.
Konkretna forma tej lasky je casto poznanie (vedomie), medziludske vztahy, pracovne prostredie, pracovna napln a podobne.

Ak si pripadas mudrejsi a nechces sa zaclenit do hlúpeho sveta .. je to preto lebo z Boha si viac nacerpal, ale v tebe tieto informacie zastali (nereprodukoval si ich .. ako ti bolo poskytnute ..... vsetko co vies caka kym to zacnes vytvarat).

V podstate zmysel zivota sa rozsiruje, ako sa rozsiruje tvoje poznanie. Tvoje moznosti a tvoja tvorba sa rozsiruje, ako sa rozsiruje tvoje poznanie. Inak povedane zivot je kreativny a nekonecny.

Existuju 2 interpretacie : nenavist a laska. Ak z nenavisti chodis do prace sadis a zijes v nenavisti. Ak v laske chodis do prace sadis a zijes v spokojnosti.

V podstate citis strach z ludskeho strachu ktory bol okolo teba .. Ako mozes si mysliet ze sa tu brodis zivotom na Zemi ale toto je len nizsia forma vedomia.. Ak sa rozhodnes byt vnimavejsi viac pochopis tento svet, jeho principy a umysly, viac mozes pochopit Stvoritela tohto sveta.

Vtedy tam kde je strach vies vytvorit lasku, nadej a pochopenie. Vtedy tam kde je nenavist vies vytvorit zmiernenie a uspokojenie.

Konkretne tvoje kroky su prejav tvojho pristupu. Organizmus zacina v srdci. Organizmus zacina v srdci. Este raz to napisem ak by si sa chcel spytat "CO" robit : organizmus zacina v srdci. Akonahle precitujes a si vnimavejsi tymto organom zivot (zo srdca putuje zivot do mozgu a celého tela). Tvoj pristup je to AKO tvoris tvoje konkretne kroky.

Bojis sa nie tak svojich konkrétnych krokov (myslienky), ale skor svojho srdca v ktorom je strach. Akonahle sa svoje srdce naucis naplnat laskou a dôverou, pozitivne ti zacne vyplyvat srdce aj na mozog a tok velkych myslienok tvoris a nechavas tvorit.

Keby nieco kludne napis, vela radosti a zabavy ti prajem Poflakovac89 :)

Lulu2011

je to unavne, ale vacsina z nas zije taky zivot, je to neprijemne a znicujuce trcat niekde 8 hodin kazdy den, ale tak taky je zivot, mozes zit zivot povalaca, niektori tak ziju bud su rodicom, alebo svokrovcom na krku, obcasne brigady, kde pol roka robia, potom nic, energia zachovana a nalada tiez :D

5.5 elsa

Poflakovac tak choď do banky to ťa nebaví financie?na pobočku myslím,alebo do nejakej inej inštitúcie musíš skúšať vyskúšaš nepáči sa ti odídeš,pôjdeš inde a tak si postupne nájdeš čo ťa zaujíma neviem aké máš záľuby ........

LMarika

Abwascher umyva riad - uklada taniere do umyvacky riadu v hotelovej restauracii, dalej velke hrnce, pripalene plechy a take veci umyje rucne - pracu si treba hladat v hotelovych restikach, ale v takych, ktore ponukaju ubytovanie a stravu zdarma. To zvladne kazdy, ale po nemecky vediet treba aspon do takej miery, aby ste porozumeli prikazom sefa. Na www.ams.at najdete inzeraty ohladom volnych pracovnych miest, je to normalna stranka rakuskeho uradu prace, cize ziadna agentura. Ved ste sa v skole na nemcine ucili pisat zivotopis, tak ho napiste a sup, sup e-mailom odoslite do hotela. Pripdne chyznu, Zimmermädchen, co je skor pre zeny. Sustredte sa na inzeraty ponukajuce Unterkunft und Verpflegung - cize ubytovanie a stravu. Lebo mnohe hotely ubytko neponukju. A Slovakov stretnete na kazdom rohu. Alebo Poliakov, Srbov, Cechov... bol by to skor zazrak, ak by ste nemali v ramci personalu medzi sebou niekoho, komu slovensky rozpravajuci clovek rozumie. Na Slovensku je bieda. Alebo do Anglicka, do Irska vypadnut, ak ste mali v skole anglictinu a este ste ju celkom nezabudli.

Matyo

Keď je rok 1989 rok tvojho narodenia, tak to už máš nejakých 25-26 rokov, veľa ľudí už má v tvojom veku vlastné bývanie (aspoň podnájom), niektorí dokonca aj deti, o ktoré sa musia postarať, ty sa nevieš postarať ani sám o seba, nie je ti to trochu trápne?! Ak nič nezmeníš vo svojom živote stane sa z teba socka! Choď sa pozrieť niekde na stanicu alebo do parku na asociálov, ty môžeš tiež tak skončiť ak budeš lenivý a apatický. Dnes je kapitalizmus a leňochov nikto nebude zamestnávať ani za min. mzdu, to mi ver, aspoň tú osmičku budeš musieť niekde odmakať ak chceš prachy a nechceš skončiť ako nula...

komár

LMarika a co robi taky abwasher? Ja tiez nemozem zohnat pracu, je to na figu aj vysoku mam a hovno z toho. Ty chodis do rakuska LMarika? Ja by som tiez rada niekam vypadla ale kamoska s ktorou som chcela ist tak vazne ochorela takze som sama. Sama nechcem ist. Tolko je podvodnikov ze clovek nevie komu verit a navyse neviem dobre nemecky a uz vobec nie rakusky.

Marsmeloun

ja si myslím , že si taký znechutený , unavený a otrávený z nič nerobenia ...a takého lenivca by som veru pri sebe nechcela mať . ..čo furt fňuká ako malé decko ... iný sa snažia pracovať, obracajú sa ...byť tvojou matkou pýtam si od teba prispievanie na domácnosť :-P :-P aby si bol konečne nutený zdvihnuť riť :-P

LMarika

Co tak pracu narazovu so striedajucou sa nezamestnanostou? Ist robit napriklad Abwaschera do Rakuska na letnu, alebo zimnu sezonu, vydrzat 8 hodin denne s myslienkou, ze je to len na 3 mesiace a potom prides domov a lazo-plazo, pohodicka, zase 3 mesiace nic nerobis. Taky april, maj, oktober a november urcite stravis doma, v hoteli zarobs nejaku tu tisicku, plus ubytko a stravu zadara, beries? A zvysne peniazky si uzijes, ked budes doma a jasnacka - na babicku nazabudaj ani vtedy, ked sa uz vratis so zarobenymi prachmi a k tomu doktorovi ju odvez, ak bude treba a aj benzin naplat, ako sa na spravneho gentlemana patri, aj okolo domacnosti nieco pomoz, co rodicia povedia. Okrem toho posedis pri nete, vyjdes sa zabavit, ak mas chut. Vsak aj takto sa da. A vysku mozno spravis niekedy neskor, v buducnosti, ked uz budes mat dospely rozum, zatial sa zdokonalis aspon v tej nemcine a ked sa ti ani v buducnosti nebude chciet ucit, tak pojdes studovat ucitelstvo nemcina - telesna vychova (pokial si teda nebol na telesnej totalne drevo, no snad nie), pripadne nemcina plus iny predmet k tomu, taky, co by ta zaujimal, nech pre teba ucenie nie je nudne. Berme to tak, ze nemcinu sa ucit nebudes musiet, pretoze ju uz budes vediet, nalepi sa na teba v zahranici. Ked sa nalepila na 50-rocne zenicky a tetusky, ktore sa v skole ucili rustinu a ktore mali chlapov bambavych, co im nevedeli peniaze zarobit, a preto odisli do sireho sveta na dvojtyzdnove turnusy rakuskych seniorov opatrovat, tak ty, mlady, by si sa takymito starymi tetuskami nechal zahanbit, co sa urovne znalosti nemeckeho jazyka tyka? To snad nie!

dela

:D no embryo to som myslela nieco ako web creating alebo take nieco:D, ja vlastne ani neviem presne ako sa tie veci volaju v slovencine