Potrebujem radu ohladom antidepresiv

Príspevok v téme: Potrebujem radu ohladom antidepresiv
Melinda_1

Ahojte
Chcem sa vas opytat ze ci je potrebne ist ku psychiatrovi a predpisat antidepresiva, ked mam stavy ako vnutorna nervoza medzi ludmi, uzkost ma prepadne hocikedy, sem tam depresivne myslienky, mam pocit ze namna kazdy pozera a ze som cudna a smeju sa namne. Viem ze to je asi iba v mojej hlave :( ...chodim k terapeutke ale nepomahaju mi prirodne lieky na ukludnenie volnopredajne, ziadne bylinne caje nic..to mi odporucila ale ked to nefunguje stale mi je rovnako tak co mam ist k psychiatrovi ?
Pomozu mi vyliecit to co mi je ? Terapeutka zatial nevie aku mam diagnozu, iba sa rozpravame a tak.

Melinda_1

Viem Delete, mas pravdu v tomto co si napisal ...

Len ja uz nevladzeklm
prezivat kazdodenny stereotyp. Nonstop je mi na pi*cu a mam pocit ze sa zosypem ochvilu..

Tento tyzden v skole je to na nevydrzanie... Stale mam paranoidicke myslienky ze sa somnou niikto nebavi nikoho nezaujimam, ma prehliadaju,ohovaraju ma.... Hoci pravdu povediac len ked sa zasmeju mam v hlavr hned ze sa smeju zomna.....
Chcem byt naspet taka ako oni :( myslim v tom ze byt bezstatoatna...vesela...vediet pokecat posrandovat a nemat depresivne myalienky, paranoju atd.....a hlavne nemat dosratu celu psychiku.. :(
Kazdym dnom sa to zhorsuje :((((((((

Delete

Pretože vyžaruješ niečo čo ľudí odpudzuje...negatívnu energiu a priťahuješ len niekoho, kto ťa ťahá dole a ty si to bohužiaľ ani neuvedomuješ.

Pokrok nenastal? A vieš prečo nenastal? Pretože neveríš, neveríš tomu, že by niečo také pomohlo, neverila si ani tej optimistickej spoločnosti v ktorej si sa pohybovala. Radšej si povieš...nikto ma nedokáže pochopiť...nerozumejú mi , ako by mohli...

Ale oni ti nemusia rozumieť..oni ti majú pomôcť zabudnúť úplne.

Ak by si dostala nejaké antidepresívum a to by bolo len placebom tak sa ti určite uľaví. verím tomu. Pretože by si tomu verila.

Ako všetci tí, ktorí tieto lieky berú.

Ty nepotrebuješ aby ti niekto neustále hovoril o svojich trápeniach, aby ste spoločne plakali, žrali tabletky či konzultovali svoje problémy s niekým kto o tom nemá ani páru za odmenu.

Potrebuješ sa cítiť milovaná, potrebuješ sa smiať, potrebuješ niečo robiť, niečo príjemné, veselé, niečo čo si vždy chcela, potrebuješ si splniť svoje sny, potrebuješ nádej, potrebuješ priateľov...

Nepotrebuješ ďalšieho takého ako si ty, pretože podobné sa zosilňuje a títo ľudia ťa ešte viac zdeptajú Áno vedia čo prežívaš ale ak ti budú stále pripomínať ako je všetko zlé a ako sa to nedá tak nezabudneš a nezmeníš nič.

Melinda_1

RNG poviem ti len tolko k tomu. Vyskusala som x roznych volnopredajnych liekov na nervy, stres, uzkost, depresiu... Aj bylinne caje, stravu som zmenila. A pokrok nenastal

RNG

Nuz ja opakujem, skor nez zacne clovek brat rozne lieky, najma navykove s hromadou skodlivych postrannych ucinkov a casto dokonca po case neucinnych by mal skusit rozne prirodne antidepresiva, v dostatocnych davkach na ucinnost, co nemaju ani navykovost, ani ziadne skodlive postranne ucinky.
Zialbohu, kredze lekari tieto veci povacsine nepoznaju, hladat u nich radu na prirodne antidepresiva je viacmenej zbytocne, cest vzacnym vynimkam.

Melinda_1

luciano: hej no máš pravdu asi musím važne vyhľadať psychiatra, lebo takto to nejde už a je načase stým niečo robiť.
Len mám obavu.. či mi zaberú antidepresíva a či vážne mi bude lepšie. Počula som o prípadoch kedy ľudia či ich brali chodili po svete ako živé mŕtvoly, žiadne emócie neprejavovali iba tak potulovali životom na AD. Tak neviem :(
Ale presne jak tebe, aj veľa iným ľudom to pomohlo a začali sa na svet pozerať viac pozitívne, a to potrebujem aj ja

luciano

Melinda, určite a čo najskôr navšív psychiatra. Neodkladaj to. Podľa toho čo popisuješ, tak máš klinickú depresiu ako hrom. A antidepresívam sa neboj. Dnes sú už na trhu také lieky, ktoré majú len minimum vedľajších príznakov. Uvidíš, ako sa ti zrazu zmení pozeranie na svet. Mne zabral Sertralin po 10 dňoch a to tak povediac naraz. Zrazu som sa jedného pekného dňa zobudil a zrazu mi bolo dobre. Akoby sa všetko vyčistilo a mne odpadla z hlavy neskutočná záťaž. Zrazu bolo všetko jasné a farebné. Nenechaj sa trápiť neseriózneho prístupu tvojho psychoterapeuta. Skutočnú pomoc nájdeš u psychiatra.

Melinda_1

No aj ja som toho nazoru ze je lepsie brat antidepresiva ako sa trapit niekolko mesiacov :( uz nezvladam tie moje stavy nicia ma,ale ked moja psychoterapeutka si mysli ze nie som natom az tak zle aby som ich zacala brat....a to jej pritom stale tvrdim ze som neustale unavena, nemam na nic naladu, chut a tie uzkosti :( ... A ona akoby to ani nerozoberala dalej :(
Som mlada, a chcem si tie problemy vyriesit kym este nieje neskoro...
Chcem vstat s dobrym pocitom ze bude supet nie ako byt v neustalom strachu aky bude zas den....